Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 25, 26, 27, 28, 29  
Autor Wiadomość
dsk121
 Tytuł: Re: Magnolia - choroby
PostNapisane: 24 kwi 2020, o 10:22 
500p
500p

0 szt.
Ja mam od dwóch sezonów około wakacji czarniejące liście na magnolii...

Zobacz profil Wyślij e-mail      

selli7
PostNapisane: 24 kwi 2020, o 15:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
dsk 121 Tak będzie wyglądać jeśli gleba jej nie odpowiada.Magnolie nie wszędzie dobrze rosną, wymagają stanowisk na glebach z natury przepuszczalnych, lżejszych.

dsk121
PostNapisane: 24 kwi 2020, o 20:33 
500p
500p

0 szt.
selli7 napisał(a):
dsk 121 Tak będzie wyglądać jeśli gleba jej nie odpowiada.Magnolie nie wszędzie dobrze rosną, wymagają stanowisk na glebach z natury przepuszczalnych, lżejszych.

Kilka lat rosła bez problemów, może za dużo nawozu?

Szczurbobik
PostNapisane: 26 kwi 2020, o 22:14 
500p
500p

0 szt.
wypyszki Twoja magnolia jak rozumiem została niedawno wsadzona do gruntu i miała już takie duże liście ;:oj ? Normalnie magnolie dopiero ruszają z liśćmi albo mają pąki liściowe jeszcze zamknięte (zależnie od gatunku/odmiany). Jeśli Wsadziłeś teraz taką magnolię, to znaczy, że w sklepie miała za ciepło i za wcześnie ruszyła z wegetacją. Musiała stać w pomieszczeniu i jest wydelikacona. To normalna reakcja rośliny na promienie słoneczne (poparzenia). Trzeba ją było przed wsadzeniem zahartować. Teraz to już po przysłowiowych ptokach. Osłoń ją cieniówką, podlewaj i miej nadzieję, że nie będzie przymrozków :wink:

wypyszki
PostNapisane: 30 kwi 2020, o 06:54 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Szczurbobik napisał(a):
wypyszki Twoja magnolia jak rozumiem została niedawno wsadzona do gruntu i miała już takie duże liście ;:oj ? :wink:

No tak :) Ogólnie jak się patrzę teraz na inne magnolie to wydaje mi się, że moja to jakiś mutant pod względem liści :D Z magnolią jest chyba lepiej, to co miało opość, opadło, słońce parę liści wypaliło, lecz ogólnie widać, że roślinka się przyjęła i idzie w górę.
PS. korę zgarnąłem na bok aby woda, szybciej odparowywała i magnolia odżyła ;)

Szczurbobik
PostNapisane: 8 maja 2020, o 23:04 
500p
500p

0 szt.
Jak odżyła to ja bym nasypała z powrotem tej kory, bo z kolei przesuszenie na pewno nie będzie dobre dla magnolii.

Pysiula
PostNapisane: 13 maja 2020, o 18:37 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam serdecznie,
Potrzebuje "fachowego oka" aby spojrzał na moją magnolię (black tulip - posadzona w połowie kwietnia). Dzisiaj zauważyłam, że liście brązowieją i są bardzo wątłe i zwisające. Nigdy nie miałam magnolii na ogrodzie więc tym bardziej zrobiłam przy sadzeniu dokładnie wszystko jak powiedziano mi w szkółce. Przez miesiąc nie było żadnego problemu....puściła sporo liści...wszystkie zdrowe .... aż do teraz. Szukam w necie podobnych objawów na liściach i sama już nie wiem. Przelanie ? przemarznięcie ? ? może ktoś miał takie liście na swojej magnolii i doszedł do właściwej przyczyny ? ;:223 Będę wdzięczna za pomoc....plssssss
Obrazek

