Krety i walka z nimi !

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
tazwawa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 lis 2011, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Witam, jestem tu nową osobą. znalazłem się tutaj z wiadomych względów. Powoli robię sie zdesperowany ponieważ mój towarzysz krecik wydaje się bardzo sprytny i przebiegły, jak wkopałem odstraszacz dzwiękowy obkopał go, jak zainstalowałem płapkę tunelową zasypał ją ziemią, i zrobił kopiec nad nią. Najbardziej obawiam się wiosny bo teraz mam 2 -3 kopce dziennie a już przecież mamy przymrozki a obawiam się co będzie wiosną jak krecik się rozmnoży i zaczną ryć całą bandą. Jutro rano będę montował jeszcze raz płapkę tunelową z precyzją chirurga, jak pisał kolega na forum. Jak do weekendu nie przestanie kopać i się nie złapie to trzeba będzie dzwonić po specjalistę ;:14 . tylko jak z nim rozmawiałem to oznajmił mi ze daje 2 tygodniową gwarancje ( trochę krótko) a kosztuje ok 300 pln. Jeszcze miałem propozycję kupienia gazu bojowego podobno skuteczność gwarantowana ale jakoś sam sie boje tego używać. Jedyne pocieszenie to jest to ze z tym problemem nie jestem sam :wit
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

tazwawa
Odstraszacze to tylko strata kasy. Co do pułapek to czasami ja "gość" minie ale nie zawsze, trzeba przekładać i cierpliwie czekać, a najlepiej zastawić kilka sztuk. Ta gwarancja za 3 stówki na 2 tygodnie :), to ja wezmą 150 z gwarancją na tydzień :wink: Złapie jednego a tam może być cała rodzinka. A jak nie bojowy to może go gazem z butli podtruć, ktoś tu gdzieś pisał ze to skuteczna metoda.
brak polskich znaków
tazwawa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 lis 2011, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Na razie nie udało mi się zamontować pułapki tunelowej bo nie mogę odnaleźć prostego i ładnego tunelu. Teraz zaczynam obserwację kreta bo żeby go pokonać trzeba zrozumieć tego zwierzaka. A co do tego ze w Irlandii nie ma kretów, to cóż w Irlandii też nie ma słonecznych pięknych i ciepłych dni żeby "delektować" się swoim ogrodem :D coś za coś
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

No proszę...
Najwyższy czas rozpocząć działalność eksportową!
Ile taki kret w przeliczeniu na euro po potrąceniu kosztów?
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

To nie takie proste. Na wyspach mają dosyć restrykcyjne prawo odnośnie wwozu zwierząt i roślin. Może wszystko co chcieli wwieźć wwieźłi za królowej Wiktorii? :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

I specjalnie nie dziwię się, że prawo jest restrykcyjne. Tu od dwóch wieków nie było np. przypadku wścieklizny...
Ale musielibyśmy cofnąć się do połowy XIX wieku. Zaraza ziemniaczana, przywleczona na wyspę z USA, doprowadziła do wielkiego dramatu. W ciągu zaledwie kilku lat, ok. 2 milionów ludzi zmarło z głodu, a kolejne 2 wyemigrowały z Irlandii, głównie do USA, Kanady, UK, Nowej Zelandii i Australii. Z 8. milionowego społeczeństwa zostały 4 miliony... Okres ten w dziejach Irlandii nazywany jest Great Famine - Wielka Zaraza.
Więc dziś dmuchają na zimne.
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Ciekawa jestem jaką metodę stosuje ten co kasuje 200 zł z gwarancją na 2 tyg.? Może gra na flecie? 8-) chociaż to było chyba na szczury...
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

izaziem
Za 3 stówki
Pewnie takie jak kiedyś Kaszpirowski :)
Ale gwarancja jest :;230
brak polskich znaków
tazwawa
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 lis 2011, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Mówił ze traktuje nory gazem, i ze nie zabija kreta tylko go przegania. Sąsiad korzystał z jego usług i mówi ze kret więcej się nie pojawił. :heja Fachowiec tłumaczył mi ze jak on przepędzie jednego kreta to do mojego ogrodowego pustostanu wprowadzi się następny, tylko zastanawia mnie ze jak krety są ślepe, głuche i w ogóle kiepsko ogarnięte to skąd wiedzą ze tu akurat jest pustostan ????!!!! :?: . Powiedzcie mi jeszcze czy krety zapadają w sen zimowy :?:
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Niestety nie zapadają w sen zimowy tylko schodzą trochę głębiej. U mnie w poprzednim roku jak stopniał śnieg to myślałam żę wylądowałam na księzycu. A co do ich 'ogarnięcia' to chyba są jednak bardziej od nas...
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

tazwawa pisze:Mówił ze traktuje nory gazem, i ze nie zabija kreta tylko go przegania. Sąsiad korzystał z jego usług i mówi ze kret więcej się nie pojawił. :heja Fachowiec tłumaczył mi ze jak on przepędzie jednego kreta to do mojego ogrodowego pustostanu wprowadzi się następny, tylko zastanawia mnie ze jak krety są ślepe, głuche i w ogóle kiepsko ogarnięte to skąd wiedzą ze tu akurat jest pustostan ????!!!! :?: . Powiedzcie mi jeszcze czy krety zapadają w sen zimowy :?:
Głuche? :roll: Słyszy dżdżownicę przemieszczającą się w glebie metr dalej...
One są doskonale ogarnięte...
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

A nie prościej je polubić? :heja
Taniej wyjdzie...
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Bym Ci, z całym szacunkiem, kazał polubić, ja wiem... wiem, brudne szkło obiektywu :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”