Znaleziono 4005 wyników
- 4 cze 2026, o 16:53
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Truskawki - cz.6
- Odpowiedzi: 693
- Wyświetlenia: 82910
Re: Truskawki - cz.6
Piękne i wczesne owoce. Jaka to odmiana? Czy ma dużo wąsów?
- 4 cze 2026, o 16:49
- Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
- Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
- Odpowiedzi: 961
- Wyświetlenia: 161207
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Dziś troszkę popadało, tak symbolicznie. Ślimaki wypełzły spod ziemi. Istny atak na wszystkie rośliny i elewacje domu. Ten ciepły deszcz pewnie je pobudził do marszu. 23,1C i siąpi drobny deszczyk, oby tak dalej. Wiatr ustał.
- 2 cze 2026, o 08:37
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Jagoda kamczacka cz. 4
- Odpowiedzi: 1152
- Wyświetlenia: 192858
Re: Jagoda kamczacka cz. 4
Ja bym się wstrzymał do lata. Cięcie teraz może spowodować wybicie młodych pędów które zimą przemarzają. Lipiec, sierpień wtedy pędy słabo odbijają. U mnie podobnie, rosyjskie mocno się sypią. Te polskie i kanadyjskie jeszcze mają sporo czasu. Ja zbiory zazwyczaj kończę z końcem czerwca.
- 2 cze 2026, o 07:36
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Jagoda kamczacka cz. 4
- Odpowiedzi: 1152
- Wyświetlenia: 192858
Re: Jagoda kamczacka cz. 4
Ja przycinam w dwu terminach; po zbiorach i zimą. Krzewy na własnych korzeniach odmładzałem po 8-10 latach uprawy, jak plony znacznie spadały. Zimą sekatorem z przekładnią wycinałem wszystkie pędy z połowy krzewu. Dzieliłem krzak na dwoje. Wiosną z pozostawionych czopów wybijały młode silna pędy. I ...
- 30 maja 2026, o 19:21
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Jagoda kamczacka cz. 4
- Odpowiedzi: 1152
- Wyświetlenia: 192858
Re: Jagoda kamczacka cz. 4
U mnie ostatnie silne wiatry obiły sporo jagód. Te co leżały na macie ptaszki opędzlowały. Rosyjskie odmiany są teraz w pełni dojrzałe.
- 29 maja 2026, o 14:55
- Forum: BYLINY, trawy, zioła
- Temat: Storczyki gruntowe
- Odpowiedzi: 171
- Wyświetlenia: 107261
Re: Storczyki gruntowe
Moje gruntowe mocno się dzielą. Mam ich spory naddatek. I tu moje pytanie; co zrobić z tym naddatkiem. Rosną dziś na rabacie i w kastrach budowlanych. Pierwsze właśnie zakwitły. Nasiona wiążą co roku. Jak bym te nasiona pozbierał (pędy z torebkami nasiennymi) to, czy mogę te nasiona legalnie gdzieś ...
- 29 maja 2026, o 13:58
- Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
- Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
- Odpowiedzi: 961
- Wyświetlenia: 161207
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Dziś wiatr deczko słabszy. O świcie +4,6C. Teraz 17C , pochmurno, opadów brak. Dziś rozebrałem mini namiocik z zagona ogórków. Jutro będę stawiał tam konstrukcję do uprawy w pionie.
- 29 maja 2026, o 11:51
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Jagoda kamczacka cz. 4
- Odpowiedzi: 1152
- Wyświetlenia: 192858
Re: Jagoda kamczacka cz. 4
U mnie odmiana Wojtek wydała odrosty korzeniowe. Wyrosły po wykarczowaniu starego krzewu na własnych korzeniach. Pewnie dało by się zrobić sadzonki korzeniowe, to dosyć wydajny sposób rozmnażania.
- 28 maja 2026, o 20:00
- Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
- Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
- Odpowiedzi: 961
- Wyświetlenia: 161207
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Trzeci dzień z silnym wiatrem. Deszcz symboliczny czasami pokropił. Wiatr wywalił drzewo na linię elektryczną i prądu nie miałem do 1 w nocy.
- 20 maja 2026, o 18:53
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Jagoda kamczacka cz. 4
- Odpowiedzi: 1152
- Wyświetlenia: 192858
Re: Jagoda kamczacka cz. 4
Jaką metodą szczepiłeś i w jakim terminie?
- 17 maja 2026, o 08:43
- Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
- Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
- Odpowiedzi: 961
- Wyświetlenia: 161207
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
Deszczyk siąpi z przerwami, wiatr słaby, 12C.
- 16 maja 2026, o 16:01
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Poziomki - uprawa cz. 3
- Odpowiedzi: 439
- Wyświetlenia: 167031
Re: Poziomki - uprawa cz. 3
U mnie podobnie, codziennie chodzą do foli po poziomki. Małe krzaczki a uciecha dla dzieciaków przednia.
- 15 maja 2026, o 15:03
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4
- Odpowiedzi: 1163
- Wyświetlenia: 201433
Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4
Ja uszczykuję te zbędne pędy i zostawiam ten najsilniejszy. Latem usunę te pozostałe. Teraz wiosną mogą wspomagać wzrost zaszczepionej odmiany.
- 15 maja 2026, o 14:57
- Forum: Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI
- Temat: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
- Odpowiedzi: 961
- Wyświetlenia: 161207
Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy? Cz.2
O poranku +4C za oknem. W polu pomidory fioletowe się zrobiły, te co nie przemarzły. Dzień ciepły i słoneczny z lekkim wiatrem. Dziś rozbieram osłony z winorośli. Mam nadzieję iż te przymrozki nie powrócą.
- 10 maja 2026, o 09:29
- Forum: Drzewa i krzewy OWOCOWE
- Temat: Winorośle i winogrona część 9
- Odpowiedzi: 97
- Wyświetlenia: 13495
Re: Winorośle i winogrona część 9
Na mojej Swenson Red dopiero pączki wełniste. Kiszmisz Veles chyba przemarzł, zero oznak nabrzmiewania pąków, a był nakryty i okopczykowany ziemią.

