Jaki polecacie hosting zdjęć

Pytania techniczne i organizacyjne do Admina i Moderatorów.
Awatar użytkownika
imer
1000p
1000p
Posty: 1430
Od: 29 lip 2011, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaki polecacie hosting zdjęć

Post »

Witajcie :wit ,

Poniższą informację podaję za zgodą Marioli (Comci) ;:3 , stwierdziliśmy, iż może być przydatna dla wszystkich forumków.

Otóż natknąłem się na dosyć nowy darmowy tzw. Image hosting, czyli serwer gdzie można wgrywać swoje zdjęcia, by następnie np. umieścić je na naszym forum.
Nazywa się minus.com ? i taki jest jego adres internetowy. (www.minus.com)
Technicznie jest bardzo zbliżony Imageshack?a.. Jednak jak wiemy od jakiegoś czasu Imageshack wprowadził ograniczenie dla darmowych kont do bodajże 500 zdjęć, zaś na minus.com nie ma takich ograniczeń. Dodatkowo można tak trzymać nie tylko zdjęcia, ale dokumenty, filmy itp. Można stosunkowo łatwo zarządzać wszystkim: zakładać foldery, upubliczniać je, albo wręcz przeciwnie. Do tego jest online?owy edytor zdjęć, w którym jest całkiem sporo funkcji (zwiększanie/zmniejszanie, ustawienie jasności, dodawanie napisów? i cała masa innych). I zasadniczą zaletą jest funkcja direct link, czyli możliwość linkowania bezpośrednio do zdjęć, czyli tak jak potrzebujemy u nas na forum (tak jak jest na Imageshack czy fotosiku)!
Może parę informacji technicznych.

- konto jest całkowicie bezpłatne
- podczas rejestracji podajemy tylko login i hasło, e-mail jest opcjonalny (do odzyskania hasła) jednak nie potrzeba go podawać!
- na początek dostajemy aż 10GB miejsca na swoje pliki (co przy wielkości zdjęć 800x600 jakie pokazujemy maksymalnie na forum powinno wystarczyć, ostrożnie licząc na 25000 zdjęć!) ? a istnieje możliwość zwiększenia pojemności ? o tym dalelej
- możliwość wgrywania dużych plików ? ograniczenie 1 pliku to aż 1 GB!
- brak limitu transferu ? czyli nie zdąży się, że w połowie miesiąca nasze zdjęcia przestaną być widoczne
- wgrywanie zdjęć możliwe przez stronę WWW, a także przez dedykowany program
- multiplatformowość, możliwość korzystania nie tylko z komputera, ale także ze smartfonów (android, iphone, ipad) oraz jako wtyczka do firefoxa i chrome
- jeden minus dla niektórych, całość tylko po angielsku :(

Jak napisałem powyżej na początek dostaje się 10GB, jednak jeżeli rejestruje się z linka istniejącego użytkownika dostaje się od razu dodatkowy 1GB, a także za każdego, kto zarejestruje się z Twojego linka (refferal link) kolejne 1 GB, aż do 50 GB. Jeżeli ktoś chce z tego skorzystać, a Administracji forum to nie przeszkadza to mój link: http://min.us/rganiev
Jednak dodatkowo obecnie (nie wiem jak długo będzie działać ta 'promocja') istnieje możliwość uzyskania dodatkowego miejsca, aż 25 GB, jeśli zarejestruje się przez ten link: http://appsumo.com/minus-for-free/ - niestety trzeba podać maila, na który będą przychodziły pewnie jakieś reklamy i spam, ale zawsze można sobie jakiegoś założyć na takie śmieci.
Są to całkiem spore ilości miejsca.

Poniżej moje testowe zdjęcie wstawione z minus.com:

Obrazek

Jak widać działa.


Jeśli będzie zainteresowanie to mogę zrobić jakiś dokładniejszy opis ze zdjęciami, ale to po weekendzie, bo teraz troszkę mało czasu?
Jeżeli szanowna Administracja uzna temat za ciekawy to można by go przesunąć w jakiś wątek tutorialowy.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: minus.com - nowy hosting zdjęć, prawie bez ograniczeń

Post »

Zanim wątek i hosting go wypromujemy , potrzeba więcej dobrych opinii i sprawdzenia w pewnym kontekście czasowym przynajmniej.
Dziękuję za informacje i propozycję.
Awatar użytkownika
imer
1000p
1000p
Posty: 1430
Od: 29 lip 2011, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: minus.com - nowy hosting zdjęć, prawie bez ograniczeń

Post »

Jak najbardziej się z tym zgadzam, nigdy nie wiadomo jak długo podziała (z tego co się doczytałem działa od 2010 roku). Ale obecnie gdy podobne strony ograniczają wszystko, uznałem że warto się podzielić tą wiedzą.
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: minus.com - nowy hosting zdjęć, prawie bez ograniczeń

Post »

Zarejestrowałem się, polecam. ;:108 Wszystko jest przejrzyste. Jedyna wada, to to, że strona jest tylko po angielsku, ale to mały problem. :wink:
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Jaki polecacie Hosting zdjęć?

Post »

W związku z tym, że mój stary hosting staje się płatny szukam czegoś nowego. Może być po angielsku. Co polecacie??
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
radog
200p
200p
Posty: 421
Od: 13 sty 2013, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki polecacie Hosting zdjęć?

Post »

minus.com
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jaki polecacie Hosting zdjęć?

Post »

Tu jest o nim wiecej http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=53&t=55311
Tutaj są inne do wyboru http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 4%99%C4%87
a temat przenoszę do własciwej sekcji forum
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Samiljanka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 maja 2014, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Jaki polecacie Hosting zdjęć?

Post »

serio musi być darmowy? najtańsze hostingi nie kosztują nawet 50 zł rocznie
Poznam Regulamin Forum
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Jaki polecacie Hosting zdjęć?

Post »

Na razie korzystam z Garnka, nie można w nim wiele zrobić ale zdjęcia wstawiam ZA DARMO.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
phototive
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 0
Od: 11 lip 2014, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki polecacie Hosting zdjęć?

Post »

Darmowy hosting zdjęć? http://www.phototive.com/?lang=pl zapraszam :) W pełni darmowy, bez limitów i bez ukrytych opłat i kont premium.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki polecacie Hosting zdjęć?

Post »

Ciekawe... Może to być interesująca propozycja. Zastanawia mnie z czego utrzymują serwery lub kto to sponsoruje bo chyba charytatywnie to nie funkcjonuje. Chociaż kto wie ... :roll:
Miłego dnia!
Admin.
phototive
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 0
Od: 11 lip 2014, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaki polecacie Hosting zdjęć?

Post »

Jak na razie można powiedzieć że charytatywnie :) W przyszłości mamy zamiar wprowadzić reklamy. Jako że nie będzie u nas płatnych kont premium, a że strona z czegoś będzie musiała się utrzymywać to niestety będą to reklamy. Pozdrawiam
x-mm-x
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 602
Od: 28 paź 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki polecacie Hosting zdjęć?

Post »

Jeśli ktoś zna rosyjski lub angielski, to mogę polecić następujący hosting: http://imgsrc.ru/
Zupełnie darmowy, tylko wrzucanie zdjęć na serwer może być trochę problematyczne na początku, ale do opanowania. Korzystam z niego już jakiś czas tu na forum i jest ok, zdjęcia nie znikają, nie powiększają się nie wiadomo dlaczego.
:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „PYTANIA do Ekipy Moderującej. Techniczne. Archiwalne KONKURSY”