Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  
Autor Wiadomość
Kasia i Tomek
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2015, o 07:59 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
Witam. Od ok. 3 lat rośnie w ogrodzie jodła koreańska. Wiem, że jej wzrost jest bardzo powolny ale wydaje mi się, że moja rośnie zbyt wolno i nie mogę doczekać się szyszek:). Mam też obawy, że może to jakaś odmiana miniaturowa:). Może ewentualnie ktoś podpowie jak ją pielęgnować i prowadzić. Czytałem gdzieś, że trzeba jej wyprowadzić jeden czubek ale nie wiem czy to prawda i jak się za to zabrać bo boję się cięcia żeby jej nie uszkodzić. Proszę o poradę. Dodam że nawożę ją od czasu do czasu. Obrazek Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

ERNRUD
 Tytuł: Re: Jodła koreańska - czy tak powinna wyglądać?
PostNapisane: 16 maja 2015, o 21:30 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Wygląda na jakąś odmianę o spowolnionym wzroście. Ale nawożenie jest konieczne. Widać o po niej , że brakuje składników.

Kasia i Tomek
PostNapisane: 16 maja 2015, o 22:18 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
A mógłbyś napisać więcej o tych składnikach??:) Nawoziłem florovitem iglaków ale ostatnio kupiłem Azofoskę - podobno jest lepsza.

ERNRUD
PostNapisane: 17 maja 2015, o 09:57 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Raczej bazuj na typowych nawozach dla roślin iglastych. Azofoskę polecam bardziej dla upraw sadowniczych, ale nie znaczy to, że nie będzie miała korzystnego wpływu na jodłę koreańską.

lucka6
 Tytuł: Re: Jodła koreańska - choroby i szkodniki
PostNapisane: 27 maja 2015, o 23:34 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Proszę o radę co jest mojej koreance :( Posadzona w listopadzie 2014, rosła pięknie, cała zielona (szyszek jeszcze nie miała), kilka dni temu zauważyłam spore zbrązowienie na jednej gałązce i pojedyncze brązowe igły. Jesteśmy w trakcie zakładania ogrodu i chyba mamy w nim sporo problemów - są mszyce na kalinie, na budlejach rosnacych na wspolnej rabacie z koreanką jest podobno przędziorek i grzyb, czy to samo może dolegać jodle?
Dzisiaj pryskałam budleje na przędziorka, ale nie wiedziałam czy to samo mogę zrobić z koreanką

Posypywałam ją wiosną nawozem do iglaków, rośnie w miejscu słonecznym ale zacisznym (przy płocie), na gruncie przepuszczalnym (piasek a na wierzchu ok 20cm ziemi)

Bardzo dziękuję za informacje co mogę zrobić żeby zahamować proces :(

Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

selli7
PostNapisane: 28 maja 2015, o 10:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Absolutnie nic jej nie jest. Pąki przyrostowe ma żywe na całej roślinie, więc nie masz o co na razie się martwić.

lucka6
PostNapisane: 28 maja 2015, o 13:09 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dzięki za odpowiedź, ale jakby jej nic nie było to chyba by nie brązowiała? Popsikać ją na przędziorka i grzyby?

mgras
PostNapisane: 31 maja 2015, o 13:55 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
ppp7777 napisał(a):
Witam,
tej wiosny moja koreanka właśnie tak wygląda.
Czy to choroba czy naturalne przyrosty?
Obrazek

Przyłączam sie do pytania. Mam to samo ale nie na wszystkich gałązkach. Wiem ze to są męskie lub żeńskie nasiona. Tylko jeśli ich jest bardzo duzo i takie raczej suche, jakby sparciałe...

bernard
PostNapisane: 7 lip 2015, o 13:34 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Witam wszystkich, mam ogromną prośbę o pomoc w zdiagnozowaniu co dolega tej jodle. Generalnie dół wygląda OK, natomiast góra jest rachityczna, pędy są powyginane i dodatkowo mają takie jakby guzki czy zgrubienia. Im wyżej tym jest ich więcej...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Limetka
PostNapisane: 10 lis 2015, o 10:25 
100p
100p

więcej niż 1 szt.
O jejku, pierwszy raz coś takiego widzę, ale ją poskręcało. Przychodzi mi na myśl jedna rzecz, to choroba wirusowa. Obetnij w niewidocznym miejscu kawałek gałązki z chorym pędem i zanieś do szkółki ogrodowej. Tam dadzą ci odpowiedź. Zdjęcie całej rośliny też weź ze sobą. W każdym mieście jest stacja, w której dokonuje się analizy roślin odpłatnie. U nas dopiero to raczkuje, ale można się dowiedzieć. Z drugiej strony koszty leczenia mogą przewyższyć cenę zakupu nowego drzewka. Wybór należy do nas. Ja bym starała się dowiedzieć co to jest, jakie leczenie, jeśli się nie uda tego ustalić to pozostaje zakup nowego drzewka ale zdrowego. Tak zrobiłam z klonem czerwonym. Miał jakiegoś grzyba, więc wylądował w kublę, był to bardzo groźny grzyb.

ogrodniczka13
PostNapisane: 8 sty 2016, o 15:10 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Witajcie Forumowicze,

Dzisiaj przyjrzałam się z bliska mojej prawie 10 letniej jodle koreańskiej. Jestem w szoku, jak ona zmarniała. Jest jakby wyschnięta i ma powykręcane gałązki. Proszę o poradę jak ją uzdrowić.
Obrazek

czekam na każdą wskazówkę.

francikrecz
PostNapisane: 9 sty 2016, o 09:38 
500p
500p

1 szt.
Ogrodniczka13

Wygląda na niedobór wody. Możliwe zbytnie przesuszenie nie tylko podłoża lecz również powietrza. Iglaste z dużym opóźnieniem wykazują niedobory dlatego dopiero teraz mogłaś zauważyć takie objawy. Podczas dłuższych ociepleń podlewaj również zimą.

Pozdrawiam, Francik

ogrodniczka13
PostNapisane: 10 sty 2016, o 09:03 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Dziękuję za odpowiedź Francik
Faktycznie ostatnie lato było bardzo suche. Poziom wody gruntowej się obniżył. Teraz leży śnieg i na dniach ma się ocieplić więc mam nadzieję, że do wiosny drzewko odzyska formę. Będę je bacznie obserwować. Obawiałam się, że to może jakaś choroba albo mszyca.

bartekwaw
PostNapisane: 14 lut 2016, o 09:42 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Nie chcę powielać podobnych wątków, mój problem dotyczy jodły kaukaskiej, nie koreańskiej.

Drzewko kopane na Święta, ładna bryła korzeniowa wszystko ok. Problemy zaczęły się, gdy po kilku dniach w domu wystawiłem ją na taras. Stało obok drewna kominkowego, który złapał biały nalot i próchniało. Jodłę szybko wsadziłem do ziemi w ostatnich ciepłych dniach. Trochę odżyła, ale nadal igły od spodu są białe, drzewko stopniowo traci igły. Początkowo obserwowałem biały nalocik (wata) na gałązkach. Czytałem, że to najprawdopodobniej mszyca, ale chcę się upewnić.

Czym ratować, jak ratować?

Obrazek
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 350 ]  Idź do strony nr...        1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: betsetse, Ziober i 49 gości