Znaleziono 718 wyników

lobuzka
11 cze 2026, o 16:31
Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
Temat: Jagoda kamczacka cz. 4
Odpowiedzi: 1159
Wyświetlenia: 193892

Re: Jagoda kamczacka cz. 4

jokaer pisze: 7 cze 2026, o 07:00 Ja przycinam po zbiorze. Zbieram i tnę.
Bardziej cięte w lipcu mogą przemarznąć bo mogą nie zdążyć zdrewnieć.
Po za tym przycięte zaraz po zbiorze zawiążą pąki kwiatowe.
Mam dorodny krzak, ale mało kwiatów wiosną, spróbuję teraz podciąć.
lobuzka
11 cze 2026, o 16:11
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10
Odpowiedzi: 1112
Wyświetlenia: 91844

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 10

Asia pięknie wiążą ;:333
Do foliaka posadziłam mikrusy z opornie kiełkujących nasion odmian do odświeżenia, tak że niektóre do kolana jeszcze nie sięgają.
lobuzka
11 cze 2026, o 16:02
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Papryka do gruntu. Część 9
Odpowiedzi: 1121
Wyświetlenia: 132885

Re: Papryka do gruntu. Część 9

Mimo suszy jakoś sobie radzą, dziękuję. Tak pierwszy kwiat zawsze usuwam, dolne/boczne odrosty również.
lobuzka
10 cze 2026, o 18:41
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Ogórki gruntowe siew, rozsada - uprawa, choroby, szkodniki-cz.7
Odpowiedzi: 519
Wyświetlenia: 67185

Re: Ogórki gruntowe siew, rozsada - uprawa, choroby, szkodniki-cz.7

Dziękuję Aniu ;:180 Moim sprawdzonym terminem wysiewu rozsady dla mojego miejsca bytowania jest połowa kwietnia, bo potem róznie bywa, nie stosuję ochrony. Dzisiaj pierwsze zebrane ogórki odmiany Monisia. https://i.postimg.cc/J7vtqzgx/20260610-133915.jpg https://i.postimg.cc/g2PJCBGX/20260610-135059...
lobuzka
10 cze 2026, o 18:21
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Papryka do gruntu. Część 9
Odpowiedzi: 1121
Wyświetlenia: 132885

Re: Papryka do gruntu. Część 9

Pierwsze owoce i u mnie się pokazują

Obrazek

Obrazek
lobuzka
9 cze 2026, o 10:11
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Bób cz.4
Odpowiedzi: 739
Wyświetlenia: 161013

Re: Bób cz.4

Piękny bób ;:333
Na moim mszyca się stołuje, ale i biedronek sporo.
lobuzka
9 cze 2026, o 09:59
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.5
Odpowiedzi: 263
Wyświetlenia: 38584

Re: Cukinia, kabaczek - uprawa cz.5

Mniam...
Za niedługo i z moich coś urwę, tylko z konewką trzeba biegać 🤪

Obrazek

Obrazek
lobuzka
9 cze 2026, o 09:17
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Fasolka szparagowa cz. 3
Odpowiedzi: 640
Wyświetlenia: 206319

Re: Fasolka szparagowa cz. 3

Super.
Moja kwitnie...to jeszcze trochę.
lobuzka
5 cze 2026, o 22:04
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Kawon (arbuz) - część 15- (2025)
Odpowiedzi: 214
Wyświetlenia: 27243

Re: Kawon (arbuz) - część 15- (2025)

Fajna plantacja i zazdraszczam nawadniania :wink: . Ja musiałam niestety zrezygnować z mat, bo karczowniki? czy inne "żyjątka" buszowały pod nią i korzenie podgryzały.... ale moje uprawy w tzw polu :roll: Corellana ciekawa odmiana, niestety nie uprawiałam, ale chętnie kupię nasionka ;:224 ...
lobuzka
31 maja 2026, o 22:57
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: ABC- cebula z nasion,rozsada cz.3
Odpowiedzi: 572
Wyświetlenia: 96986

Re: ABC- cebula z nasion,rozsada cz.3

Wcześnie sadziłaś rozsadę, będę mogła posadzić dopiero w październik/listopad po przeoraniu, termin siewu muszę skorygować, mam nadzieję, że to nie za późno ;:173
Rozejżę się za nasionami.
lobuzka
31 maja 2026, o 21:42
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: ABC- cebula z nasion,rozsada cz.3
Odpowiedzi: 572
Wyświetlenia: 96986

Re: ABC- cebula z nasion,rozsada cz.3

anulab pisze: 28 maja 2026, o 18:26 Dzisiaj porównywałam cebulę ozimą z siewu i z dymki i powiem ,że już nigdy uprawy ozimej z dymki. ;:185
Cebulę z siewu już można zbierać i żadna nie zakwitła, z dymki jeszcze mała i sporo zakwitło,mimo odymiania.
Aniu siałaś prosto do gruntu czy z rozsady? Moja ozima też kiepska.
lobuzka
31 maja 2026, o 21:36
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Cebula dymka, wiosenna i ozima.Cz.2
Odpowiedzi: 152
Wyświetlenia: 42203

Re: Cebula dymka, wiosenna i ozima.Cz.2

Dostałem od znajomych cebulę dymkę. Przynajmniej taka miała być. Jak podrosła to wypusciła po 12-15 sztuk "pióropusza" szczypiora. Co to za cebula Może jakaś odmiana szalotki, ona wypuszcza dużo drobnego szczypioru. ;:333 Właśnie wypuściła szczypior. Całkiem ładnie rośnie, no to jest nadz...
lobuzka
31 maja 2026, o 20:15
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Ogórki gruntowe siew, rozsada - uprawa, choroby, szkodniki-cz.7
Odpowiedzi: 519
Wyświetlenia: 67185

Re: Ogórki gruntowe siew, rozsada - uprawa, choroby, szkodniki-cz.7

U mnie też zaczynają kwitnąć, rozsada sadzona 2 maja, odmiany Soplica, Alianz, Monisia.

Obrazek


Obrazek
lobuzka
31 maja 2026, o 19:58
Forum: Uprawy WARZYWNICZE
Temat: Ogórki w tunelach,szklarniowe - problemy,choroby
Odpowiedzi: 876
Wyświetlenia: 220018

Re: Ogórki w tunelach,szklarniowe - problemy,choroby

U mnie tylko 4 krzaczki odmiana Monisia, już podjadamy.

Obrazek

Wyszukiwanie zaawansowane