Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
Hugonka
 Tytuł: Re: Tuje Szmaragd - żółkną, brązowieją, usychają, zalane lub przenawożone
PostNapisane: 17 wrz 2017, o 19:35 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/922/bK9vWf.jpg

Zobacz profil Wyślij e-mail      

selli7
 Tytuł: Re: Tuje Szmaragd - żółkną, brązowieją, usychają, zalane lub przenawożone
PostNapisane: 18 wrz 2017, o 18:26 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Za mokro i za ciężka gleba, iglaki takiej nie lubią.Duże drzewka, mają problem z aklimatyzacją na takiej glebie, lepiej sadzić młode, lepiej się przystosują i nie podlewać za mocno jeśli grunt wilgotny, albo często pada.

Aniluap
PostNapisane: 27 wrz 2017, o 08:17 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam,

9 wrzesnia posadzilismy na swojej dzialce 33 tuje szmaragd, kupione w jednym z marketow budowlanych. Przez pierwsze dwa dni byly solidnie podlewane przez nas samych, nastepnie praktycznie caly czas padal deszcz wiec nic z tym nie robilismy. Zgodnie z zaleceniami posdypalismy je troche torfem oraz ziemia do iglakow. Przed posadzeniem byly moczone ok. 5min w wodzie . Zakupione w doniczkach.zasypane mielona kora sosnowa.
Wszystko bylo ok do tego tygodnia. Zaczelo sie od jednej tuji, przechodzi to na kolejne.
Nie mam pojecia co to jest? Czy one usychaja albo wrecz przeciwnie ten deszcz sprawil zemaja za duzo wody ? Przesylam zdjecia. Czy juz nic nie da sie zrobic ?:( moze jakis nawoz ? Siarczan magnezu?
Pozdrawiam

Obrazek
https://imageshack.com/i/pohSFshjj

https://imageshack.us/i/pohSFshjj
https://imageshack.us/i/pnsiWHp3j

selli7
PostNapisane: 27 wrz 2017, o 20:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Chyba zalane, albo jakieś błędy przy sadzeniu.Nie wiem jakie były kupowane, ale m marketach często są sporej wielkości, kopane z gruntu i wsadzane w donice.Uszkodzone wykopywaniem korzenie łatwo zalać, szczególnie na wilgotnych gruntach.Iglaków przed sadzeniem nie trzeba moczyć, to wręcz szkodliwe, wystarczy dobrze podlać po posadzeniu, a najlepiej w trakcie sadzenia wlewając wodę do dołka w połowie zasypanego i po zasypaniu.Podlewać później oszczędnie, zależy od pogody, w miarę potrzeby gdy przesycha.Ściółka niestety utrudnia ocenę.Nawóz tylko sprawę pogorszy. Trzeba będzie wymienić mocniej uszkodzone.

jewik
PostNapisane: 9 paź 2017, o 14:06 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam..... :heja Siedziałam przed kompkiem prawie 6 godzin i czytałam, czytałam.....i odpowiedzi na mój problem nie znalazłam. 2 lata temu posadziliśmy 56 tujek...szmaragd... . Do chwili obecnej nie było żadnych problemów. Jakiś miesiąc temu zaczęły brązowieć. Ale tak jakoś dziwnie. Same czubeczki. Co dziwniejsze w chwili obecnej wygląda to tak ze czubek..ok. 2-3 cm jest zielony ....a poniżej ok. 10 czm brązowe igiełki.... do samego dołu znów zieloniutkie. Na początku od razu zastosowaliśmy specjalny nawóz. W chwili obecnej nie ma żadnego pomysłu jak je ratować, nic mi tu nie pasuje. Może ktoś z Was poratuje .....

selli7
PostNapisane: 10 paź 2017, o 07:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Bez obejrzenia trudno stwierdzić.Kiedy ten nawóz był podawany, gdy zaczęły brązowieć, czy od początku po sadzeniu? Jak duże te żywotniki? Zasychanie czubków wszystkich może być reakcją na przenawożenie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 146 ]  Idź do strony nr...        1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości