Robaki w ziemi

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
coderx
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 31 mar 2021, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Robaki w ziemi

Post »

Witam dzisiaj odkrylem ze w ziemi mam robaki w tym miejscu byla trawa. Nie jestem pewny czy to wlasnie przez te robaki mogla mi zmarniec trawa? czy jest sie czego bac? ewentualnie czy jest jakis srodek na pozbycie sie?
Obrazek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Robaki w ziemi

Post »

To prawdopodobnie pędraki - podobne są, tylko one się zwijają a te na fotce nie są tak zwinięte. A jeśli rzeczywiście to to, to i tak nie można się zorientować w wielkości z fotki; czy to są larwy ogrodnicy niszczylistki czy chrabąszcza majowego. Larwy ogrodnicy są troszkę mniejsze od larw chrabąszcza, ale to byś musiał mieć obydwie do porównania. Paskudne szkodniki. odwrócić trawnik i powybierac a przede wszystkim skupić sie na niszczeniu osobników dorosłych. Bo taka ogrodnica potrafi znieść nawet ponad 50 jaj. A tak przy okazji - nie zazdroszczę, na metrze kwadr. wybierałam z trawnika nawet 50 szt. 2 lata systematycznej walki z ogrodnicą i problem prawie zniknął. Prawie, bo zawsze skądś przyleciała i trzeba było toto zbierać z liści ręcznie i tłuc.
https://www.hortorus.pl/walka-z-pedrakami/
https://budujesz.info/artykul/ogrodnica ... ,1294.html
Pozdrawiam! Gienia.
coderx
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 31 mar 2021, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robaki w ziemi

Post »

A czy jest możliwe ze to mogą być larwy komarnicy? Starałem się coś znaleść w internecie ale tylko to wyglada podobnie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Robaki w ziemi

Post »

Larwa komarnicy jest długa , od 2 do 4 cm. Buro- szara, potrafi wciągnąć roślinkę do norki. Zupełnie nie podobna to tych larw na fotce.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Daniel431
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 29 mar 2021, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robaki w ziemi

Post »

to wygląda jak jakiś rodzaj pędraka ale pewny nie jestem. Pędraki, to określenie larw róznych owadów, głównie chrząszczy. . Żyją w glebie, żywią się korzeniami traw. W miejscu ich żerowania trawa obumiera i powstają brunatne, nieatrakcyjne plamy będące skutkiem wyniszczenia bazy korzeniowej trawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”