Znaleziono 1138 wyników

dziad_Jag
22 maja 2026, o 21:35
Forum: NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu
Temat: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.
Odpowiedzi: 346
Wyświetlenia: 351818

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Noże przeciwbieżne to czysta wygoda. Szkoda że nie ma tego rozwiązania w elektrycznych. Pomijając mieszanie ziemi, noże wirujące w jednym kierunku dają duży dodatkowy napęd do przodu. Przy bardziej zwięzłej ziemi aż ręce wyrywa ze stawów.
dziad_Jag
22 maja 2026, o 21:11
Forum: NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu
Temat: Piła łańcuchowa
Odpowiedzi: 37
Wyświetlenia: 39940

Re: Piła łańcuchowa

Sorry za opóźnioną odpowiedź. Cięcie wilków piłą łańcuchową?! Toć czyste marnotrawstwo. Moja małżonka chodziła po działce z sekatorem w ręku i narzekała że ręce ją bolą. No więc pooglądałem YT i kupiłem jej "pod choinkę " sekator akumulatorowy Boscha. Do 25 mm tnie jak anioł. Zero wysiłku....
dziad_Jag
13 maja 2026, o 20:32
Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
Temat: MERCOSUR - gigantyczne ilości zakazanych pestycydów w żywności która trafi do nas :(
Odpowiedzi: 39
Wyświetlenia: 7483

Re: MERCOSUR - gigantyczne ilości zakazanych pestycydów w żywności która trafi do nas :(

Że też w polskiej szkole nie uczą logicznego myślenia , tylko bogoojczyźniane banialuki. Ruszcie głową! Na czym polega demokracja? Na wyborach. A ile kosztują wybory? Zapewniam, że co najmniej kilka milionów na głowę posła. Skąd te miliony się biorą ? Ano od bogatych, a nie biedaczków. Kogo więc rep...
dziad_Jag
13 maja 2026, o 20:18
Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Odpowiedzi: 966
Wyświetlenia: 161986

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

No to Pankracy przytargał i otworzył worek z zimnem! Na szczęście nie sięgnął do samego dna i obyło się bez mrozu.
Tyle pociechy że wreszcie przyzwoicie popadało.
dziad_Jag
20 kwie 2026, o 22:33
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3
Odpowiedzi: 397
Wyświetlenia: 113238

Re: Dereń jadalny - odmiany, inne dyskusje część 3

Czy wasze derenie owocują co drugi rok jak jabłonie? Czy to tylko u mnie z jakichś powodów klimatycznych
dziad_Jag
20 kwie 2026, o 22:29
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Winorośle i winogrona część 9
Odpowiedzi: 115
Wyświetlenia: 14368

Re: Winorośle i winogrona część 9

Mam winogrona typu Riesling. Takie drobne i cierpkawe. Chodzi mi o dziwne zjawisko! W zeszłym roku pod koniec kwietnia był przymrozek -2 st C - wymarzło mi 95 % krzaka; myślałem że kaput! W tym roku w styczniu było -25 st C a krzak nie tknięty. Cud?!
dziad_Jag
8 kwie 2026, o 18:45
Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Odpowiedzi: 966
Wyświetlenia: 161986

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

To że tarnina zakwitła to nic nadzwyczajnego. To jest jej pora. Natomiast zakwitniecie forsycji to fenomen. Zawsze zakwitała w drugiej połowie kwietnia i " przynosiła " silne ochłodzenie po ciepłym kwietniu. Teraz też przyniosła ochłodzenie i nawet ( na Mazowszu ) przymrozki; zapowiadają t...
dziad_Jag
25 mar 2026, o 21:23
Forum: Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady
Temat: Grudnik, kaktus bożonarodzeniowy (Schlumbergera) cz.2 - uprawa, pielęgnacja
Odpowiedzi: 869
Wyświetlenia: 262946

