Znaleziono 29 wyników

TomBa
2 cze 2026, o 11:40
Forum: Moje kaktusy i inne sukulenty !
Temat: Kaktusy Tomka
Odpowiedzi: 0
Wyświetlenia: 97

Kaktusy Tomka

Pierwsze tegoroczne kwitnienie Echinocereus viridiflorus LZ 90_Monarch Pass_Colorado_2800m_USA

Obrazek
Przepraszam za jakość, ale to szybka fotka ze smartfona przed porannymi obowiązkami :-).
TomBa
30 mar 2026, o 18:39
Forum: KAKTUSY i inne sukulenty
Temat: Wełnowce
Odpowiedzi: 381
Wyświetlenia: 181681

Re: Wełnowce

Zgadza się, w zeszłym tygodniu kupiłem bez problemu.
TomBa
23 paź 2024, o 16:24
Forum: KAKTUSY i inne sukulenty
Temat: Uprawa sukulentów pod sztucznym oświetleniem
Odpowiedzi: 4
Wyświetlenia: 6400

Re: Uprawa sukulentów pod sztucznym oświetleniem

@NATUREINHOUSE, wspaniały, bardzo precyzyjny opis kolekcji. Czy wprowadzasz swoim roślinom okres spoczynku, nie znalazłem tego w Twoim poście? W naszym klimacie jest to na ogół zimowe obniżenie temperatury i zaprzestanie podlewania. Przy mocnym oświetleniu i wysokiej temperaturze wystarcza okres sus...
TomBa
3 wrz 2023, o 12:18
Forum: Moje kaktusy i inne sukulenty !
Temat: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10
Odpowiedzi: 399
Wyświetlenia: 142172

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10

Ładna seria :-). Devon Maid bardzo piękny.
TomBa
22 sie 2023, o 18:45
Forum: Moje kaktusy i inne sukulenty !
Temat: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10
Odpowiedzi: 399
Wyświetlenia: 142172

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10

To bądź tak miły :-) i napisz na priv jakich urządzeń używasz. Bo to, co wujek Google wyświetla (wujek Bing zresztą też) woła o pomstę do nieba; aktualne działanie wyszukiwarek - czytaj paneli reklamowych- to temat na inną rozmowę :-).
TomBa
22 sie 2023, o 18:25
Forum: Moje kaktusy i inne sukulenty !
Temat: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10
Odpowiedzi: 399
Wyświetlenia: 142172

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10

Dziękuję :-). Myślę, że się na priv odezwę. Tej zimy sprawdzę, jak pisałem, temperatury w pudle styropianowym. Choć Twoje rozwiązanie jest kusząc :D e
TomBa
22 sie 2023, o 18:01
Forum: Moje kaktusy i inne sukulenty !
Temat: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10
Odpowiedzi: 399
Wyświetlenia: 142172

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10

To brzmi dobrze :-). Jakieś szczegóły na temat tych termowentylatorów mógłbyś podać?
TomBa
22 sie 2023, o 16:12
Forum: Moje kaktusy i inne sukulenty !
Temat: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10
Odpowiedzi: 399
Wyświetlenia: 142172

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10

Dlatego jak czytam o lodówce... Brrr. ;:219 ;:131 ;:185 Prosty wybór, albo lodówka albo brak kwiatów :-(. Stosuję te metodę od dwóch lat. Tak - Kaktusy kwitną; Nie - kwiatów jest mniej. Ale to bardzo subiektywna ocena. Wydaje mi się, że po pierwszym zimowaniu ilość kwiatów zwłaszcza u Rebucji była ...
TomBa
22 sie 2023, o 16:00
Forum: Moje kaktusy i inne sukulenty !
Temat: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10
Odpowiedzi: 399
Wyświetlenia: 142172

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10

Lodówka jest ustawiona na +5 stopni :). Twoje rozwiązanie zapewne się sprawdza, ale ja słabo to widzę u mnie (żona, dziury w drzwiach na balkon, itp.). Mój ostatni pomysł to duże pudło styropianowe z termostatem akwarystyczno/terrarystycznym (mam, używałem do wychowu siewek) w dobrze izolowanym domk...
TomBa
22 sie 2023, o 14:48
Forum: Moje kaktusy i inne sukulenty !
Temat: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10
Odpowiedzi: 399
Wyświetlenia: 142172

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10

Dziękuję w imieniu roślin! :D . Ot, taki to marny los balkonowego hodowcy. :wink: Los marny, rośliny piękne :-). Powiedz (jeśli możesz), jak Ty to wszystko przetrzymujesz w zimie? Jesteś w stanie ograniczyć spadki temperatury do akceptowalnych dla większości kaktusów (>0 st C) czy też kolekcja migr...
TomBa
22 sie 2023, o 11:44
Forum: Moje kaktusy i inne sukulenty !
Temat: Powrót do uprawy kaktusów - dylematy
Odpowiedzi: 56
Wyświetlenia: 42358

Re: Powrót do uprawy kaktusów - dylematy

G. friedrichii. G. mihanowichii ma beżowe kwiaty.
TomBa
22 sie 2023, o 11:36
Forum: Moje kaktusy i inne sukulenty !
Temat: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10
Odpowiedzi: 399
Wyświetlenia: 142172

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10

Nieprawdopodobnie piękne rośliny i ich kwiaty! A tak na marginesie, ile hektarów ma Twój balkon ;-)?
TomBa
13 lip 2023, o 11:43
Forum: Moje kaktusy i inne sukulenty !
Temat: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10
Odpowiedzi: 399
Wyświetlenia: 142172

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10

Henryku, jak zwykle :wink: cudowne kwiaty i zdjęcia. Echinopsis hybr. Innoko rzuca na kolana!
TomBa
27 cze 2023, o 21:46
Forum: KAKTUSY i inne sukulenty
Temat: HYBRIDS (Echinopsis, Trichocereus, Chamaecereus ...)
Odpowiedzi: 708
Wyświetlenia: 501114

Re: HYBRIDS (Echinopsis, Trichocereus, Chamaecereus ...)

hen_s pisze: 25 cze 2023, o 12:07 Hm. Wygląda na to że jak ja nic tutaj nie pokażę to nikt nie zechce??
Bo chyba nikt nie ma tak pięknych hybryd jak Ty :-)!
TomBa
9 kwie 2023, o 16:30
Forum: Moje kaktusy i inne sukulenty !
Temat: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 10
Odpowiedzi: 399
Wyświetlenia: 142172

Re: Henryk - moje kaktusy i sukulenty 9

Piękne kwiaty na Wielkanoc! Uwielbiam parodie (choć nie mam ani jednej). Zdrowych, Spokojnych Świąt.

Wyszukiwanie zaawansowane