Znaleziono 2304 wyniki

Dolnoslonzok
7 cze 2026, o 18:12
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Winorośle Dolnoślonzoka - część 2
Odpowiedzi: 344
Wyświetlenia: 117834

Re: Winorośle Dolnoślonzoka - część 2

Dzisiaj zaczęła kwitnąć Chasselas (Chrupka, Gutedel, Schoenedel).

Obrazek

Wczoraj wykorzystałem okienko pogodowe na oprysk Betachikolem. Jutro kolejny oprysk Vitisan + siarka. Tydzień ma być z deszczem.
Dolnoslonzok
6 cze 2026, o 06:49
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Winorośle Dolnoślonzoka - część 2
Odpowiedzi: 344
Wyświetlenia: 117834

Re: Winorośle Dolnoślonzoka - część 2

Kwitną hybrydy francuskie z przełomu XIX i XX w. z alzackiego ośrodka w Colmar.
Triumph de Alsace (Triumf Alzacji) i Alzatczyk z Brzegu z ul. Starobrzeskiej (Oberlin Noir).

ObrazekObrazek
Dolnoslonzok
6 cze 2026, o 06:46
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Pigwa - informacje o uprawie
Odpowiedzi: 467
Wyświetlenia: 256916

Re: Pigwa - informacje o uprawie

Pigwy kwitną u mnie najpóźniej, zatem ominęły je przymrozki w kwietniu. W ubiegłym roku ładnie owocowały, w tym również.
Szwajcarska Ronda i niemiecka Triumph wielkoowocowa.

ObrazekObrazek
Dolnoslonzok
6 cze 2026, o 06:41
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Czereśnia - jaka odmiana?jaką wybrać?
Odpowiedzi: 1054
Wyświetlenia: 361557

Re: Czereśnia - jaka odmiana?jaką wybrać?

Zaczynają wybarwiać się czereśnie odmiany Późna Schneidera. Niegdyś cały Śląsk z niej słynął, a czereśnie jechały pociągami nocą do Berlina, by o świcie być już na targowiskach stolicy Niemiec (obecnie w arboretum w Wojsławicach koło Niemczy jest sad tych starych śląskich czereśni). Tak, w lipcu. Te...
Dolnoslonzok
6 cze 2026, o 06:25
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4
Odpowiedzi: 610
Wyświetlenia: 55410

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4

BobejGS , pięknie. Fajnie, że masz owoce. :) Adas11 , co do późnych brzoskwiń, to koło Ciebie jest znana szkółka p. Karoliny, gdzie kupisz niemiecką Kernnechter i Najpóźniejszą. Jak pisałem jednak, dojrzewają na przełomie sierpnia i września, a nie jak kiedyś na koniec września. Szukam właśnie taki...
Dolnoslonzok
3 cze 2026, o 14:23
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4
Odpowiedzi: 610
Wyświetlenia: 55410

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4

anulab, ano, ładne już są. :). Majorita miała mniejsze i dzisiaj opadły. Na szczęście te późne niemieckie są już duże i trzymają się mocno. Kurcze, co za czasy, że trzeba cieszyć się owocami. Przecież kiedyś w latach 80 i do początku 2000 zawsze były brzoskwinie na koniec września.
Dolnoslonzok
3 cze 2026, o 08:01
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4
Odpowiedzi: 610
Wyświetlenia: 55410

Re: Brzoskwinia, morela, nektaryna część 4

Zdjęcia nie spełniają wymogów regulaminu.. Karo Ależ miłe zaskoczenie! :) Będzie choć parę brzoskwiń. :D Na 27 drzewach w wieku od 8 do 2 lat naliczyłem jedynie parę owoców Majority i późnej Kernnechter. Nektaryn nie ma nic. To i tak dobrze. Na zachodzie nie mamy w tym roku brzoskwiń i nektaryn po ...
Dolnoslonzok
31 maja 2026, o 12:04
Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Odpowiedzi: 961
Wyświetlenia: 161337

