Znaleziono 2955 wyników
- 2 cze 2026, o 08:13
- Forum: CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO
- Temat: Kret, karczownik, nornica czy ... - 4 cz.
- Odpowiedzi: 720
- Wyświetlenia: 149863
Re: Kret, karczownik, nornica czy ... - 4 cz.
Nie dwa, a cztery 
- 1 cze 2026, o 23:06
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Czereśnia - jaka odmiana?jaką wybrać?
- Odpowiedzi: 1052
- Wyświetlenia: 360800
Re: Czereśnia - jaka odmiana?jaką wybrać?
Zaczyna się czerwienić Burlat. Oczywiście najładniejsze owoce 10 m nad ziemią 
- 1 cze 2026, o 22:59
- Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
- Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
- Odpowiedzi: 961
- Wyświetlenia: 161157
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Sucho
Dziś o dziwo popadało trochę, choć IMGW nie zapowiadał. Przyszła taka "mikro burza", chmura z grzmotami i deszczem stała nad moim ogrodem, a wszędzie wokół świeciło slońce 
- 1 cze 2026, o 22:54
- Forum: Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -
- Temat: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.
- Odpowiedzi: 862
- Wyświetlenia: 283195
Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.
Przepiękny dudek! Zawsze na widok dudka, z nostalgią wspominam czas, gdy te piękne ptaki gnieździły się tuż za ogrodem babci, w starym budynku gospodarczym... Mamy czas na podloty. Pamiętajmy żeby nie zabierać tych nieporadnych ptaszków z miejsc, gdzie siedzą. Jeśli nie widać obrażeń, najprawdopodob...
- 1 cze 2026, o 22:38
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Truskawki - cz.6
- Odpowiedzi: 693
- Wyświetlenia: 82816
Re: Truskawki - cz.6
Zobacz, czy korzenie nie są zeżarte.
- 27 maja 2026, o 00:03
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Czereśnia - jaka odmiana?jaką wybrać?
- Odpowiedzi: 1052
- Wyświetlenia: 360800
Re: Czereśnia - jaka odmiana?jaką wybrać?
Szpaki to nie problem
Jeśli Masz czereśnie przy lesie (jak ja), to w porze dojrzewania owoców rzucą się na nie: sójki, dzięcioły, sikorki i wszelkie drozdowate. Tylko siatka albo odstraszanie ptaków, jeśli Chcesz skorzystać z owoców 
- 26 maja 2026, o 23:33
- Forum: Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza
- Temat: Cięcie dębu w celu spowolnienia wzrostu,itp
- Odpowiedzi: 65
- Wyświetlenia: 61182
Re: Cięcie dębu w celu spowolnienia wzrostu,itp
Dąb bardzo źle znosi cięcie
. Mam dwustuletnie dęby przy granicy działki. Są wysokie na jakieś 25-30 m. Działkę kupiłam w 2013r. Wcześniej (jakieś 5 lat) właściciel wziął podnośnik i upitolił konary wchodzące na działkę, Dęby chorowały przez dobre 10 lat. Na szczęście doszły do siebie 
- 26 maja 2026, o 23:22
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4
- Odpowiedzi: 610
- Wyświetlenia: 55074
Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4
U mnie mimo mrozów zawiązały się owoce na Harnasiu i na Suncrest. Nektaryna Harco kwitła ale nie ma ani jednego, tylko kędzieżawka ją bierze mimo oprysków 
- 19 maja 2026, o 06:04
- Forum: CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO
- Temat: Identyfikacja larw, chrząszczy i... innych
- Odpowiedzi: 531
- Wyświetlenia: 222134
Re: Identyfikacja larw, chrząszczy i... innych
Jakiś nicień.
- 19 maja 2026, o 06:00
- Forum: BYLINY, trawy, zioła
- Temat: Bergenia sercowata (Bergenia cordifolia)
- Odpowiedzi: 73
- Wyświetlenia: 55702
Re: Bergenia
W ogrodzie u mojej babci, było z bergenią dokładnie tak, jak Piszesz :wink: . Rosła sobie kępa na końcu ogrodu, za śliwką. Jako dziecko zastanawiałam się, czy to "kwiat", czy "chwast"? Obecnie mam u siebie bergenie. Rosną na "cienistym skalniaku", tzn. zabudowie filtra ...
- 19 maja 2026, o 05:32
- Forum: BYLINY, trawy, zioła
- Temat: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3
- Odpowiedzi: 115
- Wyświetlenia: 60216
Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3
Ja nie zbieram nasion, u mnie czosnek sam się wysiewa. Poletko czosnku rośnie pod koronami starych dębów i lip. Jesienią nie zbieram tam liści. Latem co jakiś czas włączam zraszacz. Poza czosnkiem rosną tam rośliny typowe dla grądu: zawilce, miodunki i przylaszczki. Obok jest murawa (trochę trawy, g...
- 18 maja 2026, o 23:23
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4
- Odpowiedzi: 1163
- Wyświetlenia: 201371
Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4
Szczepienie jabłoni dwa lata temu metodą na "kożuchówkę". W tym roku zawiązały się owoce. Czy pozwolić im dojrzeć, chociażby po jednym? Czy to jeszcze za wcześnie? Nie chciałabym aby gałązki się wyłamały.
- 18 maja 2026, o 23:18
- Forum: Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród
- Temat: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3
- Odpowiedzi: 509
- Wyświetlenia: 209950
Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3
Zalewam świeczki czyli młode przyrosty.
- 18 maja 2026, o 23:16
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4
- Odpowiedzi: 610
- Wyświetlenia: 55074
Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4
Przymrozki najlepiej zniósł Harnaś, tu zawiązało się sporo owoców. Suncrest - kilka sztuk ale to młodziutkie drzewko, więc ma czas. Nektarynka Harco - wszystko wymarzło, podobnie jak na morelach.
- 14 maja 2026, o 08:19
- Forum: NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu
- Temat: Siatka na ptaki
- Odpowiedzi: 10
- Wyświetlenia: 9316
Re: Siatka na ptaki
Ta plastikowa (zielona) siatka to straszny "badziew" i faktycznie ptaki się w nią wplątują. Co gorsza, ona się wtedy rwie, ptak ma np. zaplątane nogi a odleci. I ginie ;:oj . W zeszłym roku kupiłam siatkę dedykowaną do wolier dla ptaków. Gruba, pleciona, wymiar 10x10 m. Sprawdziła się supe...

