Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Rzepka pisze: Asiu w tym wątku pisze ten, który pierwszy dorwie się do klawiatury
Wreszcie od rana dorwałam do klawiatury, więc się piszę. :;230
Powtórzę za Małgosią "dziś piątek, piąteczek, piątunio" i dodam, że ferie, feriunie ;:215. Trochę więcej luzu będzie, bo ostatnio straszne wariatkowo u mnie było.

Beatko mobilny growbox? Jakie to niesamowite myśli rodzą się w głowie ogrodnika. ;:oj :;230

Małgosiu jutro jedziesz? Nie w niedzielę?

Marysiu jutro zrobię przegląd co tam można uszczknąć z moich hortensji, bo ostatnio jak wracałam do domu było zawsze już prawie ciemno i jeszcze się tym nie zajęłam. Zobaczymy czy mi się uda coś ukorzenić. ;:65

Co do wysiewów, to na razie nie kupiłam jeszcze ziemi. Specjalnie. Żeby mnie nie kusiło. ;:218 ;:170
Niby kwiatki już jakieś bym tam powinnam, ale nie zrobiłam jeszcze dokładnego przeglądu moich zasobów, więc trochę muszą jeszcze poczekać. Powtarzam sobie, że co się odwlecze, to nie uciecze. :lol:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42131
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Witam w....dla mnie to jedna z sobót :;230


Irenko nie nie! jedynie, że nie może go zabraknąć :D

Beatko mając na myśli Twoją szklarnię nie zdziwiłabym się widząc growboxa w bagażniku Twojego autka! ;:168

Małgosiu mam kilka odmian wyślę i coś wybierzesz, tylko ja chyba nie mam adresu Twojego? nie pamiętam :oops:
...a begonie wykiełkowały? :lol:

Kasiu chyba jeszcze za wcześnie na uszczykanie, gdzieś czytałam o marcu :D i jak będziesz chciała to mogę jakieś badylki posłać :D
Nie masz żadnej ziemi w domu ;:oj
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

W marcu? Nawet jakby takie były zalecenia, to mnie kusi, by jutro ciachnąć. ;:131 :;230
Witek, a Ty kiedy ciąłeś te swoje hortensyjki? Teraz, czy od jesieni je trzymasz w tej wodzie?

Ziemi w domu nie mam. Tylko tyle co w doniczkach. ;:306
Ja i tak zawsze zaczynam od wacików, więc mam zawsze te kilka dni czasu od wyłożenia nasionek na zakup ziemi.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Ja jestem odwrotowcem w wielu roślinnych eksperymentach Kasiu.Poprzednim razem jak ukorzeniałem hortensje tez to był styczeń.A te z ostatniego zdjęcia są z teraz.Poprzednim razem wprawdzie nie w 100%,ale się ukorzeniły,więc mam nadzieję na pomyślny wynik i teraz. ;:173

Heliotropa nasionka właśnie zakupiłem i jak to z odwrotowcem bywa jutro go wysieję. ;:306 Mączlik to wyjątkowo wredne stworzenie, ;:124 przekonałem się o tym parę lat temu jak wtrąbił mi się na pomidory w tunelu Irenko.
Nie ma lekko w Twoim wątku Małgosiu, ;:306 jak się tu już wdepnie i uzależni to dzielenie się swoimi doświadczeniami jest obowiązkowe. ;:215 O pomidorach dobrze pleciesz a jak wstawiłbym zdjęcia i opis tych co teraz wynalazłem to wymiękłabyś całkowicie. :;230 Smoka się nie bój,chodź w maseczce to Cię nie rozpozna. :;230
I co z tego że ziemi nie miałem do siania. ;:202 Prawa ręka tak swędziała że przypomniało mi się że została w mnożarce resztka z poprzedniego roku.Uskrobałem zamarzniętej na kość, ;:306 poczekałem aż się zagrzeje i wysiałem małe co nie co. ;:333 Przerażająca jest siła nałogu. :;230
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

A to nie jest norma na sianie teraz heliotropa??? To chyba właśnie jego pora?

To ja się przyłączę do wywrotowego rozmnażania hortensji. ;:215 Jeszcze niczego nie sieję, to sobie chociaż patyki powkładam do wody. :;230
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Zawsze sądziłem że początek lutego to jego pora. W tamtym roku siałem tak mam zapisane 18 lutego. ;:108 Mieć tyle nasion w rękach i nic nie siać - nie pojmę tego fenomenu. ;:306
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

I kto to mówi? Myślisz, że tylko Ty odwrotowcem możesz być? ;:198 :;230
Chwilowo miałam przesyt nasion. Ale chyba mi powoli przechodzi. ;:306
Jutro zajrzę, czy w garażu jakieś zeszłoroczne resztki ziemi jakimś cudem gdzieś się nie zachowały. :wink: Ale siać jeszcze nie będę. ;:185 Tylko sprawdzę, czy jakby mi przyszła ochota, to czy mam w czym ewentualnie. ;:112