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

O kurcze. Szło przez Górny Śląsk. Przez Balcarzowice przeszła ponoć trąba powietrzna. Policja z Brzegu wrzuciła komunikat wczoraj dla podróżujących na wschód autostradą, że A4 w rejonie Góry św. Anny jest zamknięta z powodu przejścia nawałnicy. Ciekawe czy winnica w Balcarzowicach ucierpiała. U nas ...
Dolnoslonzok
30 maja 2026, o 09:30
Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Odpowiedzi: 961
Wyświetlenia: 161337

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

U mnie nareszcie deszcz. W nocy nadszedł zapowiadany front i pada od 5-6 rano. :)
Dolnoslonzok
28 maja 2026, o 07:52
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Figa na działce, w donicy cz.2
Odpowiedzi: 882
Wyświetlenia: 204418

Re: Figa na działce, w donicy cz.2

Witam Klimat pozwala rosnąć już ok. 5 lat tej fidze w gruncie. Miejsce osłonięte , w rogu bud. i schodów od pd-wsch. Ma 2,5 m wys,1,5m szer. i kilka pędów - nawet widać pierwszy raz spore owoce... Jak w Chorwacji prawie. https://i.postimg.cc/2y5nkrvC/figa.jpg Marcinie, ale fajnie. Jesienią zamierza...
Dolnoslonzok
28 maja 2026, o 07:29
Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Odpowiedzi: 961
Wyświetlenia: 161337

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

Iga , a u mnie susza. Codziennie wiatr, słonecznie i ciepło. Fajnie, lubię taką pogodę, ale trzeba codziennie podlewać ogródek. A fasolkę już wysiałem przed weekendem i zaczęła właśnie wschodzić. :) Coś w tym roku nie mam ręki do dyń i arbuzów oraz melonów. Mam po parę sztuk jedynie. Jutro będę wys...
Dolnoslonzok
22 maja 2026, o 06:30
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Winorośle Dolnoślonzoka - część 2
Odpowiedzi: 344
Wyświetlenia: 117834

Re: Winorośle Dolnoślonzoka - część 2

Prosimy nie umieszczać w poście cytatów wcześniejszych postów jeśli odpowiadasz bezpośrednio na ten post./K. Adas11 , to u nas w Brzegu była wtedy też mroźna zima, gdy w styczniu 2009 było chyba -23 st.C. Nic nie zmarzło jednak. Nawet roczny krzew Palatiny przeżył. Wczoraj. Krzewy winorośli po kole...
Dolnoslonzok
16 maja 2026, o 09:43
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Winorośle Dolnoślonzoka - część 2
Odpowiedzi: 344
Wyświetlenia: 117834

Re: Winorośle Dolnoślonzoka - część 2

Przedwczoraj były urodziny Karola IV Luksemburskiego. Jutro przypomnę zatem tekst o czeskich Luksemburgach i burgundach na Śląsku. Burgundy mamy od XIV w. na Śląsku. Biały Burgund/Burgundske Bile/ Pinot Blanc/Weissburgunder Uprawa historyczna BIO forma gobelet https://i.postimg.cc/pLRKFs54/15a.jpg h...
Dolnoslonzok
16 maja 2026, o 09:33
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Winorośle i winogrona część 9
Odpowiedzi: 97
Wyświetlenia: 13583

Re: Winorośle i winogrona część 9

Ani u mnie, ani u żadnej ze znajomych osób uprawiających winorośl nie wymarzł żaden krzew winorośli tej zimy. Świeże nasadzenia, bez kopczykowania i okrywania przetrwały zimę w dobrej kondycji, gorzej z ostatnim przymrozkiem. :wink: Zgadza się. A w ubiegłym roku wyprowadziłem dłuższe łozy na Merlot...
Dolnoslonzok
16 maja 2026, o 09:17
Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Odpowiedzi: 961
Wyświetlenia: 161337

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2

U mnie codziennie pada, ale wczoraj było nieco słonecznych chwil. W Radiu Wrocław mówią, że dzisiaj ostatni dzień z deszczem i od jutra słonecznie na kolejne dwa tygodnie. Hm... Mimo opadów sucho. Przesadzałem wczoraj krzew Gewurztraminera. Do 15 cm wilgoć w glebie, poniżej 30 cm sucho. Mapa ze stro...

Wyszukiwanie zaawansowane