WIDOCZNOŚĆ zdjęć - PROSIMY SKŁADAĆ REKLAMACJE do Fotosik

Pytania techniczne i organizacyjne do Admina i Moderatorów.

Czy otwierają Ci się zdjęcia w sposób zwykły w tematach, postach ?

TAK
3
15%
NIE
17
85%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

WIDOCZNOŚĆ zdjęć - PROSIMY SKŁADAĆ REKLAMACJE do Fotosik

Post »

Dopisane przez Admistratora Forum

Drodzy Forumowicze ;:4
Ponieważ Administracja Fotosika nie odpowiada na moje maile wysłane przez ich formularz kontaktowy, bardzo zachęcam - piszcie Państwo reklamacje do Fotosika

Czym więcej z nas napisze reklamacje z opisanym problem, tym większe prawdopodobieństwo odblokowania zdjęć „Fotosikowych” na naszym Forum
Ja nie używam Fotosika jako hostingu. Może dlatego lekceważą moje reklamacje w Pańsrwa imieniu, nie wiem. Nie jest to przyjazne zachowanie…

Proszę o przekazanie tej prośby do swoich zaprzyjaźnionych Forumowiczów
Moim zdaniem taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, tym bardziej za płatne konta na Fotosiku.

Tu jest przewidziany przez ich support, formularz kontaktowy.
Piszcie proszę abyśmy mogli wspólnie odzyskać nasze stare dobre forum.

https://www.fotosik.pl/kontakt


Ogromnie Fotosik.pl stracił w moich oczach, żałuję że ich polecałem jako hosting zdjęć na naszym forum ogrodnicznym (zyskali dzięku temu tysiące płatnych kont).
Dodatkowo dziwi mnie, że nie odpisują na zgłoszenia supportowe przez ich formularz.
Nie rozumiem ich podejścia do Klientów... :(

——————————— KaRo:

Drodzy Państwo od pewnego czasu borykamy się z problemem braku widoczności zdjęć w naszych wątkach. Problem jest szczególnie uciążliwy w sekcjach prezentacyjnych ale brak widoczności zdjęć wstawianych na forum dotyczy niestety całego forum i jak wynika z Państwa sugestii związany jest z wstawianiem zdjęć za pomocą hostingu na FOTOSIKU.
W przeszłości okresowo bywały takie i podobne problemy z FOTOSIKIEM ale ostatnio jest to problem chyba nierozwiązywalny przez ten hosting i trwa dość długo.

Wskutek naszego rozpoznania odkryliśmy iż są jakieś sposoby otwierania tych zdjęć np. klikanie w ikonkę,odświeżania strony forum,czyszczenie ciasteczek czy zmiany przeglądarki . Ostatnio jednak nawet te 'sposoby' nie rozwiązują sprawy a wątki "świecą ikonkami" zdjęć niedostępnych.

Trudno przesądzić sprawę po czyjej stronie powstał jakiś problem z tym dostępem ale faktem jest ,że musimy się zorientować w jakiej skali on istnieje i ewentualnie spróbować go rozpracować.
Dlatego uprzejmie prosimy o informację w jakich opcjach przeglądania nie macie Państwo dostępu do tych zdjęć .
Ja korzystam z Chrome - to stara przeglądarka i nie ma wsparcia na przegląd zdjęć na hostingach ale po kliknięciu w jedną ikonkę otwiera mi się to zdjęcie i wszystkie pozostałe w danym poście.
Również co pewien czas ustawiam ją- przeglądarkę Chrome wg omówionego tutaj sposobu viewtopic.php?t=122320
Jest to uciążliwe, szczególnie podczas moderacji ale na co pewien czas usuwa problem.
Brak widoczności zdjęć jest uciążliwe również dla Państwa z czego zdajemy sobie sprawę i
chcielibyśmy podejść do tego problemu z uwagą.
Prosimy zatem o podanie nam informacji jak to wygląda u Państwa czyli czy występuje problem i w jakich przeglądarkach...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: WIDOCZNOŚĆ zdjęć na forum

Post »

