Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nareszcie Twoje hortensje, ależ one cudnie wyglądają ;:215 Zdecydowanie są wizytówką i znakiem rozpoznawczym Twojego ogrodu.

Moje w tym roku mnie zawiodły, bo nie zakwitły, ani jedna :( Ogrodowa zmarzła, to na pewno, ale żadna bukietowa też nie zakwitła. Myślę, że moja w tym wina, bo niczym ich wiosną nie podkarmiłam (zapomniałam kompletnie), w dodatku wymieniliśmy całą ziemię wokół nich wczesnym latem (bo rosną na rabacie, która była w przebudowie) i może to im się nie spodobało. Ewentualnie może półcień im nie odpowiada? Twoje chyba w pełnym słońcu rosną. Ale pewnie to nie o to chodzi. No nic, chociaż idą w masę teraz, a za rok bardziej o nie zadbam ;:333
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Twój ogród już jest dojrzały, roślinni pięknie urosły, zmężniały. Hortensje masz niebotyczne. Ja też nie sadzę ogrodowych tylko bukietowe i drzewiaste. W tym roku wiosną bardzo podmarzła moja ulubienica Great Star i chyba będzie jeden marny kwiatostan ;:oj . Jeżówek już nie wysiewam bo miałam podobnie, same podstawowe. Zostawiam jednak siewki, które same sie wysiały. Jak coś to pousuwam. Pozdrawiam Soniu.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu:)

Ale u mnie dziś burza dała się we znaki,ze 3 godziny waliło ;:oj Podlało działkę i kwiaty,już było sucho.
Hortensje ogrodowe u mnie w tym roku po raz pierwszy nie zakwitły.Za to bukietowe nadrabiają swoim czarem.
Cieszę się na ten czas.Trawy,werbena i orkiestra gra :uszy
First Lady mam dwie i nadają się do wywalenia niestety.Wykopię przy pierwszej lepszej okazji.Chorują,z roku na rok coraz gorzej ;:222

Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Po chwili odpoczynku od upałów znowu mamy skwar ;:3 . Twoje trawki są bardzo fajne i mają sporo plusów tak jak piszesz ;:108 . Na pewno wykorzystam Twoje trawiaste typy w przyszłości bo genialnie zapełniają przestrzeń ;:138 . Muszę pochwalić Twoje jeżówki i oczywiście hortensje- one teraz królują ;:333 . Może to i dobrze, że First Lady dopiero teraz kwitnie obficie bo jest co podziwiać kiedy inne róże jeszcze stopują ;:224 . Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Napatrzeć się nie można na Twoje hortensje, masz je piękne. Moje dopiero się wybielają. Great Star u mnie zawsze chimerycznie kwitnie. W tamtym roku miała tylko dwa kwiaty, w tym też na razie widzę dwa. U mojej mamy kwitnie bezproblemowo, a moja strzela fochy ;:222
Miałam się właśnie pytać o siewki jeżówek, bo u kogoś czytałam, że siałaś odmianowe. Ale już wiem, że wyrosły normalne. Pewnie są jakoś specjalnie krzyżowane, a nam pozostaje podział. Są cudne :heja A te zwykłe do tego zupełnie bezproblemowe. Chociaż w tym roku nie wyrosły mi dwie białe. Miałam w jednym miejscu razem z różowymi, a teraz są tylko różowe ;:202 Szkoda, bo fajnie razem wyglądały. A może mogły się zapylić? Chociaż rosły tak już kilka lat ;:218
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Eh... dla mnie jesteś Soniu królową ładu i porządku w ogrodzie ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Polar Bear śliczna. Czy taką kupiłaś na pniu,czy sama tak ja prowadzisz ??
A ja nie wytrzymałam I jeszcze jedną sobie hortensje zamówiłam I nie tylko ją; )
Ogród jak zawsze wzorcowy tylko się nim zachwycać.
A i trawki pichwale bo piękne.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu cudowne masz hortensje, a Miś wprost zachwycający! U mnie niestety zbyt such dla nich i straszne mizernoty... :(
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Będę pamiętać w takim razie, żeby ciachnąć moją perowską wiosną ;:108 Jak ja marzę o takim całodniowym deszczu :? W ogrodzie nic nie robię, za dużo energii kosztuje mnie walka o to, żeby w ogóle przetrwał zarówno pustynne klimaty, jak i atak wściekłej nornicy :twisted:
Miło pooglądać dla odmiany takie soczyste zielenie jak u ciebie :D
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród zielonej

Post »

Witam miło ;:196
Ależ się u Ciebie działo! :D Gratuluję tego pięknego donicowego pomidora, przyznam szczerze że w donicy takie wielkie owoce u mnie nie chciały rosnąć ;:224 Napatrzyłam się na jeżóweczki, na trawy. I tak mi szkoda trochę, że te moje trawy tak po macoszemu potraktowałam. A nawet nie to, że nie zadbałam o nie, ale po prostu w tym szaleństwie sadzenia setek rozsad zabrakło mi wyobraźni, jak mogą szeroko rosnąć i w rezultacie trawy rosną w takim ścisku, że nie mają jak pokazać swojej urody. Dopiero na Majesty odkryłam pierwszy kłos, wyglądał jak bordowa gąsieniczka :D
No i teraz znów trochę się zmartwiłam swoimi hortensjami. Jeśli odstęp 120 cm to mało, to moje rosną w niesamowitym tłumie, tak co pół metra ;:223 Może ogrodowe mogłyby tak zostać, ale sadzone wiosną anabelki chyba nie będą szczęśliwe ;:185

