Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
Ketmia
 Tytuł: Re: Hortensja( Hydrangea ) - zmiany, choroby liści
PostNapisane: 29 cze 2020, o 18:51 
500p
500p

1 szt.
Selli7, były sadzone w 2018 roku. Praktycznie w samym torfie kwaśnym plus siarka. Obok rosną pozostałe sadzone w tym samym czasie bez takich zmian. Te rosną w miejscu gdzie jest trochę więcej słońca (szpaler jest w kierunku domu, te są najbardziej dosłonecznione, cień budynku przechodzi na nie najpóźniej. One zawsze były najsłabsze, a kupowałam je wszystkie razem. Te są odmiany 'Romance You&me'. Raz nawiezione wiosną siarczanem amonu, potem żółtą Yarą, ale raczej nie za dużo. One mi trochę przemarzły w połowie maja. Potem odbiły, ale na kwiaty już przestałam liczyć w tym sezonie, chociaź niby mają możliwość kwitnięcia na tegorocznych pędach.

Zuzia111
PostNapisane: 29 cze 2020, o 20:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Karo..poprzedniej hortensji która mi padła korzeni prawie nie widziałam. Starałam się przesadzić z jak największą bryłą ziemi, niestety i tak padła. Środek przeciw grzybiczy już czeka, niestety codziennie pada i nie ma kiedy pryskać :wink:

Selli7..nawóz dostała dosłownie dwa, trzy dni temu kiedy zauważyłam że coś złego dzieje się z moją hortensją. Zaraz w tym samym dniu była wielka ulewa, sądziłam nawet że próżne moje nawożenie bo deszcz wszystko wypłukał :roll:

Od wiosny do jesieni w moim raju

Zobacz profil Wyślij e-mail      

selli7
PostNapisane: 29 cze 2020, o 23:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Może doszło do tzw. suszy fizjologicznej. Straciła turgor, a to jest odpowiednie stężenie wody i rozpuszczonych w niej soli mineralnych. W glebie istnieje również odpowiednie stężenie wody i rozpuszczonych w niej związków . Stężenie soli mineralnych w glebie jest zazwyczaj mniejsze niż w roślinie co oznacza że ilość wody w glebie jest większa niż w roślinie. Ponieważ roślina pobiera składniki i wodę na zasadzie osmozy, a ta polega na przenikaniu z roztworu mniej stężonego do bardziej stężonego, więc bardziej stężony roztwór w roślinie zasysa roztwór z gleby. Gdy dajemy zbyt dużą dawkę nawozów powodujemy wzrost rozpuszczonych soli mineralnych w glebie. Jeśli przedobrzymy to roztwór glebowy staje się bardziej stężony i zaczyna wysysać wodę z rośliny. Jeśli do tego dodamy normalny ubytek wody w procesie transpiracji i słońca roślinie zacznie brakować wody, choć ma jej pod dostatkiem.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 224 ]  Idź do strony nr...        1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości