Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
vitoldo
 Tytuł: Re: Kolory usychania iglaków cz.2
PostNapisane: 19 sie 2019, o 15:24 
500p
500p

0 szt.
Kratek, tymi żółknącymi igłami bym się bardzo nie przejmował. Sosny zrzucają starsze igły zwłaszcza przy przesadzaniu i ta właśnie to robi.
Bardziej zastanawia mnie jej blade zielono-żółte wybarwienie. Odmiana Mops ma ciemno zielone, wręcz niebieskawe wybarwienie.
Rośnie u Ciebie w warunkach, które niekoniecznie jej odpowiadają. Sosny lubią przepuszczalne gleby. Ani glina ani "czarnoziem" nie są przepuszczalne. Zalegająca woda może powodować choroby korzeni. Przenawożenie? A czy nawoziłeś po posadzeniu? Tak się nie robi. W pierwszym sezonie po posadzeniu dajemy roślinie "wolne" - nie nawozimy w ogóle. Ma czas na to aby się spokojnie ukorzenić. Ja bym sosny w ogóle nie nawoził, a jeśli już, to minimalnymi dawkami. Wolniej rośnie ale ma wtedy ładniejszy, bardziej ciasny pokrój. Sosna ma korzeń palowy. Wbija się bardzo głęboko w grunt i pobiera stamtąd wodę oraz składniki pokarmowe. Jeśli w wodach gruntowych są takie składniki (np. zmyte z trawnika albo z innych ogrodów) to ta sosna się nimi pożywi.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Flash
 Tytuł: Obumieranie iglaka
PostNapisane: 3 wrz 2019, o 12:24 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Pomocy ! Mój 20-letni iglak ( nie jestem pewna czy jest to jodła, czy świerk ) jest w opłakanym stanie. Nagle zaczął usychać, tracić igły, jest mocno przerzedzony. Czy da się go uratować? Co mogło doprowadzić do takiego stanu? Będę wdzięczna za wszelkie porady.
Obrazek

Obrazek

PATRYK
 Tytuł: Re: Obumieranie iglaka
PostNapisane: 29 wrz 2019, o 18:41 
50p
50p

więcej niż 1 szt.
Zdjęcia są kiepskie. Zrób nowe, lepszej jakości. Zrób też zbliżenia porażonych pędów

solejuk
 Tytuł: Re: Kolory usychania iglaków cz.2
PostNapisane: 8 paź 2019, o 18:09 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Mam świerki pospolite (picea abies) 4-5 letnie. Kilka z nich w ostatnim czasie zmieniło barwę na jasnozielony. Poniżej wstawiam zdjęcie:

Obrazek

W otoczeniu tego świerka rośnie kilkaset innych i z nimi nie ma problemu.
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 200 ]  Idź do strony nr...        1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości