Łupież jak zwalczyć.ŁZS.

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Dociekliwy

Łupież jak zwalczyć.ŁZS.

Post »

Czy ktoś zna dobry środek na zwalczenie łupieżu ?
Czego ja się nie łapałem. I nic.
Nie wpomnę drogie medykamenty przepisywane przez dermatologa.
jakie ?

Teraz myję głowę szarym mydłem, lecz to nic nie daje.
i zapewne nie da...

Wcześniej myłem głowę w wywarze z pokrzywy po czym płukałem w wodzie z octem i też nic .

Czy ktoś z Państwa zna dobry a zarazem skuteczny sposób na pozbycie się łupieżu ?
może , ale potrzebne informacje z Twojej strony
Sam nigdy nie miałem łupieżu, ale trochę sobie poczytałem o...zdrowiu tu i tam i może coś wspólnie z Forumowiczami wymyślimy..:D .
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

1. Napisz co stosowałeś zewnętrznie
2. Co przyjmowałeś /łykałaś do wew.?
3. Czy wysokobiałkowa dieta /odchudzanie ?
4. Który typ łupieżu ?
5. Czy stosowałeś Nizoral /ketokenazol. np 2%
6. Czy przechodziłeś jakąś kurację lekową /jaką
7. Co Cię uczula - na pewno zauważyłeś, swoją mniejszą tolerancję na część produktów naszej cywilizacji./ skórna , pokarmowe uczulenia, alergik ?
8. Czy antybiotyki brałeś przez dłuższy czas ?
9. Czy łupież pojawił się nagle ?. Jeśli tak, to po jakim zdarzeniu / zachwianiu równowagi /homeostazy ?

Trzeba poszukać przyczyny jeżeli nic nie pomaga, chyba że nie stosowałeś nigdy tego od czego może powinieneś zacząć leczenie :wink:
A moim zdaniem powinieneś zacząć od Nizoralu 2 % kilka razy w tygodniu + "coś antyzapalnego, gojącego" na skórę głowy.

PS. Jeśli się nie krępujesz podawać informacji o sobie, to odpisz pod pytaniami.
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

teraz jhest moda na łysinki, więc może ta metoda pomoże zwalczyć łupież?
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Oj nemo , nie kpijmy z poważnych spraw. To jest poważny problem.
W samoocenie seksualnej mężczyzny włosy są na samym szczycie ....głowy.

Sądzę, że zwykły Nizoral 2% by pomógł, ale stosowany w sposób wlaściwy i regularnie przez np miesiac a potem podtrzymująco...
Zapewne Dociekliwy używał Head and Sh. i stąd problem - nie wymienię nazwy bo ....nie mogę krytykować jawnie....


PS Nie wierzę, że nie ma wśród Nas dermatologa .....
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Dociekliwy

Post »

To mnie Adminie zaskoczyłeś . Brałem lekarstwa i doustne wewnętrzne i smarowidła zewnętrzne lecz było to dwa lub trzy lata temu i musiałbym przewertować stare książeczki z receptami , gdyż już nie pamiętam co to było.
Owszem nizoral stosowałem . Lecz co to za rodzaj łupieżu to też tym mnie zaskoczyłeś . Nie wiedziałem że są jakieś rodzaje - odmiany .

Z Twego postu wnioskuję że dużo rzeczy nie wiem o tym .
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

ja nie kpię.
Znam kil;ka osób, które uciekły od łupieżu goląc głowę na gładko.
Inna rzecz, czy pozbyli się całkowicie łupieżu, czy tylko do czasu odrastania włosów.
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Wertuj Dociekliwy i pisz prawdę!
Inaczej nic nie pomoże.

O zdrowie mnie możecie pytać - tym się interesuję
Ogrodnictwo to dla mnie oprócz opryskiwaczy i wszystkiego co z nimi związane to....trochę czarna magia...tak jak dla Ciebie zdrowie i leczenie.

Jak tylko moja wieza wystrczy bardzo chętnie pomogę..może doczytam jakieś źródła
Nie zawsze odpowiem od razu oczywiście.
;:132
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Pamiętaj łupież to w zasadzie choroba skóry a nie włosów, dlatego zgolenie NIC nie da.
Widzisz są szampony działające tak jakbyś rdzę pomalował farbą .
To bardzo dobre porównanie
Jasne ?
Stąd choroba się rozwija, pory są zasklepione zamiast zostać oczyszczone..ale ładnie wygląda zaraz po użyciu szamponu reklamowanego prawda ? itd
:D :D :D
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Dociekliwy

Post »

Administrator pisze: 7. Co Cię uczula - na pewno zauważyłeś, swoją mniejszą tolerancję na część produktów naszej cywilizacji./ skórna , pokarmowe uczulenia, alergik ?
8. Czy antybiotyki brałeś przez dłuższy czas ?
9. Czy łupież pojawił się nagle ?. Jeśli tak, to po jakim zdarzeniu / zachwianiu równowagi /homeostazy ?
Adminie u mnie łupież a w póżniejszym czasie na twarzy rumień pojawiły się w wyniku zażywania leków na chorobę niedokrwienną serca .
Jestem na tych lekach już od 15 lat . Tylko który to lek spowodował wystąpienie łupieżu i późniejszy rumień tego nie jestem w stanie powiedzieć , tu trzeba by było cofnąć się przynajmniej o 14 lat wstecz .

