Znaleziono 12234 wyniki

anulab
13 cze 2026, o 08:33
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Maliny jakie odmiany polecacie ?
Odpowiedzi: 501
Wyświetlenia: 297602

Re: Maliny jakie odmiany polecacie ?

Promyk taki niski jest ? Nadaje się do tunelu. ;:333 Mój ostatni zakup to Poranek,ma rosnąć bez podpór.
anulab
13 cze 2026, o 08:30
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Truskawki - cz.6
Odpowiedzi: 717
Wyświetlenia: 84025

Re: Truskawki - cz.6

W tym sezonie mam same wpadki z truskawkami. To już 3 zakupy,na jakiś czas muszę odpuścić.
Zaczyna dojrzewać Hademar,strasznie szybko rośnie. Ciekawa jestem jak smak,ale wiem,że może być gorszy.
anulab
13 cze 2026, o 08:23
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Sałata,odmiany,wysiew, uprawa,wymagania, problemy cz.4
Odpowiedzi: 797
Wyświetlenia: 186353

Re: Sałata,odmiany,wysiew, uprawa,wymagania, problemy cz.4

Myślałam,że Bona całosezonowa i też ją wysiałam. U mnie też wszystkie zakwitły.
anulab
12 cze 2026, o 20:56
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Truskawki - cz.6
Odpowiedzi: 717
Wyświetlenia: 84025

Re: Truskawki - cz.6

Chwalą Serafinę,ale sadzonki dostępne,tylko w dużych ilościach. ;:222
30 cm to dobre odległość,za bardzo zagęszczać nie można .
anulab
12 cze 2026, o 20:53
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Sałata,odmiany,wysiew, uprawa,wymagania, problemy cz.4
Odpowiedzi: 797
Wyświetlenia: 186353

Re: Sałata,odmiany,wysiew, uprawa,wymagania, problemy cz.4

Miałam,nawet teraz mam,ale nie wiem ,która to jest ,bo posiałam Bonę razem z Marsalusem.
anulab
12 cze 2026, o 20:38
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Truskawki - cz.6
Odpowiedzi: 717
Wyświetlenia: 84025

Re: Truskawki - cz.6

Miałam powtarzającą w tunelu i Giganta. Powtarzająca jest super wczesna ,myślę by pierwsze kwiaty usuwać i wtedy z następnych
urosną większe truskawki. Gigant nie jest bardzo wczesny a ja szukam bardzo wczesnej . Problemów z zapylaniem nie ma.
Jestem zła ,bo nadal nie wiem,które posadzę w tunelu.
anulab
12 cze 2026, o 19:01
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Papryka - choroby,szkodniki,problemy
Odpowiedzi: 761
Wyświetlenia: 188111

Re: Papryka - choroby,szkodniki,problemy

Czy to jest taki czarny osad? Przyszło mi do głowy,że to mogą być grzyby sadzakowe,efekt żerowania mszycy.
anulab
12 cze 2026, o 12:56
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Odpowiedzi: 1112
Wyświetlenia: 91844

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

W tym sezonie zrobiłam już 2 opryski Agro Eca Protect i odpukać, jest dobrze.
To dopiero czerwiec,ale chyba dokupię. Nawet bakteryjnych nie widzę.
anulab
12 cze 2026, o 09:23
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Truskawki - cz.6
Odpowiedzi: 717
Wyświetlenia: 84025

Re: Truskawki - cz.6

Właśnie u mnie teraz, kiedy jest zbiór truskawki,pada deszcz . Bez ochrony nie zostawię.
Tak zrobię,że posadzę kilka odmian w tunelu i sprawdzę,która się najlepiej nadaje. A takie piękne opinie o tej
Randezvous czytałam. :evil:
anulab
12 cze 2026, o 09:18
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Pomidory - choroby i szkodniki cz.23
Odpowiedzi: 312
Wyświetlenia: 26093

Re: Pomidory - choroby i szkodniki cz.23

Miałam takie mszyce na wszystkim. Opryskałam szaryn mydłem z dodatkiem neem z adiuwantem,mszyce podły,rośliny
żyją,oprysk zadziałał.
anulab
12 cze 2026, o 08:08
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Truskawki - cz.6
Odpowiedzi: 717
Wyświetlenia: 84025

Re: Truskawki - cz.6

Idę pryskać. Po deszczach mogą zacząć pleśnieć,a szkoda.
Wczoraj obejrzałam filmik,że ta Rendezvous to słaba odmiana,wielka szkoda,że dopiero teraz,kiedy truskawka już posadzona. :;230
Wyczytałam,że najlepsze do tunelu na wczesny zbiór to Seraphine i Glorielle,tylko gdzie sadzonki kupić ?
anulab
12 cze 2026, o 08:01
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Maliny jakie odmiany polecacie ?
Odpowiedzi: 501
Wyświetlenia: 297602

Re: Maliny jakie odmiany polecacie ?

Seta,jakim cudem Fallgold już dojrzewa? U mnie dojrzewają ,ale maliny tunelowe.Z ogrodu jeszcze trzeba trochę poczekać.
Pewnie mieszkasz w cieplejszej części Polski?
anulab
12 cze 2026, o 07:58
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Odpowiedzi: 1112
Wyświetlenia: 91844

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Nic nie wywalać,może im przejdzie,ewentualnie opryskać Agro Eca Protect i obserwować. Kasia,ładnie zawiązał. ;:333 U mnie ten początek sezonu słabawy,ledwo co kilka pomidorków przynoszę. Jemy ogórki i czekamy na pomidorowy wysyp. ;:oj Wczoraj dokupiłam pomidora na wczesną uprawę, to Benito. Na filmi...
anulab
11 cze 2026, o 08:28
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Odpowiedzi: 1112
Wyświetlenia: 91844

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Kasia,ten najbardziej oblepiony pomidorkami, jaka to odmiana ?
anulab
11 cze 2026, o 07:48
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Truskawki - cz.6
Odpowiedzi: 717
Wyświetlenia: 84025

Re: Truskawki - cz.6

Niestety szara pleśń już się pojawiła. Jeśli nie będzie padać opryskam laminaryną . Gigant jest podatny, Verdi raczej nie,
Magnus się zdarzają. Trzeba działać ,może lepszy będzie oprysk Agro Eca Protect,wszystko tym polecę.

Wyszukiwanie zaawansowane