Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Pytania techniczne i organizacyjne do Admina i Moderatorów.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Ostatnie tygodnie naszego forum.

Post »

Ważą się losy wolnego internetu. Co nas czeka po głosowaniu w Parlamencie Europejskim?
Ciekawe jak to się skończy


http://niezalezna.pl/229852-waza-sie-lo ... uropejskim
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Ostatnie tygodnie naszego forum.

Post »

No właśnie.... ;:88
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Ostatnie tygodnie naszego forum.

Post »

Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21680
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Ostatnie tygodnie naszego forum.

Post »

Ok ale sprawa powróci na forum Parlamentu we wrześniu!
Bądźmy czujni :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Ostatnie tygodnie naszego forum.

Post »

;:33 przynajmniej do września a potem :pogon
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

I co teraz w związku z przyjęciem dyrektywy ACTA2?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

Komuś bardzo przeszkadzała wolność słowa i wypowiedzi.
Cenzura prewencyjna - tak to nazywają ludzie - https://wpolityce.pl/polityka/412062-na ... dla-europy

Do momentu wejścia przepisów wykonawczych nasze forum będzie jeszcze działało. Potem... bardzo wątpię. Nikt nie podejmie się odpowiedzialności za każdy post mogący naruszać ACTA2 . A kary przygotują sobie sowite - jestem pewny.
Miłego dnia!
Admin.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

Ja już sam nie wiem co wyczyniają w Parlamencie Europejskim ;:202 Przecież jedną z inicjatyw UE było tworzyć zgraną grupę państw z wolnym słowem i dobrymi dla człowieka prawami :roll: Coś czuję, że UE może się posypać, bo można powiedzieć, że robią już za dużo :!: A w dodatku niektórzy Polacy też są za Acta2, np. polscy piosenkarze... brak mi słów. Bez tego Forum nie wyobrażam sobie życia codziennego ;:131 Jest tu tylu wspaniałych ludzi, którzy tworzą cuda ;:168 Którzy zawsze pomogą ;:215 Fajnie, że Firma Marolex założyła tak cudowną stronę :) Za co bardzo jestem wdzięczny ;:173
Jestem tu od niecałego roku, ale bardzo się zżyłem z osobami tutaj piszącymi :D
Oby ta dyrektywa nie odnosiła się do forów internetowych, gdyż to mogłoby oznaczać prawie, że "zagładę" dla wielu ludzi, firm internetowych ;:145
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

To jest wg mnie w ogóle tragedia dla całego internetu i wolności wypowiedzi.
Praktycznie śmierć dla miejsc gdzie cokolwiek swobodnie się dzisiaj pisze
A cel jest jeden - ograniczyć niezależność państw, zakneblować każdą krytykę, zamrozić niepochlebne informacje i opinie o całej imigracji itd.
Żadna tam ochrona praw autorskich.. bajki pisane dla naiwnych. Knebel i monopol w prezencie dla międzynarodowych gigantów medialnych. Kasa i władza.
My z Węgrami się wyłamujemy bo w naszych narodach jest dość mocno rozbudzony duch patriotyzmu i niezależności. Ale to już jak widać nie podoba się. Łatwo steruje się narodami bezwolnymi i nie wnikającymi za nadto.
Miłego dnia!
Admin.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

Też tak myślę, że jest jak piszesz :roll: Nie wiem dlaczego, ale mi to zaczyna zalatywać dyktaturą, tak samo było w państwach, które miały za włodarzy dyktatorów. Powszechna cenzura jak to było w Niemczech za czasów Hitlera ;:145
Już powoli sam nie wiem co o tym myśleć. Dziwię sie, że inne pastwa nie reagują na to co się dzieje...
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18599
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

Myślę, że cały problem z tą ustawą jest w tym że nie ma jasnego jej opisu, tj. dokładnie czego ma dotyczyć, wskutek czego na różnych portalach informacyjnych (osobiście przeglądałem) można znaleźć różne sprzeczne informacje i na ich podstawie różne interpretacje. Wskutek czego, tak de facto nie wiadomo, co będzie można a czego nie będzie można dowolnie publikować. Np. strona wydawców mówi jedno, internauci co innego, jacyś specjaliści coś innego.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

...czyli znajdź niewygodną osobę a dopasujemy interpretację i przepis by ją usunąć z przestrzeni medialno-społecznej.
Proste w sumie.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18599
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Nowy przepis UE, koniec for internetowych. Wrzesień będzie kluczowy dla świata informacji

Post »

A nie jest tak, że UE lubi tworzyć zawiłe ustawy, czy inne dokumenty również tylko dlatego żeby nie można było ich właśnie jednoznacznie zinterpretować? Ta ustawa zwana Acta2 wg mnie jest tego ewidentnym przykładem. Zastanawiam się przy okazji, jak to będzie z egzekwowaniem tego nowego prawa, czy nie będzie polem do nadużyć albo ścigania kogoś, np administratora jakiegoś portalu niesłusznie.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Zablokowany

Wróć do „PYTANIA do Ekipy Moderującej. Techniczne. Archiwalne KONKURSY”