Muchy i muszki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
szeflera
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 cze 2015, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: "Muszki" na surfiniach

Post »

Mam tego sporo w tunelu. Siedzi na sałacie - którą zjadają albo same ślimaki, albo zarówno one, jak i te muszki.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4204
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: "Muszki" na surfiniach

Post »

Jak muszki jedzą sałatę?


Zmierzam do tego, że mszyce nie żrą, a ssą. Nie jedzą a piją. W kwestii istotnej- objawy żerowania nie wykazują ubytków tkanki, a jedynie jej upośledzenie.
Tak więc mszyce nie zjadają szeflerze sałaty, a robią to wyłącznie raczej ślimaki.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
karokrakow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 lip 2016, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam!

Mam problem. Na wierzbie w moim ogrodzie pojawiły się spore ilości much i biedronek. Pod wierzbą jest mrowisko. Wiosną pojawiły się mszyce, ale pomógł wywar z cebuli.

Macie pomysł skąd mogły się pojawić takie ilości owadów? Wszelkie porady jak się ich pozbyć będą wskazane.

Poniżej załączam zdjęcie (nie oddaje ono rzeczywistej sytuacji, bo każde poruszenie drzewem porusza hmary owadów).

Obrazek
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Biedronki i muchy na wierzbie

Post »

Ta, mucha to: Padlinówka cesarska (Lucilia caesar) zwana także
lucilią bogatką. Należy do rodziny plujkowatych (Calliphoridae). Gatunek
jest zarówno koprofagiem jak i nekrofagiem,tzn,że jego larwy odżywiają się odchodami,a także rozkładającymi się martwymi szczątkami.Eliminując źródło pokarmu dla larw (padlina,dół kloaczny, itp) , które może znajdować się na działce, lub w bezpośrednim jej sąsiedztwie,pozbędziesz się problemu.
Biedronki zmniejszają populację mszyc,to pożyteczne owady,więc nie stanowią problemu.

Pozdrawiam klakier.
eyah
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 sty 2018, o 15:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Muszki domowe nie owocówki i nie ziemiórki

Post »

Cześć i czołem :) po pierwsze bardzo dziękuję za to forum, jako początkująca pani ogrodnik często tu zaglądam i zawsze znajduje super porady :) Tym razem jednak, nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytania co zmotywowało mnie do założenia konta!

Od kilku miesięcy w domu obecne są u nas muszki. Sądziłam do tej pory, że to owocówki i walczyłam z nimi jak z owocówkami, niestety nieskutecznie, ciągle wracały. Któregoś razu jednak, przed wyjazdem na dłuższy okres, odkurzyłam wszystkie muszki i schowałam/wyrzuciłam wszelkie jedzenie z domu. Jakie było moje zdziwienie, gdy po powrocie, na suficie i ścianach znalazłam.. 25 małych czarnych intruzów. Udało mi się zrobić zdjęcie, które załączam. Muszka jest trochę większa od owocówki i na pierwszy rzut oka jest zupełnie czarna. Dopiero po rozłożeniu skrzydełek okazuje się, że odwłok ma w paski. Głowa natomiast i oczy są czarne (nie brązowe/czerwone jak u owocówki).

Wyniosłam z kuchni kwiaty doniczkowe i mam wrażenie, że muszek jest mniej, niemniej nadal są! Czy ktoś może rozpoznaje co to za szkodnik? Z góry dziękuję za pomoc :)


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”