Żółkną mi jodły kaukaskie i świerki kłujące. Co czynić??

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Witkacy1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lis 2020, o 07:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Żółkną mi jodły kaukaskie i świerki kłujące. Co czynić??

Post »

Witajcie drodzy forumowicze,
Jestem tutaj pierwszy raz ? dzien dobry?

Mam wielki problem z moimi drzewkami ? jodly kaukaskie i swierki kłujące.
Maja dopiero rok ? sadzone pazdziernik 2019. Pierwszą zimę miały ciężką ? rosną na odsloniętym i wietrznym terenie wiec troche zmarzly ale trzymały się dzielnie. Wiosną całe zarosly chwastami (przez koronawirusa!!). Teraz jesienia wiele z nich wygląda tak jak na załączonych zdjęciach. Dodam że niektore wyglądają super zdrowo a niekture całe zbrązowiały.
Proszę powiedzcie co to waszym zdaniem może być?? W ogrodniczym powiedziano mi że grzyby i żeby pryskać ridomil gold. Ale bardzo zalezy mi na waszej opinii ? czy to na pewno grzyby.



Z gory dziękuję za wszelkie sugestie.
Krzysztof
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Żółkną mi jodły kaukaskie i świerki kłujące. Co czynić??

Post »

To nie grzyb.Nie piszesz jaka tam gleba, a to podstawowa sprawa.Jeśli ciężka, zlewna, w tym roku sporo opadów i zachwaszczona to jest przyczyna.Najlepiej posadzić drzewka w takich warunkach na redlinach, podobnie jak niektóre warzywa. Korzenie mają lepsze warunki na start.Trzeba też odchwaszczać pomiędzy redlinami.
Witkacy1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lis 2020, o 07:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Żółkną mi jodły kaukaskie i świerki kłujące. Co czynić??

Post »

Selli7 dziękuję za podpowiedź.
jeśli to nie grzyb tylko warunki to w sumie lepiej, grzyba ponoć trudno się pozbyć.

Gleba jest ciężka, 3 klasa, trzyma dobrze wilgoć więc to by się zgadzało. W tym roku dodatkowo sadzonki rosły w chwastach, kwiecień - lipiec utknąłem za granicą przez kowid i nic nie mogłem zrobić. Jak wróciłem to drzewek nie mogłem znaleźć :)
Sadze sadzarką więc redliny nie bardzo się sprawdzą, ale wprzyszłym roku będę pryskał Mankarem jak się tylko zielone pokaże i wierzę że będzie lepiej.

Jeszcze raz dzięki.
Krzysztof
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”