Pająki i inne nasze plagi

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natkabatka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 wrz 2008, o 13:14

Pająki i inne nasze plagi

Post »

Witajcie,

jeśli umieszczam temat nie w tym dziale, z góry przepraszam :) wydał mi się optymalny.

Czy znacie jakieś sposoby na pająki na balkonie? Mam na myśli odstraszenie od zamieszkiwania, bo jest ich sporo i wypasione są, więc trochę utrudniają życie :( a powszechnie przyjęte metody eksterminacji też już męczące są... Wolałabym nie pryskać chemią toksyczną dla zwierząt bo mam wychodzącego Kota... Pająki owe zadomawiają się w szczelinach między cegłami klinkierowymi, za doniczkami itp. i są dość agresywne, na dodatek do domu zaczynają się pchać.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi :)

Pozdrawiam,
Nat
Nat
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Może karmnik dla ptaków? U Priama jest wspaniały opis karmy dla sikorek m.in. Np sikorka bogatka...

cyt.: "uważa się, że pająki, które są stałym elementem diety piskląt bogatek, są potrzebne do prawidłowego rozwoju upierzenia, gdyż zawierają związki białka o takim samym składzie jak białka budujące pióra ptaków" [z:] http://ptaki.info/edukacja/edukacja.php?id=3

Tylko czy one mając karmnik będa się rozglądać za pająkami?
Ale może pająki ptaków bytność odstraszy?
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Sikorki, jak tylko pojawi się pokarm naturalny, mają w nosie nasze smakołyki :cry: .
A pająki proponuje co jakiś czas odkurzyć - odkurzaczem - szybko sprawnie i przy okazji zwykłego sprzątania :) .
Awatar użytkownika
Natkabatka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 wrz 2008, o 13:14

Post »

Dzięki za podpowiedzi :)

Właśnie odkurzanie tych stworzeń już nieco mnie zmęczyło... co tydzień worek do wymiany... ;)

A karmik mam, niestety ptaki tylko zimą czasem przylatują, to jest balkon na parterze na warszawskim osiedłu, na dodatek od strony patio, więc... ;)
Nat
Saraaa

Post »

potraktowąc pająki odkurzaczem? to wręcz barbażyństwo... Nie humanitarniej jest je po prostu zamiatać?
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Post »

Do odkurzacza wciągasz a miotłą miażdzysz. Z worka wyjdą same.

Metoda na pająki - pokochać :lol:
Swoją drogą kot powinien je zjadać - mój wcina aż się kurzy (ale on zjada wszystko co się rusza :? )
Aśka
cara
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 13 wrz 2008, o 19:13
Lokalizacja: Krakow

Post »

dla mnie najbardziej obrzydliwe sa kontowniki wielkie czarne i szybkie bleee
Saraaa

Post »

aśka2006 pisze:. Z worka wyjdą same.
No nie wiem , czy przeżyją taką siłe wciągania...

Mój kotek nie zjada pająków, abo ja o tym nic nie wiem :P
Ja pająków raczej nie pokocham, bo się ich boje, ale traktuje jak inne żyjątka - nie szkodze :D
Awatar użytkownika
Natkabatka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 8 wrz 2008, o 13:14

Post »

Wielkie czarne i szybkie... no to chyba te moje właśnie... ;)

Siłę wciągania przeżywają, gwarantuję ;) i owszem, mój kot zjada pająki, ale jak widzę jak łapie takiego jak pół mojej dłoni to jakoś nie fajnie to wygląda, no i one tak mu chrupią w pyszczku... fuj... ;)

Krzywdy nie chcę im robić, wolałabym odstraszyć po prostu żeby nie przychodziły i nie lęgły się u mnie, wygląda jednak na to że pozostaje mi eksterminacja :(
Nat
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Pająki, żaby i inne nasze plagi

Post »

Słuchajcie, tak jeszcze nie było. Ogród mam od 3 lat, fakt że mam w nim spore zagęszczenie roślin. Do połowy lipca swobodnie sie poruszałam po rabatach, ale teraz nie mogę! Ogród opanowały głównie tygrzyki !!! Okropnie sie ich boję, jest ich z roku na rok coraz więcej! Na jednej roślinie znalazłam ich 7! Nie ma metra, żeby nie było ich sieci. Boję się pomysleć co będzie za rok! Wiem, że to pożyteczne stworzenia, cieszę się, że mam w ogrodzie takie warunki, które sprzyjają rozwojowi fauny i flory. Ale bez przesady ... Niektóre sztuki to naprawdę ogromne "byczki" ... ;:223 Proszę o pomoc - jak ograniczyć ich ilość w moim ogrodzie ... ???


http://img14.imageshack.us/img14/3421/pict0172h.jpg
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Plaga pająków w ogrodzie

Post »

Jaki piękny pajączek, powinnaś się cieszyć że są, a ich jest więcej, to dlatego że mają co jeść. U mnie pod folią jest też sporo pająków i uważam je pod ochroną, a w sieciach pajęczych mają sporo różnych owadów. Możesz z przejść i dróżek trochę uszkodzić pajęczynę, a one zaczną robić w innym miejscu gdzie Ci nie będzie przeszkadzać.
Awatar użytkownika
BozenkaA
1000p
1000p
Posty: 1138
Od: 26 cze 2011, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Plaga pająków w ogrodzie

Post »

Alinko, nawet na balkonie są pająki. Chodzę tam kilka razy dziennie a często zahaczam o jakąś pajęczynkę. Ja na Twoim miejscu wzięłabym kij i nim zrywała przeszkadzające w chodzeniu pajęczyny. Te w mniej uczęszczanych miejscach niech wiszą, to wspaniałe pułapki na fruwające tałatajstwo.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Plaga pająków w ogrodzie

Post »

Bożenko, boję się o pszczoły i trzmiele ... Też mam ich dużo w ogrodzie, co mnie ogromnie cieszy. Nie chciałabym, żeby ginęły w pajęczych sieciach. Motyli też się w nie dużo łapie. Też mi ich żal ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”