Znaleziono 2955 wyników

Szczurbobik
1 cze 2026, o 23:06
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Czereśnia - jaka odmiana?jaką wybrać?
Odpowiedzi: 1052
Wyświetlenia: 360800

Re: Czereśnia - jaka odmiana?jaką wybrać?

Zaczyna się czerwienić Burlat. Oczywiście najładniejsze owoce 10 m nad ziemią :roll:
Szczurbobik
1 cze 2026, o 22:59
Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Odpowiedzi: 961
Wyświetlenia: 161157

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Sucho :twisted: Dziś o dziwo popadało trochę, choć IMGW nie zapowiadał. Przyszła taka "mikro burza", chmura z grzmotami i deszczem stała nad moim ogrodem, a wszędzie wokół świeciło slońce :D
Szczurbobik
1 cze 2026, o 22:54
Forum: Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -
Temat: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.
Odpowiedzi: 862
Wyświetlenia: 283195

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Przepiękny dudek! Zawsze na widok dudka, z nostalgią wspominam czas, gdy te piękne ptaki gnieździły się tuż za ogrodem babci, w starym budynku gospodarczym... Mamy czas na podloty. Pamiętajmy żeby nie zabierać tych nieporadnych ptaszków z miejsc, gdzie siedzą. Jeśli nie widać obrażeń, najprawdopodob...
Szczurbobik
1 cze 2026, o 22:38
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Truskawki - cz.6
Odpowiedzi: 693
Wyświetlenia: 82816

Re: Truskawki - cz.6

Zobacz, czy korzenie nie są zeżarte.
Szczurbobik
27 maja 2026, o 00:03
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Czereśnia - jaka odmiana?jaką wybrać?
Odpowiedzi: 1052
Wyświetlenia: 360800

Re: Czereśnia - jaka odmiana?jaką wybrać?

Szpaki to nie problem :wink: Jeśli Masz czereśnie przy lesie (jak ja), to w porze dojrzewania owoców rzucą się na nie: sójki, dzięcioły, sikorki i wszelkie drozdowate. Tylko siatka albo odstraszanie ptaków, jeśli Chcesz skorzystać z owoców :wink:
Szczurbobik
26 maja 2026, o 23:33
Forum: Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza
Temat: Cięcie dębu w celu spowolnienia wzrostu,itp
Odpowiedzi: 65
Wyświetlenia: 61182

Re: Cięcie dębu w celu spowolnienia wzrostu,itp

Dąb bardzo źle znosi cięcie :evil: . Mam dwustuletnie dęby przy granicy działki. Są wysokie na jakieś 25-30 m. Działkę kupiłam w 2013r. Wcześniej (jakieś 5 lat) właściciel wziął podnośnik i upitolił konary wchodzące na działkę, Dęby chorowały przez dobre 10 lat. Na szczęście doszły do siebie :roll:
Szczurbobik
26 maja 2026, o 23:22
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4
Odpowiedzi: 610
Wyświetlenia: 55074

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4

U mnie mimo mrozów zawiązały się owoce na Harnasiu i na Suncrest. Nektaryna Harco kwitła ale nie ma ani jednego, tylko kędzieżawka ją bierze mimo oprysków :evil:
Szczurbobik
19 maja 2026, o 06:00
Forum: BYLINY, trawy, zioła
Temat: Bergenia sercowata (Bergenia cordifolia)
Odpowiedzi: 73
Wyświetlenia: 55702

Re: Bergenia

W ogrodzie u mojej babci, było z bergenią dokładnie tak, jak Piszesz :wink: . Rosła sobie kępa na końcu ogrodu, za śliwką. Jako dziecko zastanawiałam się, czy to "kwiat", czy "chwast"? Obecnie mam u siebie bergenie. Rosną na "cienistym skalniaku", tzn. zabudowie filtra ...
Szczurbobik
19 maja 2026, o 05:32
Forum: BYLINY, trawy, zioła
Temat: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3
Odpowiedzi: 115
Wyświetlenia: 60216

Re: Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum) cz. 3

Ja nie zbieram nasion, u mnie czosnek sam się wysiewa. Poletko czosnku rośnie pod koronami starych dębów i lip. Jesienią nie zbieram tam liści. Latem co jakiś czas włączam zraszacz. Poza czosnkiem rosną tam rośliny typowe dla grądu: zawilce, miodunki i przylaszczki. Obok jest murawa (trochę trawy, g...
Szczurbobik
18 maja 2026, o 23:23
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4
Odpowiedzi: 1163
Wyświetlenia: 201371

Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4

Szczepienie jabłoni dwa lata temu metodą na "kożuchówkę". W tym roku zawiązały się owoce. Czy pozwolić im dojrzeć, chociażby po jednym? Czy to jeszcze za wcześnie? Nie chciałabym aby gałązki się wyłamały.
Szczurbobik
18 maja 2026, o 23:18
Forum: Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród
Temat: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3
Odpowiedzi: 509
Wyświetlenia: 209950

Re: Nalewki i inne napoje wyskokowe - cz.3

Zalewam świeczki czyli młode przyrosty.
Szczurbobik
18 maja 2026, o 23:16
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4
Odpowiedzi: 610
Wyświetlenia: 55074

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4

Przymrozki najlepiej zniósł Harnaś, tu zawiązało się sporo owoców. Suncrest - kilka sztuk ale to młodziutkie drzewko, więc ma czas. Nektarynka Harco - wszystko wymarzło, podobnie jak na morelach.
Szczurbobik
14 maja 2026, o 08:19
Forum: NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu
Temat: Siatka na ptaki
Odpowiedzi: 10
Wyświetlenia: 9316

Re: Siatka na ptaki

Ta plastikowa (zielona) siatka to straszny "badziew" i faktycznie ptaki się w nią wplątują. Co gorsza, ona się wtedy rwie, ptak ma np. zaplątane nogi a odleci. I ginie ;:oj . W zeszłym roku kupiłam siatkę dedykowaną do wolier dla ptaków. Gruba, pleciona, wymiar 10x10 m. Sprawdziła się supe...

Wyszukiwanie zaawansowane