Obrazek

wypyszki
PostNapisane: 14 maja 2020, o 09:50 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Pysiula napisał(a):
Witam serdecznie,
Dzisiaj zauważyłam, że liście brązowieją i są bardzo wątłe i zwisające. [/url]

Nie jestem fachowcem i też dopiero zaczynam przygodę z magnolią więc przyłączam się do tematu z tego względu, że u mnie też są podobne objawy, a do tego pojawiły się mszyce oraz mrówki. Z tego co przypuszczam i starałem się dowiedzieć to podobno nasze magnolie przemarzły (dwa dni temu było 0'C w nocy). To co czarniejsze to niestety opadnie. Nie przejmuj się, pierwszy rok taki jest. Najważniejsze w pierwszym roku jest to aby się przyjęła, a następne lata będą już lepsze :wink:
PS. Jeśli się mylę to bardzo proszę o pomoc dla Nas :lol:

Pysiula
PostNapisane: 14 maja 2020, o 20:49 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Szkółka, w której kupowałam magnolie twierdzi (po fotkach), że to przymrozek ją tak załatwił. Mam jeszcze drugą magnolie (heavent scent) ale ona tylko smagnięta po liściach. A ta nieszczęśnica (black tulip) jakby tornado ją owionęło :shock: . No cóż... na błędach się człek uczy. Mogłam ją owinąć...Jak liście spadną to zostanie magnoliopodobny wyrób ;:oj

Gwozdzie
PostNapisane: 15 maja 2020, o 18:44 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w takiej sprawie. Magnolia wsadzona ok. miesiąc temu. Wyglada jak na zdjęciach. Zdawało się że dobrze się przyjęła. 4 dni temu wsadzony został środek na kreta do kopca bezpośrednio pod roślinką. Proszę napiszcie mi czy to może mieć związek z tym środkiem czy raczej z zimnem i wiatrem z ostatnich dni (nie było poniżej 0 stopni).

Obrazek

Obrazek

Szczurbobik
PostNapisane: 15 maja 2020, o 22:23 
500p
500p

0 szt.
Moi kochani, Wasze magnolie, podobnie jak niestety moje, załatwili "zimni ogrodnicy" i "zimna Zośka", czyli niestety przymrozek. U mnie sytuacja była taka, że ogrodników przetrwały bez szwanku ale dzisiejsza noc okazała się zabójcza. Początkowo się tego nie spodziewałam, bo o 6 rano termometr pokazywał 1 stopień na plusie. Chodząc po ogrodzie zobaczyłam, że mróz zważył liście magnolii. Sąsiad mnie później uświadomił, że o 4.30 było -3 stopnie ;:oj
Podsumowując: wszystkie liście zważone na magnolii Genie, Galaxy, Sunrise, Sunsation (tu też kwiaty), Vulcan, Lennei. Częściowo na Stellata Rosea i Daphne. Bez szwanku wydają się Susan, Orchid, Kobus, Kobus Rogów i Blue Opal.

Katarzyna M
 Tytuł: Żółte liście Magnolii pomocy!
PostNapisane: 18 maja 2020, o 15:18 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

więcej niż 1 szt.
Witam. Mam problem z magnoliami. Pierwszy rok je uprawiam więc bardzo proszę o pomoc doswiadczonych jak pomóc żeby nie zaszkodzić??
Problem zółknięcie od 5 dni. Z tydziwn temu stosowany był delikatnie preparat miedzian 50 wp jedna plaska łyżeczka na 1 l wody. Mało zastosowane. Czy mogę znowu powtarzać? Czy więcej spryskać? Przed byl jeden bardzo upalny dzień inne rośliny też podżółkły ale też stosowalam lekko posypałam nawozem dlugodzialajacym do 6 miesięcy.
Proszę o pomoc. Pozdrawiam!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bolek_stary
 Tytuł: Magnolie: Genie, Fairy White - brązowiejące/przysychające/skurczone młode przyrosty
PostNapisane: 21 maja 2020, o 09:50 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dzień dobry,

Ok. 14.04.2020 wsadziłem 3 magnolie: Genie, Rustica Rubra oraz Fairy White.
Stanowisko słoneczne, średnio osłonięte od wiatru, średnica dołu ok 50cm (kwaśny torf + przekompostowana kora), wyściółkowane korą (bez agro).

