Pomidory-choroby i szkodniki cz.20

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 985
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.20

Post »

Potwierdzam i u mnie ten krzak wygląda na zdechlaka, mimo to rośnie i wiąże owoce. Ten typ tak chyba ma :wink:
Piotr
Awatar użytkownika
Betrix
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 17 lut 2013, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.20

Post »

jokaer pisze:andrzej1967

Przede wszystkim poobrywaj te liście, trzy na raz, żeby też nie szaleć z obrywaniem.
Zobaczymy co będzie dalej. Nie mają w tych miejscach meszku brunatnego pod spodem?


Betrix

Trochę to wygląda na jakieś wyżerki. Nic tam żerującego nie widać?
Poobrywaj w ogóle te listki.
Dziękuje za odpowiedź. Nikt nie wie co to jest. Oberwałam dolne liście z tą zmianą. Reszta jest ok.
Nie mają nalotów ani mieszka. Ten jasny brąz to jakby coś zaschniętego. Po zdrapaniu jest normalny zielony nerw. Nic nie żeruje.
Zobaczymy co będzie dalej. Na ponad 50 krzaków tylko ten wydziwia.
mathes
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 7 kwie 2008, o 19:12

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.20

Post »

No nie mam szczęścia do pomidorów w tym roku. Ledwo wsadziłem do ziemi i od razu zrobiły się jakieś takie marne. Teraz dostały plam jak na zdjęciach. Rosną pod chmurą. A raczej "rosną". Doradźcie proszę co z tym zrobić.

Obrazek
Obrazek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.20

Post »

:wit Głodne i dodatkowo słońce je przypaliło.
Wyglądają na niedawno wysadzone i jeszcze nie
zaklimatyzowane . Dolne liście do oberwania .
Kszyh00
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 24 cze 2020, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.20

Post »

Mam problem ze swoimi pomidorami, mimo regularnego podlewania zdarza się że więdną, i nie widzę jakoś specjalnie zależności tego zjawiska od wysokiej temperatury i nasłonecznienia, żółtych przebarwień nie ma, ani też nie zwijają liści. Czego może im brakować lub czego może być za dużo? Postaram się wieczorem wstawić zdjęcia.
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.20

Post »

Może za słaby system korzeniowy do zielonej masy? Były super warunki, wygodnie, woda i pokarm blisko, korzenie się nie rozrastały, a teraz warunki trudniejsze i nie nadążają dostarczać wody bo szybko paruje z zielonej masy. Może ziemia za mocno się nagrzewa i korzenie mają za gorąco ? Trzeba ściółkować, wtedy temperatura gruntu nie waha się zbyt mocno. Albo takie gatunki o wyglądzie zdechlaczka i liście wiszą jak szmatki :wink:
Mam takich parę:
Obrazek
Pozdrawiam Eugenia
Darelecki
100p
100p
Posty: 132
Od: 28 mar 2021, o 04:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Plamy na liściach pomidorów

Post »

Witam wszystkich,
mam do Państwa następujące pytanie. Na liściach moich pomidorów zaczęły pojawiać się plamy. Czy może mi ktoś pomóc i zidentyfikować ewentualną chorobę, która je poraża?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tomek8811
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 cze 2021, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Plamy na liściach pomidorów

Post »

Witam wszystkich forumowiczów.

Posadziłem w donicach pomidorki koktajlowe. W teorii jest to Koralik. Niestety po pierwszym okresie ładnego wzrostu krzaki wyglądają coraz "biedniej". Na liściach pojawiają się plamy widoczne na zdjęciach poniżej. Wydaje mi się, że nie jest to choroba, lecz braki w nawożeniu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Cały krzak wygląda tak:
Obrazek

Tak wyglądają młode liście:
Obrazek

Tak wyglądają stare liście:
Obrazek

I jeszcze liść z bliska z góry:
Obrazek

I od spodu:
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.20

Post »

:wit Ja bym poobrywała liście od dołu i te ze zmianami i podlała nawozem wieloskładnikowym do pomidorów. Pomidory w donicach trzeba zasilać. w jak duzych są doniczkach?
Kadzy krzak ma jedną doniczkę? Bardzo gęsto tam jest. Koniecznie pobrywaj dolne liście
Asia
Tomek8811
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 cze 2021, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.20

Post »

Pelasia pisze::wit Ja bym poobrywała liście od dołu i te ze zmianami i podlała nawozem wieloskładnikowym do pomidorów. Pomidory w donicach trzeba zasilać. w jak duzych są doniczkach?
Kadzy krzak ma jedną doniczkę? Bardzo gęsto tam jest. Koniecznie pobrywaj dolne liście
Asia
Dziękuję za radę. Doniczki są 15 litrowe. 1 krzak w jednej doniczce.

Pozdrawiam,
Tomasz
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5867
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.20

Post »

no to mają dobre warunki ,zresztą widać ,że ładnie kwitną, ale już zjadły to co było w doniczce. Te plamy na liściach to są niedobory... mozna też zrobić im oprysk z siarczanu magnezu
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.20

Post »

Darelecki, wygląda na poparzenia słoneczne. Czy czasem nie podlewasz pomidorów po liściach? I słonko przypiekło?
Pozdrawiam! Gienia.
piwkoT
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 31 maja 2020, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory-choroby i szkodniki cz.20

Post »

Karczownik pisze:Mam Auriję w gruncie. Rzeczywiście wierzchołki są jaśniejsze i bardziej wiotkie niż u innych odmian, ale po prostu ten typ tak ma. Gargamel ma ciemne łodygi, San Marzano jest gęsty i krzaczasty, Aussie ma rzadkie duże liście a Aurija jasne przyrosty.
rolnik90 pisze:Potwierdzam i u mnie ten krzak wygląda na zdechlaka, mimo to rośnie i wiąże owoce. Ten typ tak chyba ma :wink:
Dzięki, to znaczy, że tak jak podejrzewałem wszystko jest ok i ten typ tak ma. Potwierdzam też, że San Marzano przy nich wygląda zjawiskowo ;) gęsty, mocny, praktycznie mógłby rosnąc jeszcze bez podwiązywania taką ma łodygę mocną. Ładniejszy chyba jest tylko Ametyst Jewel bo wysoki i ładne już ma owoce.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”