Ale chyba jest to niemożliwe do ustalenia jakie 14lat temu leki przyjmowałem .
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Naprawdę chętnie bym Ci pomógł, ale w takim przypadku moje kompetencje nie wystarczą.
Zdrowie to poważna sprawa, dlatego lepiej idź do dermatologa który jest życzliwy, dokładny i ma opinię .
Najlepiej byłoby badania dokładniejsze zrobić i określić ich spektrum (ale to musi lekarz zrobić)
NIE daj się zbywać !

Na teraz: (sposobem nie zanadto farmaceutycznym), zanim się zbierzesz proponuję:
7 dni Nizoralem 2 % , 1 dzień odstępu
i dalej przez 2-tygodnie:
3 dni Nizoral, 1-2 dni odstęp (sam wyczujesz)

Nie kupuj zamienników (wiem, że są w aptekach, niby to samo…)
Dodałbym coś co ma GLA 1-2 x dziennie (zapytaj w aptece które mają na stanie preparaty z Kwasem gammalinolenowym (GLA) (niech nie pomylą z CLA!)
Na nic nie powinno Ci zaszkodzić jeśli nie masz totalnie zniszczonej wątroby
GLA antyzapalnie równolegle podziała.
Dołożyłbym witaminę C lub rutinoskorbin w rozsądnych ilościach , tylko bez przesady, żeby nie zakwasić organizmu.
MSM - też warto, pisałem w topicu o włosach. np 1000 mg /dzień, przy okazji poprawi się stan chrząstek i stawów.

W tych dniach gdy nie używasz Nizoralu lub po kuracji stosowałbym szampon mocno oczyszczający pory z serum/łoju.
Nie mogę za bardzo reklamować tu i nie wiem za ile chciałbyś je kupić - jak zapytasz na priv to Ci podam w zależności ile chcesz na to wydać (niestety te najskuteczniejsze są najdroższe).

-
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bety79
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 8 kwie 2006, o 09:59
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Post »

ja mam łupiez odkąd pamiętam :? kiedyś chodzilam do dermatologa ale nic nie pomagało :? Nizoral skutkował do mentu az go uzywałam ale tam trzeba robic przerwy :? w pewnym momencie zaczely mi się robić skorupy na głowie :cry: poszłam do lekarza przepisała mi olejki którymi musiałam te strupy smarować, wtedy faktycznie schodziły ale lupież jak byl tak jest :? przyzwyczaiłam się do niego mi pomaga częsta zmiana szamponów :) fakt że stosuję kosmetyki do wlosów profesjonalne moze dlatego mam tego lupiezu minimalnie jednak są nawroty i to dosyć spore :?
Bety
vojtek9
50p
50p
Posty: 54
Od: 31 sty 2006, o 11:21

Post »

Ja wiem z wlasnego doswiadczenia, ze lupiez nie jest wynikiem zaniedban w higienie a raczej taka forma "niewyleczalna" ma swoje podloze w niewlasciwej diecie. poszedlbym nawet dalej i sugerowalbym, ze powstawanie zjawiska zwanego potocznie "lupiezem" ma swoje podloze nie tylko w braku tolerowania niektorych skladnikow pokarmowych ale w sklonnosciach do alergii. W okresie dojrzewania zachodzi zachwianie rownowagi hormonalnej, ktora sie objawiaja lojotokiem, tradzikiem ( t2 na szczescie mnie ominely) Lupiezu pozbylem sie uzywajac kilka razy dziennie mikstury na bazie spirytusu etylowego o nazwie Acnosan. To byl poczatek lat 70tych - nie wiem jak to sie teraz nazywa.
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Jest taki bardzo dobry szampon super oczyszczający pory skóry głowy i antyzapalny "właśnie na takie strupki" - glównie używany "po minoxidilach" ale niestety ,ma wadę iż trzeba sprowadzać z zagranicy z e-sklepu jakiegoś z kosmetykami
Ma całą masą witamin i jest polecany "na międzynarodowych forach o włosach".

Dać namiary ? - bo musiałbym znaleźć linki do sklepów nim ?
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”