Znaleziono 2865 wyników
- 6 cze 2026, o 21:42
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Ogród naturalny - farma kwiatowa
- Odpowiedzi: 40
- Wyświetlenia: 1775
Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa
Kasiu , uwielbiam niebieskie kosaćce we wszystkich odcieniach - od delikatnych niemal białych do ciemnych granatowych czy indygo: 'Dark Fury' https://i.postimg.cc/MZsnWC1x/majdarkfury.jpg Z innych niebieskości - bardzo lubię moją amsonię: https://i.postimg.cc/XJP6PkB1/majamsonia.jpg Małgorzato , po...
- 4 cze 2026, o 22:10
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Ogród naturalny - farma kwiatowa
- Odpowiedzi: 40
- Wyświetlenia: 1775
Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa
Kasiu , cieszę się, że Ci się podobają. Pozwolisz, że jeszcze kilka pokażę: Niebieskiego koloru jest mało w ogrodzie i to kolejny atrybut kosaćców - wszelkie odcienie niebieskiego 'Falcon Pride' https://i.postimg.cc/qq3sLYvP/IMG20260528124453.jpg Polskie odmiany nie ustępują światowym perełkom: 'Do...
- 1 cze 2026, o 22:40
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Ogród naturalny - farma kwiatowa
- Odpowiedzi: 40
- Wyświetlenia: 1775
Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa
Dzięki Olu . 'Salonique' rzeczywiście kwitnie dość wcześnie. Teraz jest pełnia kwitnienia kosaćców wysokich. Najbardziej "żarówiasty" kosaciec w mojej kolekcji: 'Coup de Soleil' https://i.postimg.cc/c4kWwNsK/majcoupdesoleil.jpg To wczesna odmiana i jedna z ciemniejszych, jakie mam: 'Czarna...
- 30 maja 2026, o 22:04
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Moja działka 9
- Odpowiedzi: 634
- Wyświetlenia: 145101
Re: Moja działka 9
Witaj Lidziu! Piwonia delikatna w takiej okazałości - jestem w szoku! Orlik bordowy z białym środkiem - piękny i wyjątkowy.
- 26 maja 2026, o 22:12
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem - 2026
- Odpowiedzi: 195
- Wyświetlenia: 14470
Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem - 2026
Przepiękne orliki i łubiny. U mnie tez ich sporo ale niestety nie tak różnorodne. Łubiny tylko dwa kolory u mnie z dominującym jasnoróżowym. Chciałoby się więcej ale brak czasu na powiększanie kolekcji. O właściwościach leczniczych glistnika czytałem ale u mnie jest przede wszystkim uporczywym chwas...
- 25 maja 2026, o 22:01
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Ogród naturalny - farma kwiatowa
- Odpowiedzi: 40
- Wyświetlenia: 1775
Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa
Loki tak, to czas podziwiania kosaćców. Ja mam to szczęście podziwiać (i wąchać) je na żywo. Kończy się kwitnienie kosaćców średnich czyli IB: 'Ask Alma' https://i.postimg.cc/1zNBktqR/majaskalma.jpg 'Champagne Encore' https://i.postimg.cc/Gt3kmhHB/majchampagneencore.jpg 'Irish Darling' https://i.po...
- 21 maja 2026, o 22:08
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Zakątki na Dębowym 4
- Odpowiedzi: 1125
- Wyświetlenia: 111083
Re: Zakątki na Dębowym 4
Pięknie i kolorowo u Ciebie w ogrodzie. Ciekawa ta piwonia nn. Ciekawe też kolory orlików. Rdest Superba uwielbia wilgotne tereny. Polecam Ci go posadzić nad stawem. Rozrośnie się momentalnie. Mój już prawie cały wycięty dla florystów.
- 21 maja 2026, o 21:10
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Ogród naturalny - farma kwiatowa
- Odpowiedzi: 40
- Wyświetlenia: 1775
Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa
Kasiu , nie wiem jak dużym obszarem ziemi Ty się zajmujesz ale samo ręczne pielenie 25 arów przez jedną osobę to jest robota na cały etat przez cały sezon :twisted: Prawie wszystko przy gęsto zapełnionym ogrodzie trzeba robić ręcznie a pielenie to tylko mały wycinek prac ;:173 Tak, duża część rośli...
- 19 maja 2026, o 22:31
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Ogród zielonej
- Odpowiedzi: 808
- Wyświetlenia: 93918
Re: Ogród zielonej
Zawilce piękne. Kępy kosaćców imponujące! Nie musisz ich odmładzać?
- 19 maja 2026, o 21:41
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Ogród naturalny - farma kwiatowa
- Odpowiedzi: 40
- Wyświetlenia: 1775
Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa
Małgorzato , Twoja kolekcja kosaćców na pewno będzie się powiększać - przypadkowo, czy też nie. Te rośliny dość szybko się rozrastają i trzeba je odmładzać co kilka lat. Jest zawsze dużo nadwyżek, stąd łatwo od kogoś takie nadwyżki otrzymać. Tak trafiło do mnie bardzo dużo starszych odmian, które m...
- 17 maja 2026, o 22:17
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)
- Odpowiedzi: 968
- Wyświetlenia: 112959
Re: Doktor Loki i jego dżungla, część następna (od 2023.)
Czytając o smrodku arum u Ciebie, to podobną sytuację miałem u siebie. Też chyłkiem zakwitła ale pałczycha w szklarni. Dopiero przy drugim wejściu do szklarni zlokalizowałem smrodek :twisted: Orliki - piękne kolory i pięknie obfocone. Siewki też potrafią zaskoczyć. Sądziłem, że mam tylko dwa kolory,...
- 15 maja 2026, o 22:08
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Różana hacjenda Anego cz.2
- Odpowiedzi: 627
- Wyświetlenia: 80443
Re: Różana hacjenda Anego cz.2
Piękne bergenie. U mnie słabo kwitną.
- 14 maja 2026, o 23:02
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2
- Odpowiedzi: 790
- Wyświetlenia: 89531
Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2
Jolu, cieszę się, że będziesz miała taras! Trochę zazdroszczę
I czytam, że dalie też już masz posadzone. Ale fajnie, że jesteś do przodu z pracami.
- 14 maja 2026, o 21:18
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Ogród naturalny - farma kwiatowa
- Odpowiedzi: 40
- Wyświetlenia: 1775
Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa
Kasiu tak, to tegoroczne sadzonki zielne dalii. Mam ich kilkaset narobionych. 130 już w ziemi. Najgorsze jest to wkopywanie doniczek, w których rosną. Piękne są kamasje! Tym bardziej je lubię, bo we wczesnej fazie kwitnienia nadają się na cięcie. Ale mam ich niewiele w przeciwieństwie do czosnku sz...
- 12 maja 2026, o 21:23
- Forum: Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW
- Temat: Ogród naturalny - farma kwiatowa
- Odpowiedzi: 40
- Wyświetlenia: 1775
Re: Ogród naturalny - farma kwiatowa
Moniko iris lactea czyli kosaciec mleczny jak na botanicznego ma bardzo finezyjne kwiaty ale ma jeszcze jeden walor - tworzy zgrabną kępę długich wąskich liści więc nawet po kwitnieniu świetnie się prezentuje i wyróżnia pokrojem. Polecam! Kilka maluszków posadziłem kiedyś zbyt blisko krzewów. Nie z...