Uprzejmie proszę o wybór w Ankiecie , tak abyśmy wiedzieli jaki zasięg ma problem
Podejrzewamy, że firmy hostingowe ustawione mają limity na cross-linking, żądań pobierania z danego serwisu zdjęć / IP
Ponieważ mamy wielu użytkowników , następuje jednoczesne żądanie pobieranie wielu zdjęć z ich hostingu, z jednego IP (forum)

Spróbujmy w najbliższym czasie skontaktować się z Administratorami np Fotosika aby ten limit powiększyli o siebie.
W sumie użytkowników płaci za hosting i te ograniczenie nie powinno występować u nich.
Wg mnie powinni uwzględnić że forum ma wielu użytkowników i powinno być jak najbardziej akceptowalne ze strony Fotosik.pl żądanie otwierania zdjęć do ich serwerów, nawet jeśli użytkowników mających u nich hosting jest sporo.


Uprzejmie dziękuję
Admin.
Miłego dnia!
Admin.
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: WIDOCZNOŚĆ zdjęć na forum

Post »

Ciągłe kłopoty z wyświetlaniem zdjęć. Przeglądarki: Firefox, Edge i Chrome - przed chwilą sprawdzałem. Problem od dłuższego czasu, więc zauważyłem pewną prawidłowość, przynajmniej u mnie. Bez problemów wyświetlają się zdjęcia wtedy, kiedy na danej stronie wątku jest mała ilość zdjęć w postach. Tam, gdzie tych zdjęć na jednej stronie wątku jest dużo, są permanentne problemy z wyświetlaniem części zdjęć. Przykład: w tym wątku ani raz nie wyświetliły mi się wszystkie moje zdjęcia i zdjęcia z kilku postów powyżej: viewtopic.php?p=6441280#p6441280 Jest to ostatni post w tym wątku i na tej stronie. Testy przeprowadzałem na wymienionych wcześniej przeglądarkach zarówno z włączonymi zabezpieczeniami (ścisła ochrona przed śledzeniem i skryptami), jak również ze standardową ochroną - w Firefoxie: w Menu > Narzędzia > Prywatność i bezpieczeństwo > Prywatność.
Podejrzewam, że w grę może wchodzić kwestia wydajności serwera lub inne ograniczenia serwera www albo skryptu forum.
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: WIDOCZNOŚĆ zdjęć na forum

Post »

Zrobiłem eksperyment. Po kilkukrotnym odświeżaniu strony, którą podlinkowałem wyżej, pokazały się wszystkie zdjęcia. Zamknąłem stronę, usunąłem ciasteczka forumogrodnicze.info i po ponownym otwarciu strony brak wszystkich zdjęć w moim poście i zdjęć w 3 postach powyżej.
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: WIDOCZNOŚĆ zdjęć na forum

Post »

W nowo utworzonym poście po wgraniu zdjęć nie widać

Gdzie,prosze podać link, z jakiej przeglądarki korzystasz?
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Robertkicia25 +
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 639
Od: 29 mar 2023, o 06:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: WIDOCZNOŚĆ zdjęć na forum

Post »

:wit
Zależy od dnia , podejrzewałem przeciążenie . Podejrzewam też , że zdjęcia z większą rozdzielczością bardziej giną .
Małopolanin kliknąłem dwa razy w link który podałeś w niedługim odstępie czasu , to za pierwszym razem kilka fotek się nie wyświetliło , ale za drugim razem było wszystko ok , i 100 zdjęć o ile dobrze naliczyłem na drugiej karcie wyświetliło bez problemu teraz podobnie wszystko gra brak jakiejkolwiek miniaturki . ;:108
Pozdrawiam . :wit
Pozdrawiam Robert :-)
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: WIDOCZNOŚĆ zdjęć na forum

Post »

U mnie to wygląda tak, jak na obrazku. Zrzut ekranu wykonany przed chwilą. Najpierw, po kilkukrotnym odświeżeniu strony pojawiły się zdjęcia. Zamknąłem stronę forum, usunąłem ciasteczka. Nie przy pomocy linku na dole strony forumogrodnicze.info, a wchodząc do Menu > Narzędzia > Ustawienia > Prywatność i bezpieczeństwo > tam ciasteczka i dane witryn, wybrałem ciasteczka i usunąłem. Ponownie wybrałem stronę forum, wszedłem do tego wątku i klikając w link przeszedłem do mojego postu, w którym są zdjęcia, a tam tylko to, co widać poniżej. Minutę wcześniej (przed usunięciem ciasteczek) wszystkie zdjęcia wyświetlały się poprawnie.

