Znaleziono 392 wyniki
- 1 cze 2026, o 14:47
- Forum: OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne
- Temat: Staw problemy i pytania
- Odpowiedzi: 40
- Wyświetlenia: 29786
Re: Staw problemy i pytania
Jeśli ktoś chce poprawić jakość wody w stawie,to warto rozważyć posypanie dna specjalną kredą stawową .Jest ona niegroźna zarówno dla flory jak i fauny stawowej.Po szczegóły odsyłam do netu.
- 31 maja 2026, o 21:28
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
- Odpowiedzi: 318
- Wyświetlenia: 97070
Re: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
Kolejno od dołu : żeńska Weiki ,Kens Red i Jumbo.
- 31 maja 2026, o 20:04
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
- Odpowiedzi: 318
- Wyświetlenia: 97070
Re: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
Kilka słów o odmianie Zakarpacie.W zeszłym roku w końcu doczekałem się owoców .Mimo że dość obficie kwitła,to zawiązały się tylko 4 szt. . Ładnie omszona skórka jak w klasycznym kiwi ze sklepu,tylko wielkość dalece niezadowalająca. Największy owoc miał ponad 20g jak dobrze pamiętam. Smak dobry niczy...
- 31 maja 2026, o 19:45
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Maliny jakie odmiany polecacie ?
- Odpowiedzi: 493
- Wyświetlenia: 297164
Re: Maliny jakie odmiany polecacie ?
Malina hararasp ,tzw drzewko malinowe. Wyrosła na ponad 230 cm.posiada piękne błyszczące owoce średniej wielkości ,szkoda tylko że smak nie dorównuje wyglądowi. Jest specyficzny ,trochę chemiczny,jakby ktoś do każdego owocu dodał odrobinę płynu do naczyń,lub mydła,poza tym słodki .Ze względu na smak...
- 22 lip 2025, o 21:43
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
- Odpowiedzi: 318
- Wyświetlenia: 97070
Re: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
Na to wygląda,chociaż zobaczy się jeszcze,co będzie w przyszłym roku.Jeszcze podpytam o Zakarpacie na czeskim forum,może tam coś więcej wiedzą jak to jest z tą samopylnością . W zeszłym roku dosadziłem odmianę Solissimo do towarzystwa dla Zakarpacia,ale kosiarka jej nie zauważyła i skosiła tak,że ju...
- 20 lip 2025, o 21:20
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
- Odpowiedzi: 318
- Wyświetlenia: 97070
Re: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
Aktualny stan na Zakarpaciu. Niestety ,ale kilka dni po przekwitnięciu zawiązki jeden po drugim zaczęły opadać.Gdy wydawało się że nic z tego nie będzie,wtedy z ostatnich kwiatków utrzymały się 4 owoce.To bardzo słaby wynik ,nawet jak na pierwszy raz,tym bardziej że roślinka już dość znacznie się ro...
- 5 cze 2025, o 21:45
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
- Odpowiedzi: 318
- Wyświetlenia: 97070
Re: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
Sprawdziłem i faktycznie mój błąd, przy okazji dowiedziałem się że moje kiwi mam nie od 4 a od 5 lat.
No to ciekawe dlaczego nie ma wpisów na temat Zakarpacia, ani pozytywnych ,ani negatywnych.
No to ciekawe dlaczego nie ma wpisów na temat Zakarpacia, ani pozytywnych ,ani negatywnych.
- 4 cze 2025, o 19:01
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
- Odpowiedzi: 318
- Wyświetlenia: 97070
Re: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
Ja posadziłem Zakarpacie chyba 4 lata temu ,już dokładnie nie pamiętam, a dostępna była w Polsce rok lub dwa lata wcześniej.Więc tak naprawdę dopiero zaczyna ludziom wchodzić w owocowanie i prawdopodobnie dlatego brak wpisów w temacie. Tak jak pisałem wcześniej,moja kwitnie po raz pierwszy i co jaki...
- 2 cze 2025, o 19:01
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
- Odpowiedzi: 318
- Wyświetlenia: 97070
Re: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
Zakarpacie to bodajże Ukraińska Hybryda,czyli mieszaniec między gatunkowy A. deliciosy z A. arguta. Jest samopylny, ale dla lepszego owocowania dobrze jest posadzić dwa egzemplarze obok siebie.
- 1 cze 2025, o 23:16
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Maliny jakie odmiany polecacie ?
- Odpowiedzi: 493
- Wyświetlenia: 297164
- 1 cze 2025, o 23:00
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
- Odpowiedzi: 318
- Wyświetlenia: 97070
Re: Aktinidia, Kiwi - uprawa, formowanie, zawiązywanie owoców cz. 2
U mnie właśnie kwitnie Zakarpacie,choć dość nierówno. Jedne kwiaty już przekwitły inne wciąż w fazie pąka. Zakarpacie w Czechach wydaje owoce, to i u nas powinno. Moje kwitnie pierwszy raz,zobaczymy czy coś się utrzyma. https://i.postimg.cc/ZK08XJ9M/IMG-20250529-204548.jpg https://i.postimg.cc/v807P...
- 30 maja 2025, o 22:15
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Maliny jakie odmiany polecacie ?
- Odpowiedzi: 493
- Wyświetlenia: 297164
Re: Maliny jakie odmiany polecacie ?
. [/quote] Mocno zostałem zainteresowane, na pewno będę na to polował. Jakieś obserwacje praktyczne? Że nie przemarza - ok, ale czy da się jeść? [/quote] O smaku owoców maliny hara ,będę umiał coś napisać za jakiś miesiąc,jak zaczną dojrzewać pierwsze owoce. Co do samej rośliny,to rośnie zdrowo i sz...
- 25 lis 2024, o 17:31
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Urodlin trójłatkowy - Asimina triloba
- Odpowiedzi: 577
- Wyświetlenia: 253540
Re: Urodlin trójłatkowy - Asimina triloba
Wypieki z owoców paw paw raczej nie szkodzą,co innego suszone ,te potrafią wywołać niemałe problemy żołądkowe.
- 10 paź 2024, o 21:18
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Maliny jakie odmiany polecacie ?
- Odpowiedzi: 493
- Wyświetlenia: 297164
Re: Maliny jakie odmiany polecacie ?
W tym roku zakupiłem tzw. drzewko malinowe ' Hara' ,znane bardziej jako hararasp raspberry tree. Jakiś bodajże japoński wynalazek. Ponoć pędy,albo raczej pęd główny rozgałęzia się i owocuje kilka lat nie zamierając. Zakupiona jako kilkucentymetrowa krzewinka ,ale ,dziś ma 1,5 m i dość ładnie się roz...
- 10 paź 2024, o 21:03
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Urodlin trójłatkowy - Asimina triloba
- Odpowiedzi: 577
- Wyświetlenia: 253540
Re: Urodlin trójłatkowy - Asimina triloba
Od dwóch lat zapylanie zostawiam owadom i owoce są .U mnie głównie mrówki kręcą się po kwiatkach .Trochę wypadłem z tematu, bo już nie śledzę wszystkiego na bieżąco,ale z tego co pamiętam z kiwiforum , NC-1 należy do późniejszych odmian.Planowałem ją kiedyś zakupić ,ze względu na duże owoce,ale późn...


