Lagerstroemia - choroby

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
myszor81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 29 sie 2009, o 18:42

Post »

zobacz na to zdjecie gdzie jest przyblizony jeden lisc.Nie jest on taki gladki jak powinien byc tylko jest na nim cos w rodzaju mchu.Jest on na zylkach wszystkich lisci
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Myszorku, miałam coś takiego na swoim okazie.
Poradziłam sobie pryskając rośliny, obrywając uszkodzone liście i eksmitując sadzonki na dwór. Pochorowały jeszcze, ale zabrały się za siebie
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
myszor81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 29 sie 2009, o 18:42

Post »

nareszcie ktos mial taki przypadek jak ja (jednak byl taki temat-i go nie znalazlem)
Czyli rozumiem ze zrobilas tak jak poradzil Czarodziej_?Obrywanie chorych lisci i opryski calej roslinki Topsinem tak?
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Obrywanie liści i opryski mieszanką Topsinu M 500 SC z Nomoltem 150 SC (miałam też wełnowce w kaktusach i ziemiórki - wszędzie ;) ) pomogło. Miałam ok 6-7 sadzonek, tylko jedna nie dała rady, ale była najmocniej zaatakowana i najmniejsza.
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
myszor81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 29 sie 2009, o 18:42

Post »

jak czesto robic te opryski?jedni pisza ze raz na 7 dni,drudzy raz na 14 dni...?
Czy po prostu zastosowac sie do informacji na pudelku?
Zgredo bardzo Ci dziekuje,lece do sklepu :P
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Myślę, że zastosować porady z pudełka. Ja pryskałam częściej, ale najbezpieczniej zawierzyć producentowi zwłaszcza, jeśli sam zaleca umiar.
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
myszor81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 29 sie 2009, o 18:42

Post »

Oberwalem ponad 50% zainfekowanych lisci i spryskalem pozostale.Zgredo jak czesto pryskalas swoja roslinke? W ulotce dolaczonej do preparatu nie ma napisane jak czesto pryskac,lecz pisza tylko ze 2 tygodnie przed zbiorem roslin przeznaczonych do konsumpcji.co 2-3 dni czy co tydzien?Nie mam zielonego pojecia...
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Czarodziej_ pisze:(...)oberwij porażone liście a roślinę opryskaj Topsinem M 500 SC (1 ml na 1 l wody i zmniejsz im dawkę wody do podlewania, mieszanką Topsinu z wodą (dawka połowę mniejsza jak do oprysku czyli 0,5 ml na 1 l wody) możesz też podlać rośliny - powinno pomóc. :wink:
Tak radzi Czarodziej, nie pisał jednak jak często a ja... pryskałam trochę chaotycznie, kilka dni co 2 dzień mniej więcej - potem wyniosłam rośliny na dwór i spryskałam je może ze 2 razy. Nie podlewałam mieszanką - tylko wodą jak do tej pory.

Myślę, że istotne jest, aby - skoro to grzyb - nie dostarczać zbyt dużo wilgoci (stąd wietrzenie na dworze, aby się nie "kisiły" w domu), a więc i pryskać nie codzień. Jednocześnie nie należy, myślę dawać grzybni okazji do rozrostu, więc samo się narzuca pryskanie co te 2- 3 dni, jednak nie jestem specjalistą od oprysków i robiłam to "na czuja".
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
myszor81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 29 sie 2009, o 18:42

Post »

teraz to juz sam nie wiem.zaryzykuje i zrobie tak:co 4 dni będę spryskiwal cala rosline z gory na liscie ktore pozostaly (ok 50%) do momenty kiedy zobacze poprawe.A podlewanie-będę podlewal rzadziej tak aby gleba troszeczke wyschla.nie wiem czy to dobry pomysl,ale zaryzykuje
KarolinaC
200p
200p
Posty: 217
Od: 14 kwie 2012, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Lagerstroemia indyjska - problem...

Post »

Witam,
kupiłam sobie ten krzew, Czy udało sie Wam ją przetrzymać przez zimę/ minęły 4 lata. Czy mogę prosić o więcej informacji na temat tego jak wygląda Wasza uprawa tego krzewu? (ogólne informacje mam, ale ciekawa jestem jak to wygląda w praktyce)
Pozdrawiam Karolina
Zapraszam do mojego wątku
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58932" onclick="window.open(this.href);return false;
wolak345
100p
100p
Posty: 175
Od: 1 cze 2010, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Podkarpacie

Re: Lagerstroemia indyjska - problem...

Post »

Mi takie same plamy , powychodziły u niektórych roślin po upałach , gdy roślina stała koło mocno nagrzanej ściany .Dlatego ja myślałem na początku że to oparzenie słoneczne , a nie jakaś choroba .
Awatar użytkownika
czysta
100p
100p
Posty: 118
Od: 25 kwie 2012, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Lagerstroemia indyjska - problem...

Post »

tutaj wszystko o lagerstroema indica http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=322
a ta choroba to mączniak prawdziwy na 100% (dotyczy tylko przy uprawie w domu).
Zapraszam do mojego wątku odnośnie Lagerstroemi http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 33&t=63329" onclick="window.open(this.href);return false;
dago
100p
100p
Posty: 115
Od: 25 kwie 2011, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lagerstroemia - choroby

Post »

Czy moge jeszcze uratowac moja lagerstroemie? Bo to chyba mączniak? Białe plamki na liściach, a z czasem liscie robia sie koloru brązowego. Na koniec skręcają się i usychają. Pryskałem Siarkolem.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”