Ok tydzień temu zauważyłem na Genie oraz Fairy White niepokojące objawy, z którymi zacząłem walczyć przy użyciu Topsin M 500SC (Rustica Rubra trzyma się dzielnie).
Czy powinienem jeszcze na zmianę użyć któryś z tych: Kaptan 50WP / Teldor 500SC / Karate Zeon?
Czy przyczyna leży gdzie indziej? Czy to jednak wina źle przygotowanego podłoża.

https://imagizer.imageshack.com/img922/7580/TMDNhe.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img922/8713/H5JhJb.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img923/5331/Jpms7P.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img923/1561/Ho7UU1.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img924/2708/ectQmB.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img923/2146/rGHa9G.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img922/6286/hO5Il0.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img922/2215/IVCt6n.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img922/3852/7ToUQt.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img924/5903/wtmVc9.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img924/7914/rDYe6a.jpg
https://imagizer.imageshack.com/img923/3857/Cqv9EH.jpg

Dziękuję za wsparcie.

Monique0905
PostNapisane: 21 maja 2020, o 20:41 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam, 
Chyba podobny problem co wyżej.
Zaobserwowałam u magnolii (sadzone na wiosnę) ubytki w liściach. Wydają się być "powygryzane" po bokach i w środku. 
Na liściach da się ujrzeć maleńkie białe drobinki, jakby ktoś mąką je posypał.
Co to może być? Mam dwie magnolie i obie podobnie chore. 
Proszę o pomoc.
Dziękuję za każdą sugestię. 

Obrazek

Szczurbobik
PostNapisane: 22 maja 2020, o 23:01 
500p
500p

0 szt.
Odnośnie trzech ostatnich postów.
Moi drodzy, dajcie tym roślinom się zadomowić. Dopiero co je wsadziliście, one muszą swoje odchorować. Podlewajcie je (najlepiej wodą z kwaskiem cytrynowym w proporcji około 10 g na 10 l wody) Niech mają wilgotno ale nie mokro. Nasypcie kory na korzenie, żeby zatrzymać tą wilgoć.
Magnolie o tej porze roku, zwłaszcza dopiero co sadzone- tu stopień rozwinięcia liści może być inny, niż u rosnących w gruncie. mają bardzo delikatne liście. Uszkadza je przymrozek w nocy, którego nie widać już rano, ostre słońce. Dajcie tym roślinkom trochę czasu. Pierwsze liście mogą być kiepskie. U moich starszych roślin jest tak, że te pierwsze są czasem brzydkie, kolejne są już ok, te pierwsze jako słabsze opadają.
Wasze rośliny są dopiero co posadzone. Sadzenie to dla rośliny szok. W pierwszej kolejności powinna odbudować system korzeniowy. Liście mogą w tym czasie nie wyglądać ciekawie.

Katarzyna M
PostNapisane: 23 maja 2020, o 10:04 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

więcej niż 1 szt.
Witam. Moja magnolia 5 dni temu żółte liście i po deszczu trochę lepiej ale liście czarnieją.. oo
Proszę o pomoc!! Jak ją uratować??

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

selli7
PostNapisane: 23 maja 2020, o 13:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Jaka gleba? Jeśli glina w głębszych warstwach to niestety nic się zrobić nie da.Czerniejące liście od brzegu świadczą o nieprzepuszczalnej i zbyt wilgotnej glebie.Nadmierna wilgoć jest wtedy przyczyną zamierania korzeni i to widać na liściach.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 477 ]  Idź do strony nr...        1 ... 25, 26, 27, 28, 29  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: rafdro i 47 gości