Masz super porządek na rabatach, aż miło popatrzeć ;:63
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu miło pospacerowałam sobie po twoim ogrodzie zaraz z samego rana. ;:173 Ale dopiero teraz znalazłam chwilkę na wpis...
Jak zwykle podziwiałam dorodne hortensje, rabaty trawiaste i cudne jeżówki... ;:167
Jest pięknie. Pomidorka gratuluję, niezły olbrzym. ;:138
Muszę się poradzić w kwestii traw. W maju na wystawie kwiatowej kupiłam ciemną trawę podobną do twojej Majesty. Nie znam nazwy i nie wiem czy przetrzyma zimę. Nie ma kłosów i nie umiem rozpoznać co to za jedna....Wkleję zdjęcie , najwyżej je później usunę...



Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Cudne hortensje, Soniu! ;:138 ;:138
Jeżówki też nie ustępują im pod względem urody. ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dziękuję, że zaglądacie i napiszecie parę miłych słów. ;:180 Opisałam się i wszystko poszło w kosmos. ;:145 Upały się kończą, ale sporo roślin ucierpiało, szczególnie jednoroczne pod klonami, większość uschła. Wczoraj miałam gości i zapomniałam włączyć podlewanie. Niektóre hortensje niestety mocno przypalone, a większość róż ma upieczone kwiaty. ;:174 Tylko jeżówki i trawy doskonale znoszą te ekstremalne temperatury.

Moniko pomidory sadzę trzeci rok, dopiero się uczę ich uprawy. Mam siedem sztuk, w tym trzy w donicy. :) Rosną przy południowej stronie garażu, która nawet nocą jest ciepła i pewnie takie warunki im odpowiadają, bo nigdy nie chorowały.

Obrazek

Dominko hortensje bukietowe posadziłam jako pierwsze w ogrodzie i zostały moimi ulubionymi roślinami. Nigdy nie miałam z nimi problemów, a najważniejsze, że nie wymagają wiele pracy. Wiosenne przycięcie i dwa razy nawozy i to wszystko. ;:215 U mnie wszystkie rosną na słonecznych stanowiskach. Twoim pewnie wszystkie wymienione czynniki zaszkodziły, dlatego nie zakwitły. Wiosną dobrze je przytnij i dokarm, z pewnością będą ładnie kwitły. ;:108 Z ogrodowych się wyleczyłam, szkoda pracy, żeby przez kilka lat oglądać zielone liście. ;:222 W cieplejszych rejonach pewnie sobie radzą, a u nas rzadko widać kwitnące.

Obrazek

Ewuniu ogród dojrzały, już szósty rok ma. ;:306 Masz rację, że sadzenie roślin, które są niezawodne i się nam podobają, jest szansą na własny ciekawy ogród. Gret Star jest piękna, ale zniechęciłam się, opiniami o jej wiotkich pędach. Wolę ją podziwiać u innych. :wink: Tegoroczna zimna wiosna zaszkodziła wielu roślinom. U mnie też ucierpiała Magical Moonlight na pniu. Zmarzły pędy z góry, ale hortensja wypuściła dużo pędów od korzenia i z pnia, więc ma sporo kwiatów. Zostanie w formie krzewiastej. Jeżówki odmianowe wysiałam w ramach eksperymentu. ;:173 Kilkanaście zakwitnie w przyszłym roku, więc jeszcze jest szansa, że wyhoduję nową odmianę. ;:306

Obrazek

Aniu Annes 77 Jak czytam o burzach i ulewach na zachodzie, to współczuję, a jednocześnie zazdroszczę deszczu. U mnie od dwu miesięcy, gleba nawilżona na 10-15 cm. Też chyba najbardziej lubię ten okres w ogrodzie. Kwitną moje ulubione hortensje, trawy już ładne, a kolorowe kwiaty dopełniają całości. ;:108
FL chyba tak się stara, bo dostała u mnie szansę, jako nędzny gratis ze szkółki. :wink: Nie chorowała dotychczas, a rośnie na kompletnej patelni, nie osłaniana przez żadne byliny.

Obrazek

Ewelinko upały się kończą, będziemy pewnie za nimi niedługo tęsknić. :wink: Niestety trochę szkód poczyniły w ogrodach. ;:174 Jeżówki nadspodziewanie sobie radzą, jedynie Coconut Lime trochę się pokłada, bo zasłaniają ją trawy. Pozostałe nie odczuły upałów, kwitną w najlepsze. ;:215 Masz już sporo wysokich traw, teraz pora na niskie, łatwiej je wkomponować w już istniejące nasadzenia, albo znaleźć im eksponowane miejsce. ;:108

Obrazek

Podzielę odpowiedzi, bo po raz trzeci nie napiszę. ;:173
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”