Lagerstroemia - choroby

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Lagerstroemia - choroby

Post »

Na mojej młodej larerstroemii pojawiły się jakieś białe meszki.Pryskałam Karate i Calypso 480 i nic.Żyją i chyba żerują bo niektóre listki zaczynaja się skręcac.Nadmieniam ,że stoi ona w domu.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Nie sądzę, by coś przeżyło takie uderzenie; kłaczki mogły zostać, a skręcanie to skutek dotychczasowej działalności szkodnika. Chyba, że to raczej nalot na na skórce a nie owad. Wrzuć foto.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Jednak to jakiś mutant ,sprawdzałam dzisiaj,mało że żyje to przeniosły się jeszcze na gardenię, na 1 zdjęciu zdrowa lagerstroemia, na 2 ta z meszkami niestety nie widac ich na foto ale jak ruszyłam rośliną to kilka wyfrunęło. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Może ten temat Cię natchnie http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... ht=provado ; to albo mączliki albo wełnowce(czytam z ruchu warg :lol: ).
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Dzięki.Potrktuję go rozcieńczonym spirytusem,podleje nalewką z czosnku i zobaczymy.Po przeczytaniu poleconych artykułów przypomniałam spbie ,że też była lepka ciecz na parapecie ale myślałam,że to resztki oprysku.Ale opisy tych szkodników mnie przeraziły, też mam hoje ,kaktusy i szkoda ich stracic.Nie wiem czy uratuję gardenię.
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Witajcie ! :lol: :lol: :lol: :lol: Dzięki Wam uratowałam to moje maleństwo,ma się dobrze i w co nie wierzyłam,jak czytałam,ze potrafi zakwitnąc w pierwszym roku po siewie i że jest najdłużej kwitnacym krzewem okazuje się ,że chyba to prawda ,ma już pąki i szybko rosnie. Obrazek Obrazek
qqryq
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 8 sie 2008, o 15:23

Lagerstroemia indyjska - choroba

Post »

Witam! :D

Mam pewien problem z właśnie tą roślinką... Mam kilka małych sadzonek a większość liści na tych sadzonkach właśnie tak wygląda:

Obrazek

Wydaje mi się, że coś jest z nimi nie tak, dlatego gdy tylko jakiś listek tak zaczyna wyglądać, od razu go urywam...

Stąd też moje pytanie. Co to za choroba(bo przypuszczam, że to jakaś choroba :wink: ) ? Jak poradzić sobie z tym? Jestem początkujący w dziedzinie uprawy roślin ozdobnych jak i w ogóle roślin, więc przepraszam jeśli moje pytanie jest banalne...
Pozdrawiam!
qqryq
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 8 sie 2008, o 15:23

Post »

Widzę, że nikt nie wie co to może być za choroba.. Dodam, że liście zwijają się, powoli zaczynają więdnąć... Na liściach pojawia się jakieś dziwne narośle, bo może na zdjęciu nie widać wyraźnie... Jeśli jednak ktoś ma może jakiś pomysł na to co to za choroba i co można ewentualnie na to poradzić byłbym wdzięczny za rady...
Pozdrawiam!
warsawyak
200p
200p
Posty: 299
Od: 4 wrz 2006, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ta choroba to mączniak prawdziwy.

mączniak prawdziwy zwalczanie
qqryq
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 8 sie 2008, o 15:23

Post »

Dziękuję za informacje :wink: Zrobiłem już 2 opryski i już widać pierwsze efekty :D Liście już się nie skręcają a ten jakby nalot, przynajmniej na razie, już się nie pojawia (i oby się już nie pojawił :) ) A poza tym to ma może ktoś doświadczenia z tą rośliną? Można ją mieć przez zimę w ogrodzie? I ogólnie czy inwestycja w te roślinki była dobrym pomysłem... Pozdrawiam! :wink:
warsawyak
200p
200p
Posty: 299
Od: 4 wrz 2006, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Można ją mieć przez zimę w ogrodzie?
Przezimowanie lagersztremii w grunice (oczywiście okrytej) to w Polsce wyzwanie, ale czytałem już o pomyślnym efekcie. Zależy zresztą, gdzie mieszkasz.

Moja rośnie przy południowej ścianie budynku i po raz pierwszy przyjdzie jej zmierzyć się z zimą na zewnątrz.
myszor81
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 29 sie 2009, o 18:42

Lagerstroemia- choroby

Post »

Dostalem nasiona niewiadomego pochodzenia i bez ich nazwy,zasadzilem pare miesiecy temu i wyroslo mi to drzewko.
Co jakis czas robia sie paki i zakwita poczym szybko te paki usychaja-dlaczego?
Prosze o identyfikacje i porady w hodowli i tego drzewka


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Lagerstroemia ,mam identyczną,tylko Twoja ma za mało wody w okresie kwitnienia,dlatego usychaja i opadają pąki ,widac to po żółtych liściach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”