Bonsai

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
czacha1723
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 lip 2020, o 22:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Bonsai

Post »

Cześć,

Hoduję od nasiona drzewka bonsai. Jakiś czas temu dostały takie zniekształcenie na liściach jak na zdjęciach. Czy ktoś może się orientuje co to może być i czy powinienem się tym martwić i poczynić jakieś kroki w celu pomocy roślinkom?

Dzięki za pomoc

Obrazek

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Bonsai

Post »

Zasychanie liści od brzegu powoduje nadmiar wilgoci.Roślina ma za dużą doniczkę w stosunku do bryły korzeniowej, korzenie powoli zamierają zamiast się rozwijać.Przesadź do mniejszej doniczki.
czacha1723
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 lip 2020, o 22:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bonsai

Post »

One w tych doniczkach były od nasion i udało im się wykiełkować w nich, więc czy na pewno to jest wina wielkości doniczki?
Może mieć cos z tym wspólnego za częste, albo za rzadkie podlewanie?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Bonsai

Post »

Nie istnieje coś takiego jak ?nasiona Bonsai?(Bonsai tworzone są ze zwykłych roślin dzięki odpowiednim technikom formowania i przycinania).Nie wiem jaka to roślina (ogórka mi to przypomina) widać nie pasują jej warunki,chyba korzenie zaczęły obumierać, nie widać też jak głęboka jest doniczka.
labeo
100p
100p
Posty: 132
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bonsai

Post »

Też się zastanawiałem o co chodzi - nie ma nosion drzewka bonsai ale jest fantastyczna sztuka tworzenia bonsai wywodząca się z Japoni, ostatnio oglądałem cudne kompozycje w palmiarni w Wałbrzychu. Już myślałem że ktoś tutaj się tym zajmuje bo mam chęć rozpocząć ten trudny temat ale jakoś trudno mi się zebrać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”