Wierzba japońska 'Hakuro Nishiki'- choroby i szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
pita2323
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 mar 2008, o 08:56
Lokalizacja: Niedziałki/Świętokrzyskie

Wierzba-ratunku

Post »

Nie wiem co się stało z moją wierzbą, od wczoraj już uschło pół liści na drzewku.
Dzięki za pomoc. :(

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Hakuro to pijaczka, dostaje w suszę, wiadro wody dziennie ?
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

wierzby z natury lubią miejsca wilgotne:) lej jej wody i nie żałuj:) powinna odżyć:)a te uschnięte miejsca możesz wyciąć jak zauważysz poprawę drzewka:)
pita2323
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 mar 2008, o 08:56
Lokalizacja: Niedziałki/Świętokrzyskie

Post »

Dzięki za porade. Ale ona dostaje wode a to stało się od wczoraj wieczorem do dzisiejszego popołudnia.Pozdrawiam :)
Witam. Niestety moja wierzba się złamała a w środku pnia były takie białe robale (takie jak mała dżdżownica). Na mojej drugiej wierzbie (płaczącej) na liściach pojawiły się żółte robaczki podobne do mszyc tylko kolor nie ten.Pozdrawiam wszystkich i prosze o pomoc. :oops:
pegawe
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 7 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Kudowa Zdrój

Post »

U mnie podobnie na wierzbie płaczącej. Drzewko zakupiłam w szkółce, ma 4 lata. Co roku na wiosnę jak rusza wegetacja ono zamiera. Liście żółkną , skręcają się. Na gałązkach występują brązowe plamy, narośla. Po kilkakrotnym oprysku drzewko na jesień regeneruje się. W kolejnym roku to samo. Co radzicie? Wyciąć radykalnie gałęzie czy może odpuścić sobie to drzewko?
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Witaj Ewo (pegawe), te narośla wyglądają jak pierścieniowate zgrubienia na pędzie? Masz może zdjęcia?
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
pegawe
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 7 lip 2008, o 19:07
Lokalizacja: Kudowa Zdrój

Post »

tak właśnie to wygląda Mario Tereso. Niektóre drobne gałązki całkowicie zasychają i odpadaja
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

pegawe pisze:tak właśnie to wygląda Mario Tereso. Niektóre drobne gałązki całkowicie zasychają i odpadaja
To jest szkodnik powoduje - Oberea linearis-odciąć i spalić zasychające pędy z tym zgrubieniem.
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Post »

Ja w tym roku dowiedziałam się u jednego ze szkółkarzy że w tej chwili wierzby to najgorsza plaga jaka może być, są ciągle atakowane przez jakieś szkodniki i ja usunęłam w tym roku dwie, dwie jeszcze rosną ale w jednej są takie robale jak opisała Pita, pewnie też trzeba się będzie z nią pożegnać.
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Pita miała w pniu,będącym podkładką z innej zwykłej wierzby, która się złamała-więc leczenie jej nie miało sensu, jedynie próbować ukorzenić szlachetne gałęzie i wyprowadzić roślinę na własnym korzeniu....
Zresztą to nie te same robale co u pegawe
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Post »

Miałam dwie wierzby i też zagnieżdziły sie robale w podkładce,ale jak to odkryłam,to dla jednej było już za póżno a drugą podlałam środkiem do oprysku Karate tylko o wiekszym stężeniu i przyciełam mocno.Bardzo szybko sie zregenerowała.
grzech257
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 sie 2008, o 10:41

Post »

Mój problem tkwi w tym ze nie wiem co sie dzieje z moim drzewkiem. Po zasadzeniu w tamtym roku w wiosne ładnie sie rozwijało a od tego roku zaczyna ginąć. Nie wiem co to jest. Czy to jakieś robactwo je tak urządziło czy może jakaś zaraza. Poniżej zdjęcia:

Obrazek Obrazek
sasza
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 8 sie 2008, o 23:15

Post »

Witam,
wg. mnie to nie żadna choroba ani szkodnik tylko po prostu delikatne przypalenia liści od słońca co jest typowe dla wierzby Hakuro. Najlepiej przycinać drzewko 2-5 razy w sezonie, wtedy ładniej się zagęszcza i zabarwia, a przy tym usuwa się zniszczone liście.
Nie ma powodów do paniki...
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”