Znaleziono 921 wyników

Baltazar
13 cze 2026, o 07:49
Forum: OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne
Temat: Oczko wodne Baltazara
Odpowiedzi: 4
Wyświetlenia: 91

Re: Oczko wodne Baltazara

A i jeszcze jedna ważna rzecz. Pod folie dajcie geowłóknine. U mnie jest 200g. Zabezpieczy to folie przed korzeniami i zwierzętami. Dodatkowo przy układaniu foli nie ciągnięcie jej (a jest ciężka) po ziemi i kamieniach tylko po tej geowłókninie. Niby nie rozerwie ale kto tam wie czy na kamień-skalpe...
Baltazar
13 cze 2026, o 02:03
Forum: OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne
Temat: Oczko wodne Baltazara
Odpowiedzi: 4
Wyświetlenia: 91

Re: Oczko wodne Baltazara

Powierzchniowe to około 15m2. Folia to PVC 1 mm dostępna w marketach budowlanych do oczek. Gdybym jednak teraz robił, kupiłbym membranę EPDM. Wyszło by jakieś dwa razy drożej ale spokój na dziesiątki lat. W sumie z tą moją nic się nie dzieje ale gdyby, to wymiana jej w obecnym stanie to byłby dramat...
Baltazar
12 cze 2026, o 18:53
Forum: OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne
Temat: Oczko z kastry a zima
Odpowiedzi: 44
Wyświetlenia: 37398

Re: Oczko z kastry a zima

Założyłem nowy wątek:
viewtopic.php?t=129173

Możecie zobaczyć jak wygląda.
Baltazar
12 cze 2026, o 18:52
Forum: OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne
Temat: Oczko wodne Baltazara
Odpowiedzi: 4
Wyświetlenia: 91

Oczko wodne Baltazara

Dobra to po czasie opowiadam jak jest u mnie. Zakładane w kwietniu 2024. Maksymalna głębokość to 130 cm. Brak napowietrzania, brak wyciągania liści z wody. Dosłownie jedyna obsługa jaka była to dolewanie wody i wycięcie pałek wąskolistnych na wiosnę. Reszta żyje sama sobie. Przejrzystość wody to jak...
Baltazar
22 maja 2026, o 10:33
Forum: NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu
Temat: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .
Odpowiedzi: 144
Wyświetlenia: 71913

Re: Narzędzia do ogrodu,w ogrodzie , do różnych prac .

Zgadzam się - dobra uwaga. Jakiś sklep budowlany i można sporo fajnych "pojemników" kupić. Począwszy od wiaderek jak wspomniała Koleżanka ale i kastry okrągłe i prostokątne, są też "kastry" w formie koszy w których jest przewiewnie i nic nie gnije (wykorzystujemy do pielenia i ty...
Baltazar
15 maja 2026, o 19:02
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Nieszpułka (Mespilus germanica)
Odpowiedzi: 154
Wyświetlenia: 92099

Re: Nieszpułka (Mespilus germanica)

Ja miałem kupione na jarzębinie ale nie do końca jej zgodność pasowała chyba po padła i jak ściąłem to zaczął odrastać jarząb.
Baltazar
9 maja 2026, o 20:02
Forum: CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO
Temat: Kret, karczownik, nornica czy ... - 4 cz.
Odpowiedzi: 720
Wyświetlenia: 150670

Re: Kret, karczownik, nornica czy ... - 4 cz.

Słuchajta.. W warzywniku zaczęły mi rosnąć tulipany. Wszystkie w jednym miejscu. Nikt ich tam nie sadził.. no to odkopałem a tam grota i około 40-50 cebulek tulipanów zmagazynowane. Żona przed rabatą posadziła w ubiegłym roku tulipany ale wyrosły w tym roku w rabacie. Skurczybyk pod ziemią podkopał ...
Baltazar
6 maja 2026, o 20:33
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Drzewa i krzewy owocowe wiosną.Zabezpieczenie przed przymrozkami.
Odpowiedzi: 379
Wyświetlenia: 92399

Wysokie drzewka owocowe aby uniknąć przymrozków?

Ogólnie panuje zwyczaj na prowadzenie drzewek owocowych nisko aby nie używać drabiny, ułatwiać pielęgnację, łatwiej sięgać po owoce.. ale ostatnie lata są jakie są i mamy wiosenne przymrozki. Dzisiaj tak chodziłem po ogrodzie i miałem kilka dni temu -6,1 st. C.. a jednak mimo wszystko widzę że część...
Baltazar
5 maja 2026, o 12:55
Forum: Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -
Temat: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.
Odpowiedzi: 863
Wyświetlenia: 283949

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

U mnie już mazurki karmią młode. Czym np.? Czarne mrówki.. zbierają po kilka do dzioba, uderzają dwa razy bokami takim mrówczanym pakietem o pniaka aby dobić i lecą z tym do młodych.
Baltazar
29 kwie 2026, o 19:59
Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Odpowiedzi: 966
Wyświetlenia: 161978

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Wczoraj -6,1 - dziękuje dobranoc.. czekam jeszcze na dzisiaj bo ma być ciekawiej..
Baltazar
28 kwie 2026, o 07:14
Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Odpowiedzi: 966
Wyświetlenia: 161978

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

U mnie wczoraj było -5 w nocy ale powiem Wam że kilka dni wcześniej padało na szczęście przez cały dzień i całą noc to i podlane były i rzeczywiście to podlewanie przed przymrozkami chyba się sprawdza bo przy spadku do -5 to straty są akceptowalne.
Baltazar
16 kwie 2026, o 08:09
Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
Temat: Kalendarz biodynamiczny
Odpowiedzi: 515
Wyświetlenia: 318207

Re: Kalendarz biodynamiczny

Padł mi zegarek ale też już był stary więc zamówiłem nowy.. tym razem z fazami księżyca. Sadzenie i szczepienie w pierwszej kwadrze, przycinanie w ostatniej i najsmaczniejsze zbiory w pełni.. no zobaczymy, zobaczymy czy coś to daje. Normalnie chyba bym się w to nie bawił ale jak już będę miał te faz...
Baltazar
15 kwie 2026, o 19:23
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Drzewa owocowe - cięcie [cz.III]
Odpowiedzi: 328
Wyświetlenia: 168482

Re: Drzewa owocowe - cięcie [cz.III]

No i dobra. Ważne że przycięta. :)
Pień wg mnie też wszystko z nim ok.
Baltazar
15 kwie 2026, o 13:04
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Drzewa owocowe - cięcie [cz.III]
Odpowiedzi: 328
Wyświetlenia: 168482

Re: Drzewa owocowe - cięcie [cz.III]

Nie do końca zdjęcie oddaje perspektywę ale ja bym zrobił to tak. I ciąłbym teraz tylko maści daj solidnie w te cięcia bo infekcja w tych miejscach może sporo namieszać.

Obrazek
Baltazar
30 mar 2026, o 08:01
Forum: Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -
Temat: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.
Odpowiedzi: 863
Wyświetlenia: 283949

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Sójki też intensywnie polują na gatunki: Amelanchier i Vaccinium corymbosum. Są bardzo skuteczne w ich usuwaniu. U mnie się sprawdzają. ;:108

Wyszukiwanie zaawansowane