Ja nie pamiętam kiedy siałam w zeszłym roku heliotropa. Może rzeczywiście troszkę później. ;:108 Ale Irenka siała ostatnio inną metodą i już poszedł do ziemi.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42131
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

mymysteryy pisze: Jutro zajrzę, czy w garażu jakieś zeszłoroczne resztki ziemi jakimś cudem gdzieś się nie zachowały. :wink: =.
wiedziałam!Obrazek
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Jak miałaś ten moment przesytu nasion to trzeba było je wtedy wszystkie zakopać. :;230 (Czytaj wysiać). ;:306 "Zajrzę do garażu,ale siać jeszcze nie będę" ;:306 :;230 - świetna myśl. ;:333
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Kasiu Feryjki to też super powód do świętowania a Tobie nieco wytchnienia się przyda.
Miałam w tym roku ciachać hortensję Bobo ale niestety wypuściła tylko dwa mikre patyczki. Do tego mój tatko zdeptał ją przy wycinaniu leszczyny od sąsiada i niestety jeden się ułamał. Muszę przesadzić ją wiosną, bo kolejnej przycinki chaszczy nie przetrzyma ;:131
Ja też jeszcze ziemi nie mam.... świeżej ;:306 Profilaktycznie zostawiłam ciut z poprzednich siewów żeby na begonie było ;:173

Berbeciówna poszła na imprezę i pewnie nie wstanie wcześniej niż 11, 12 w południe więc przed zakupami zdążę obrócić na wieś ;:65 W niedzielę będę miała luz i mam w planach lepienie pierogów.

Marysiu Adres znajdziesz na kopercie :wink:
Coś mnie w tym roku bierze na papryki... ciekawa jestem co dopadnie mnie w kolejnym sezonie. Dynie? ;:306
? propos dyni, obdarowałaś mnie taką piękną dynią
Obrazek
Padło podejrzenie, że to Sweet dumpling. Dziś wygląda tak

Obrazek

Wygląda, że dojrzała już do faszerowania i uczynię to z przyjemnością w niedzielę ;:215 Pamiętam, jak opowiadałaś, że była fantastyczna z farszem zapieczonym w środku więc chcę wypróbować ten pomysł. Jeśli będzie smaczna, zostanie wysiana jako jedyna odmiana dyni Obrazek

Wituś Nie każdy tak łatwo się uzależnia a już kłopot się robi, jak trzeba kilka lokali zwiedzić, żeby nałóg zaspokoić ;:306
Nie kuś losy z tymi kolejnymi odmianami, oszczędź ;:180 Ale jak już wysiejesz, to oczywiście obowiązkowo zdawaj relację.
Masek na ulicy co raz więcej się widzi choć ludzie jeszcze chyba się tego wstydzą.

Kasia Po co czekać do jutra ;:306 Jak dziś wyciągniesz z garażu, to do jutra odmarznie i zagrzeje się. Będzie na wszelki wypadek gotowa :;230 Jakby Cię naszło..... jutro na przykład Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Dobrze że Cię bierze paprykowo Małgoś - nie widzę przeciwwskazań. ;:108 Oszczędzić ;:173 - zastanowię się. ;:306
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

Margo_margo pisze: Kasia Po co czekać do jutra ;:306 Jak dziś wyciągniesz z garażu, to do jutra odmarznie i zagrzeje się.
Dobrze, że mojego eMa nie ma i tego nie widział (tak to tylko ja sama nad sobą kręcę głową :roll: :;230 ). Polazłam do tego garażu. ;:306 Zostało w worku na dnie, tak gdzieś na trzy pojemniczki po mięsie. To co radzicie wysiać w pierwszej kolejności? ;:306
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo cz. IV

Post »

:wit

Ślicznie sobie o wysiewach opowiadacie :D

Jak czytam, to prawie bym się za wysiewanie brałam, nawet mam ziemię odpowiednią.
Nie , jednak wytrzymam i nie poddam się. Będę silna i zacznę wysiewy w lutym. Tak naprawdę to już za miesiąc, wcale tak długo czekać nie trzeba. :heja

Wituś, Ty kochany nie wymiguj się i powiedz jakie cuda pomidorowe masz w zanadrzu?

,, a jak wstawiłbym zdjęcia i opis tych co teraz wynalazłem to wymiękłabyś całkowicie."

Ja bym chętnie popatrzyła co wynalazłeś. Może nas dodatkowo jeszcze zainspirujesz, co tam dobrych inspiracji nigdy za dużo. Szczególnie pomidorowych ;:306

Małgosiu

My to już od trzech lat wspieramy się przy wysiewach. :D
Pamiętasz takie zdjęcia, które wysyłałam Ci maila, bo z tabletu jeszcze nie umiałam tego zrobić ?

Obrazek

Teraz gdy na nie patrzę, to śmiech mnie bierze, jak ja to ogarniałam i niczego nie pomyliłam?

Oczywiście, znowu trudno się przepchać.

Kasiu ja Ci powiem co siać, bo się w tym wątku już wyszkoliłam. Siej begonię, heliotropa i coleusy. A co widać, że się tu można podszkolić również z terminów wysiewów :;230
Pozdrawiam, Beata.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”