Obrazek

Ponownie powtórzyłem to samo. Usunięcie ciasteczek i nie ma zdjęć. Odświeżyłem stronę i widzę swoje zdjęcia, za wyjątkiem jednego, w poscie rośliny widzę jedno zdjęcie, a w poscie leszkat75 same napisy Obrazek, żadnych zdjęć.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: WIDOCZNOŚĆ zdjęć na forum

Post »

Na telefonie (chrome )czy na komputerze (Firefox )też się pojawia ten sam problem zdjęcia z Fotosika nie wczytują się prawidłowo, po kilkukrotnym odświeżeniu część się wczyta ale nie zawsze i nie wszystkie. Otwieram często w nowej karcie za pomocą kliknięcia roleta na myszy. Wtedy się otwierają.
Zdjęcia małopolanina nie wyświetliły się wcale za pierwszym razem podobnie od Leszkat post wyżej.
Prawidłowo otworzyły się dopiero od Loctusa.
Za drugim wejściem w link otworzyło się wszystko prawidłowo.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2040
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: WIDOCZNOŚĆ zdjęć na forum

Post »

U mnie sprawa zdjęć wygląda dokładnie tak, jak opisał to Kamil. :wit
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: WIDOCZNOŚĆ zdjęć na forum

Post »

Usunęłam cały nowy post bo nie było sensu wgrywać bez zdjęć. Korzystam z przeglądarki Google Chrome
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: WIDOCZNOŚĆ zdjęć na forum

Post »

Ze swojej strony napisałem maila do Administratorów Fotosik.pl dziś rano, opisując szeroko cały problem i prosząc o korektę problemu po stronie ich hostingu (zwiększenie limitów lub uwzględnienie sytuacji gdzie z dużych for internetowych jest sporo żądań do serwera )
Na razie nie otrzymałem żadnej odpowiedzi od nich.

Zachęcam, jeśli ktoś ma moment aby przez formularz kontaktowy do nich (niestety nie ma telefonu)
pisać do nich po prostu opisując problem, w kilku słowach
tu link - https://www.fotosik.pl/kontakt

Dziękuję za to, w imieniu nas wszystkich
;:4
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: WIDOCZNOŚĆ zdjęć na forum

Post »

Niestety, skrzynka meilowa do nich nie działa, pisałem już jakiś czas temu. Otrzymałem automatyczny zwrot, że taka skrzynka nie istnieje.

W skrócie sytuacja wygląda to tak, że nie można od bodajże roku doładować salda żeby przedłużyć abonament. Umowa z Dotpay musiała wygasnąć, bo pojawia się taki komunikat, jak poniżej, a to była w zasadzie jedyna opcja (oprócz płatnych SMSów, które też już nie działają), żeby wnieść opłatę.

Obrazek
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: WIDOCZNOŚĆ zdjęć na forum

Post »

Chyba Fotosik nie pomoże, więc może trzeba będzie zadziałać z poziomu forum. Na podlinkowanej przeze mnie stronie wyświetlane jest 15 postów, gdyby ograniczyć ilość zdjęć wklejanych do postów np. do 3, łączna ilość zdjęć na jednej stronie nie przekroczy wtedy 45. Na stronie, którą podlinkowałem wyżej jest 98 zdjęć, z czego część o szerokości 250 px, część 500 px, a część 800 px, co przekłada się również na "ciężar" pliku, który przy dużej ilości zdjęć nie jest bez znaczenia dla stron www.

Takie ograniczenie nie wpłynęłoby na możliwość wklejenia większej liczby zdjęć przez jednego użytkownika forum, bo mógłby on wklejać kolejne zdjęcia w następnych postach, więc przykładowa liczba 98 zdjęć znalazła by się na 2 stronach, a nie na jednej, jak do tej pory.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PYTANIA do Ekipy Moderującej. Techniczne. Archiwalne KONKURSY”