Brzoskwinia - choroby i szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
djalbert
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 sie 2007, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Teraz to i tak nic nie pomoże. W następnym roku profilaktycznie sprysakac przed kwitnieniem Miedzianem a po kwitnieniu Dithane. Powinno pomóc. Jeśli tego nie zrobisz choroba wróci. na pewno to jest choroba grzybowa.
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Post »

Podobnie wyglądają owoce na brzoskwiniach zaatakowanych przez mszyce.Mszyce wydzielają słodką,lepką substancję - spadż.Pokrywa ona górną powierzchnię liści i owoców.Spadż stanowi pożywkę dla grzybów o czarnym zabarwieniu-sadzaków.Nie powodują one choroby owoców lecz je szpecą.Deszcz zmywa sadzaki z liści,na omszonych owocach trzymają się mocno :cry:
Jeśli zczernienie obejmuje jedynie górną powierzchnię skórki,to nie choroba lecz uboczny efekt inwazji mszyc.
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
bartezbb13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 maja 2008, o 15:43
Lokalizacja: Bordelaux

POMOCY!!! Brzoskwinia, choroba dla mnie nie znana! / Papryka

Post »

Witajcie! Moje brzoskwinki coś chwyciło.... :( mam zdjęcia...liście są zielone jednak pojawiają sie wypukłości, a na wypukłościach są odcienie czerwonego koloru... :( :?: :( Nie chcę jest stracić, ponieważ jest w stanie rozwijania się owoców...to jej pierwszy rok! Może było już to na forum...proszę nie krzyczeć ale jestem nowy...i proszę o pomoc: jaka to choroba, i jak uchronić roślinkę przed jej końcem... może są na to jakieś lekarstwa :!: ! :( Obrazek Obrazek Obrazek
Bartezbb13 bb bb13
Awatar użytkownika
jola30
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 7 maja 2008, o 18:48
Lokalizacja: lublin

Post »

wydaje mi się że jest to kędzierzawość liści brzoskwini poszukaj w wyszukiwarce
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

To kędzierzawość liści brzoskwini.Jeśli niewiele lisci jest zaatakowanych to obrywaj i pal je.Poczytaj także to.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=
bartezbb13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 maja 2008, o 15:43
Lokalizacja: Bordelaux

Dziękuję!

Post »

judyta pisze:To kędzierzawość liści brzoskwini.Jeśli niewiele lisci jest zaatakowanych to obrywaj i pal je.Poczytaj także to.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=
:wink:
I wsześniejszemu użytkownikowi, który się wypowiedział bardzo dziękuję.... Połowę liści zerwałem wraz z żoną i je spaliłem.. :( .no cóż! Myślę, że będzie wszystko OK! Dziękuję za pomoc! Gdyby nie Wy... :) :) :)
Bartezbb13 bb bb13
bartezbb13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 maja 2008, o 15:43
Lokalizacja: Bordelaux

Re: Dziękuję!

Post »

bartezbb13 pisze:
judyta pisze:To kędzierzawość liści brzoskwini.Jeśli niewiele lisci jest zaatakowanych to obrywaj i pal je.Poczytaj także to.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... highlight=
:wink:
I wsześniejszemu użytkownikowi, który się wypowiedział bardzo dziękuję.... Połowę liści zerwałem wraz z żoną i je spaliłem.. :( .no cóż! Myślę, że będzie wszystko OK! Dziękuję za pomoc! Gdyby nie Wy... :) :) :)
zapomniałem dodać...że ma bardzo dużo brzoskwniek jak na jej wiek...barzdo się cieszę za pomoc... jak moge Wam to wynagrodzić?! :P
Bartezbb13 bb bb13
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ratując swoją brzoskwinię! :wink: :lol:
bartezbb13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 maja 2008, o 15:43
Lokalizacja: Bordelaux

:)

Post »

Dziękuję bardzo! Nie wiedziałem, że są jeszcze TACY ŻYCZLIWI LUDZIE! i oczywiście pomocni!!! :)
Bartezbb13 bb bb13
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Ja dodałbym jeszcze do tego interwencyjny oprysk sylitem, który powinien w pewien sposób stłumić objawy choroby. Wiem, większość powie, że za późno już na takie kroku, ja jednak wolę pryskać i jakoś pomóc drzewu.
bartezbb13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 maja 2008, o 15:43
Lokalizacja: Bordelaux

Ok!

Post »

Ok! W poniedziałek wskoczę do centrum ogrodniczego i zakupię ten preparat! Dziękuję wszytskim za pomoc okazną mnie i mojej roslince..;)) Dzięki! ;)) :lol:
Bartezbb13 bb bb13
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: :)

Post »

bartezbb13 pisze:Dziękuję bardzo! Nie wiedziałem, że są jeszcze TACY ŻYCZLIWI LUDZIE! i oczywiście pomocni!!! :)
Na tym Forum wszyscy są życzliwi i uzależnieni-pozytywnie oraz zakręceni na zielono-i to jest fajne.
A co do oprysków to zdania są podzielone i kilka "szkół" obowiązuje.Oprysk syllitem pewnie nie zaszkodzi - najwyżej nie pomoże .Proponuję Miedzian.
bartezbb13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 maja 2008, o 15:43
Lokalizacja: Bordelaux

Hm...

Post »

a można zastosować 2 preparaty? ;) prosze o odpowiedź! morze będzie lepiej się czuła
Bartezbb13 bb bb13
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”