Komputer - podstawy, część 2

Pytania techniczne i organizacyjne do Admina i Moderatorów.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Mariola54 pisze: Ja piszę o komputerze a nie o zestawie z monitorem i jeszcze może jakiś inny sprzęt
Wtedy masz na myśli jednostkę centralną. Pisząc komputer masz na myśli zestaw wraz monitorem.

Mariolo są dyski i dyski. Poza tym jak się orientujesz pamięć też bardzo różni się od pamięci. Wystarczy zerknij na ceny kości pamięci firmowej dam przykład Kingston a pamięci No Name. Nie wspomnę o parametrach płyty głównej. Poza tym, czy firma Optimus jest znaną firmą. Nigdy bym nie kupił żadnego komputera oferowanego przez tę firmę. Przyczyn nie podam, bo nie chce reklamować ani ganić.

Poza tym, czy gdzieś w tym wątku z mojej strony padło stwierdzenie, że laptop to snobizm. Czytajcie uważniej. Snobizm to dla mnie to, kiedy człowiek mający niezbyt wielką wiedzę informatyczną lecz bogaty portfel kupuję sprzęt lepszy niż posiada sąsiad. Nie zwraca uwagi na parametry, czy taki sprzęt będzie mu potrzebny. ważne żeby był lepszy niż ma sąsiad lub znajomi. Stać go na niego dlatego też cena nie gra roli.. Firmy tylko zacierają łapki mając takiego klienta.

Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Yaro32 pisze:Wystarczy zerknij na ceny kości pamięci firmowej dam przykład Kingston a pamięci No Name.
Jarku też bym nie kupiła pamięci firmy KINGSTON :D :D :D
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

A ja bym kupił. I wiesz dlaczego, bo jest to najlepsza pamięć jaką można sobie wymarzyć. Warta ceny. Porównanie dotyczyło tego, ze pamięć ta nie jest zła tylko dlatego że cena jest o wiele wyższa niż zwykłych bez markowych kości jakie zwykle są montowane w sprzęcie. Dlatego też ,że komponenty są tańsze i w większości produkowane w chińskich montowniach sprzęt może kosztować wspomniane przez Ciebie 1500 złotych. W dobrą pamięć jak i monitor zawsze warto zainwestować.

Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Yaro32 pisze:A ja bym kupił. I wiesz dlaczego, bo jest to najlepsza pamięć jaką można sobie wymarzyć.
Ja nadal mówię, że nie kupiłambym.
Miałam w aparacie cyfrowym i po pół roku poszłłłłłłłłaaaaaaaaa :D :D :D

Dlatego też ,że komponenty są tańsze i w większości produkowane w chińskich montowniach sprzęt może kosztować wspomniane przez Ciebie 1500 złotych. W dobrą pamięć jak i monitor zawsze warto zainwestować.
Możesz również złożyć komputer nie w Chinach a w Polsce z bardzo dobrych markowych części. Nie trzeba od razu kupować gotowego zestawu bo to właśnie przedrarza
Co do monitora to się z Tobą zgadzam :D
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Mariola54 pisze:
Yaro32 pisze:Wystarczy zerknij na ceny kości pamięci firmowej dam przykład Kingston a pamięci No Name.
Jarku też bym nie kupiła pamięci firmy KINGSTON :D :D :D
:shock: Czemu nie ? :shock:
To świetnia firma .. a ceny podobne do sporo gorszych jakościowo..

PS. Nie mam laptopa, po prostu nie potrzebuję go... zawsze wolałem stacjonarne...
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Ale mi się kasnęło... chyba coś nawet za dużo i zahaczyło o basikam post niechcący , sorry..
W każdym razie tak dobry mam humor i widzę ,że wszyscy żartują dziś wieczorem, że .... ;:113
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Sam mam KINGSTONY i ich cena jest praktycznie taka sama jak innych kart.

Przeglądnąłem teraz oferty kart na allegro i mam wrazenie ze 512 podrożały.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Wronku czy pamięć to karta? Wydaję mi się, że o pamięci możemy mówić potocznie jako kości lub też jako moduły pamięci. No ale może jest i takie określenie. Karty kojarzą mi się bardziej jako karty rozszerzeń lub też jako karta grafiki, dźwiękowa itp.


Pozdrawiam - Jarek
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

No może rzeczywiscie niezbyt fortunnie się wyraziłem. Można pomyslec ze mowie o karcie pamięci np. do aparatu :p

Kość, zazwyczaj tak mówie. Albo po prostu pamięc RAM.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

aurynka pisze:
wronek89 pisze:Bardzo dobry darmowy antywirus po polsku: http://files.avast.com/iavs4pro/setuppol.exe

Bez rejestracji pracuje 60 dni. W tym czasie rejestrujemy się tu: http://www.avast.com/i_kat_207.php?lang=POL

Otrzymujemy klucz na email, którym aktywujemy w pełni program.
Właśnie zaczęłam go ściągać i zobaczymy, czy uda mi się go w ogóle uruchomić po zainstalowaniu :D
Ja też mam Avast. jest darmowy. Jak go zainstalować i uruchomić opisał dokładnie " Komputer Świat" listopad/grudzień 2006
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „PYTANIA do Ekipy Moderującej. Techniczne. Archiwalne KONKURSY”