Świerk (Picea) - choroby, szkodniki

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Podobnie działa popiół.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Post »

Witam, tez mam problemy z iglakami. Tyle, ze sa to bardzo wysokie dzewa, nawet przy uzyciu najwyzszej drabiny nie siegam do polowy ich wysokosci. Wiec jak ja mam je opryskac? I czy podlewanie tymi preparatami do spryskiwania mialoby jakis sens w takiej sytuacji???
Do Moderatorow - nie posiadam polskiej klawiatury.
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Moim zdaniem takie podlanie nic nie da poniewaz choroba siedzi na igłach.Jest to smutne ,ale niewiele mozesz zrobic chyba ,ze zamówisz firmę ,która zrobi oprysk z wysokiej drabiny.Te chore igły opadną i tylko nowe igły będą jako tako wyglądały,ale za rok znowu one będą porazone.U nas takie zabiegi prowadzi firma ogrodnicza.
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Post »

Ech.. co za porazka. A wydawalo mi sie ze skoro w taki sposob sie dokarmia rosliny, bo w sumie pobieraja wode przez korzenie to i cos do ochrony roslin by sie dalo w ten sposob podac. Sprobuje jeszcze zglebic temat. Obawiam sie ze na specjalistyczna firme opryskujaca w Holandii nie bardzo moge sobie pozwolic :(
Zreszta to przeciez nie 1 oprysk a wlasciwie przynajmniej ze 2 a potem i profilaktycznie by sie co jakis czas przydalo. Musi byc jakies wyjscie.....
Do Moderatorow - nie posiadam polskiej klawiatury.
adi_63
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 23 kwie 2008, o 11:47

Post »

Wczoraj zrobiłem oprysk po raz drugi. Pokazały się młode odrosty ale stare igły żółkną i zaczynają powoli lecieć. Mam nadzieję, że da się go uratować.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AndrzejG
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 17 lip 2007, o 16:49
Lokalizacja: PO

Post »

Witam!!!
Podłącze się do tematu, gdyż dzisiaj na mojej conice zaobserwowałem żółknięcie igieł.
Po bliższym przyglądnięciu się iglakowi stwierdziłem mnóstwo brązowych brodawek wypełnionych płynem (robal czy grzyb?). Czym pryskać, żeby nie mieć takich kłopotów jak adi_63?
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
AndrzejG
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 17 lip 2007, o 16:49
Lokalizacja: PO

Post »

Już wiem - Confidor.
Na początku myślałem, że ten preparat jest na grzyby, które rozwijaja sie przy tych robalach.
Doczytałem i już wiem.
Pozdrawiam.
Andrzej.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Może bardzo długa lanca (albo i kilka) i opryskiwacz z solidną pompą sprężającą, żeby wytworzyć odpowiednie ciśnienie?

A może wystarczy opryskać tam, gdzie sięgasz - specyfikiem układowym, który rozprzestrzenia się po roślinie wraz z sokami, czyli wewnątrz? A więc trafi nawet do najodleglejszych rejonów drzewa :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Mandred
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 16 maja 2008, o 19:08
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post »

Można spróbować umieścić na drzewie owady które wcinają mszycę np. larwy biedronek lubią zajadać mszyce. Poszukaj, popytaj się, a może ktoś będzie znał jakieś owady bo osobiście to nie mam zielonego pojęcia co w Holandii występuje.
magda
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 11 kwie 2006, o 18:06
Lokalizacja: Rościmin

Post »

Tylko żeby jeszcze chciały siedzieć na tym drzewie :D
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Post »

Doczytalam sie w koncu, ze srodkami takimi jak Mospilan i Confidor mozna podlewac rosliny i przez korzenie dostaja sie dalej. Czyli jestem nieco pocieszona :-) i dziekuje wszystkim za proby pomocy w rozwiazaniu mojego problemu.
Do Moderatorow - nie posiadam polskiej klawiatury.
biokopia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 maja 2008, o 11:03

świerkowiec większy - zaatakował świerk srebrny-pomocy

Post »

Witam. Potrzebuję pomocy, świerkowiec większy zaatakował mój dwudziestoletni świerk, już dużo igieł opadło, ale są nowe odrosty i boję się czy one też się nie zniszczą. Czytałam że można to pryskać ale dopiero w lipcu. Czy teraz też można wykonać jakieś zabiegi? proszę o pomoc, jaki preparat zastosować, w jakim terminie i czy da się uratować ten świerk. Czy w miejsce utraconych igieł wypuszczą nowe? proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Post »

Ja też podpinam się pod ten temat :!:
Czy można teraz dokonać jakiegoś oprysku i czym pryskać :?:

Obrazek

Znalazłem jeszcze taki artykuł:
http://www.muratordom.pl/ogrod-i-otocze ... 3_2553.htm
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”