Re: Grudnik, kaktus bożonarodzeniowy (Schlumbergera) cz.2 - uprawa, pielęgnacja

Mam stary i niezbyt już ładny egzemplarz tej rośliny, więc postanowiłem go odmłodzić. Obłamałem gałązkę i wsadziłem do wody. Pamiętam piękny egzemplarz u matki. Nawet jak przez przypadek obłamał się "liść" to puszczał korzenie bez problemu. A ten mój ni diabła! Usycha, gnije a nie chce się...
dziad_Jag
4 mar 2026, o 20:49
Forum: CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO
Temat: Kret, karczownik, nornica czy ... - 4 cz.
Odpowiedzi: 720
Wyświetlenia: 150677

Re: Krokus,szafran - odmiany,FOTO

No to 10 x 10. U mnie od licha nornic. Poza tym obok pole przenżyta więc po żniwach najazd myszy polnych.
dziad_Jag
4 mar 2026, o 20:41
Forum: NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu
Temat: Piła łańcuchowa
Odpowiedzi: 37
Wyświetlenia: 39940

Re: Piła łańcuchowa

Wibruje spalinówka. Akumulatorowa jeśli wibruje to znaczy że źle wyważona (czytaj tania chińszczyzna). Moja nie wibruje ani trochę. Duża piła duży ciężar. A mocno napięty łańcuch to proszenie się o wypadek.
dziad_Jag
4 mar 2026, o 20:21
Forum: CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO
Temat: Kret, karczownik, nornica czy ... - 4 cz.
Odpowiedzi: 720
Wyświetlenia: 150677

Re: Krokus,szafran - odmiany,FOTO

No nie wiem...13 x 13 ? Obawiam się że młoda nornica się jednak przeciśnie. Poza tym 25 m w rolce. Trochę za dużo.
Sorry.. jest też w kawałkach 5 m. Fajnie. Martwi mnie tylko te 13 mm. Czym ją tniesz?
dziad_Jag
2 mar 2026, o 18:50
Forum: NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu
Temat: Piła łańcuchowa
Odpowiedzi: 37
Wyświetlenia: 39940

Re: Piła łańcuchowa

>>Sosna to pikuś w porównaniu do wiśni. Sosna ma miękkie drewno.
Zapominasz że sosna ma kupę żywicy. Potem musiałem odmaczać łańcuch w benzynie tak był zafajfluszony.
Wiśni nie ciąłem, ale ciąłem jakieś patyki, nie wiem z czego, ale siekiera odskakiwała.
dziad_Jag
2 mar 2026, o 18:25
Forum: CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO
Temat: Kret, karczownik, nornica czy ... - 4 cz.
Odpowiedzi: 720
Wyświetlenia: 150677

Re: Krokus,szafran - odmiany,FOTO

>>Zgrzewana siatka wolierowa i oczkach 10x10 sprawdza się dobrze.
Chodzi o centymetry czy milimetry?
dziad_Jag
1 mar 2026, o 00:29
Forum: NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu
Temat: Piła łańcuchowa
Odpowiedzi: 37
Wyświetlenia: 39940

Re: Piła łańcuchowa

5 cm w 15 minut?! Albo marna piła, albo twoja siostra nie umiała jej trzymać! Mam na działce piłę akumulatorową z mieczem 100 mm ( dobrej firmy- 6 setek kosztowała! ) Tą piłą moja drobna i niezbyt silna małżonka ścięła złamaną sosnę 12 cm średnicy w 2 minuty! Pięciocentymetrowe gałęzie na opał przec...
dziad_Jag
28 lut 2026, o 16:30
Forum: Rośliny CEBULOWE i jednoroczne
Temat: Krokus,szafran - odmiany,FOTO
Odpowiedzi: 95
Wyświetlenia: 46467

Re: Krokus,szafran - odmiany,FOTO

Czy w Polsce da się uprawiać szafran? Sądząc z Wiki to uprawia się go w krajach podzwrotnikowych. Rzecz jasna nie chodzi mi o produkcję towarową, tylko dla urody i zabawy.

Wyszukiwanie zaawansowane