Siewki i problemy z nimi

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
rafal rzeszow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 mar 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problemy z siewkami

Post »

Powiedzcie mi dlaczego wszystkie nasiona typu bieluń Kostrzewa Popielata ? Festuca glauca , płonąca pochodnia , klon palmowy, łubin , trawa pampasowa, Wszystkie nasiona mi padają zrobiłem im warunki typu ziemia do kwiatów wymieszana z piaskiem każde nasionko osobno do pojemnika temp pokojowa ok 21- 23 C. niektóre w pełnym słońcu niektóre w cieniu. pada mi wszystko trochę wykiełkuje i nic dalej do pierwszego liścia prawdziwego. POMOCY !!!!!
_fox_

Re: Początkujący - Siewki po 2 tyg. padają

Post »

A na łodydze na wysokości ziemi nic nie widać ? żadnych zmian ? typu inny kolor, przewężenie łodygi.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Początkujący - Siewki po 2 tyg. padają

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Początkujący - Siewki po 2 tyg. padają

Post »

Mają najprawdopodobniej za ciepło, optymalna 15 - 17 stopni ciepła dla większości siewek,
23 to na pewno dla kaktusów
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
rafal rzeszow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 mar 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Początkujący - Siewki po 2 tyg. padają

Post »

Fakt siewki mogą mieć za gorąco :) zmiany są na niektórych złapała mi pleśń a niektóre od górnej części zaczęły marnieć od liścia począwszy. Aż się położyła sama na ziemi. niektóre miały nalot tak jakby chlor :)
Awatar użytkownika
dzwiedziu
50p
50p
Posty: 57
Od: 27 sie 2009, o 14:56
Lokalizacja: Żukowo

Re: Początkujący - Siewki po 2 tyg. padają

Post »

Rafale napisałeś,że użyłeś ziemi do kwiatów. Takiej zwykłej taniej czy do pikowania?
Jeżeli zwykłej użyłeś i jej nie odkaziłeś to myślę,że grzyb je dopadł.
rafal rzeszow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 mar 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Początkujący - Siewki po 2 tyg. padają

Post »

Bingo.!!! macie racje. Uratowałem dzięki wam kilka sztuk :) przesadzić je do ziemi typowej czy lepiej zostawić i nie przenosić z grzybem do zdrowej ziemi? a jak to się ma do klonu palmowego?
maciek_maku
100p
100p
Posty: 117
Od: 24 sie 2009, o 16:05
Lokalizacja: Polska

Czy siewka jest w stanie się ukorzenić

Post »

Dobry wieczór.
Mam do was wszystkich pytanie. Czy młoda siewka mająca dopiero 2 liścienie i 2 młode dolne liście (np bazylii) jest w stanie w wodzie wypuścić korzenie przybyszowe czy jednak jest to niemożliwe. Pytam z czystej ciekawości bo co zrobić w przypadku gdy młodą łodygę przy glebie dopada np zgorzel i siewka z powodu choroby dalej się nie rozwija?? Czy można ją odciąć i wsadzić do naczynia w wodą licząc że się ukorzeni?
Dziękuje z góry za odpowiedzi
Dobranoc
Awatar użytkownika
trzysta
50p
50p
Posty: 67
Od: 31 sie 2010, o 07:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czy siewka jest w stanie się ukorzenić

Post »

raczej marne szanse, jak dla mnie.
Pozdrawiam, Agatka
maciek_maku
100p
100p
Posty: 117
Od: 24 sie 2009, o 16:05
Lokalizacja: Polska

Re: Czy siewka jest w stanie się ukorzenić

Post »

A gdyby ów siewkę potraktować solidną dawką ukorzeniacza w pudrze i wsadzić łodyżką do podłoża przykrywając wszystko folią aby siewka nie zwiędła- czy jest duża szansa że w przeciągu tygodnia wypuści z dołu pędu korzenie przybyszowe??
zychu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 mar 2018, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Problem z siewkami.

Post »

Witam serdecznie, mam problem z siewkami. Liścienie składają się ku górze. Obecnie siewki przebywają w boxie temperatura w ciągu dnia 22 stopnie w nocy około 18. Są dobrze podlane ( może za mokro ? ) Doświetlam je 4 świtlówkami 25W nie pamiętam ile lumenów ale jak znajdę opakowanie to mogę napisać. Gdzieś czytałem że składanie się liścieni/ liści może być spowodowane nadmiarem światła dlatego zawiesiłem lampę wyżej i nie pomogło a po nocy mam wrażenie że poskładały się jeszcze bardziej. Teraz biorę pod uwagę że może mają zbyt małą wilgotność powietrza. Poniżej fotka może ktoś z Was będzie w stanie pomóc. Dzięki

ps ten żółto brunaty nalot ( takie kropki) to od twardej wody ?
Obrazek
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Problem z siewkami.

Post »

Z tymi siewkami jest wszystko w porządku.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siewki i problemy z nimi

Post »

Co się mogło stać z tą młodą titonią? To jakaś choroba?
Źle wyglądała już wczoraj wieczorem, gdy zabierałam jak zwykle wszystkie kuwetki na noc do domu.

Dziś jej stan bardzo się pogorszył, wczoraj wyglądała jakby cała zwiędła (wszystkie listki straciły turgor).
Dziś - tak:


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Nic i nikt jej krzywdy żadnej nie zrobił. Miejsce to samo, co każdego dnia, pozostałe warunki także.

Dodam, że wszystkie rośliny wystawiam na bardzo ciepły, słoneczny balkon i bacznie obserwuję, w razie czego reaguję natychmiast (któregoś dnia zabrałam, bo wszystkim listki oklapły od gorąca, ale ostatnio już to nie miało miejsca). Jak były mniejsze - wystawiałam na krócej i nie w momencie największego nasłonecznienia.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”