Zagospodarowanie działki,uprawy na zarobek,podatek,sprzedaż własnych produktów

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Prosze doradzcie, co TU posadzic..?

Post »

Na tych zdjęciach, które wkleiłam-te narożniki z murkami, to mają być mini pagórki usypane do wysokości murków. Brzoza na pagórku zostanie jedna- dwie to jednak za dużo w tym małym miejscu. Mocno myśle, żeby pod nia i na tle kosodrzewin posadzić róże płożące- 3 sztuki różowe. KIlka metrów dalej mam pięciornika różowego-dokupię jeszcze dwa, i będzie jakies nawiązanie kolorystyczne, o którym wszyscy na FO wspominają

Między jałowcem mint julep a jałowcami obelisk posadziłam 2 berberysy atropurpurea-ale wymienię je jednak na 4 red pilar, lepiej pod ogrodzeniem posadzić kolumnowe niż krzaczaste, które wizualnie zbytnio zabiorą miejsce. Tym bardziej, że pod nogami berberysów rosną 2 jałowce mordigan gold, które same też troche miejsca zajmą..
Już znalazłam na internecie stronę szkółki w okolicy Piaseczna- w ofercie maja red pilary h50cm, więc "coś" już będzie widać, jak posadzę.. To plan na wiosnę..Agrowłóknina-to już zdecydowałam, trochę też dzięki forum- że wyleci.. Przez 2 lata ratowała sytuacje o tyle, że posadziłam iglaki, a perz zarastał mnie strasznie, o pieleniu nie było mowy, jak bywałam tam raz w tygodniu lub rzadziej Na tamten czas się sprawdziła- teraz marzę o wiośnie i kwitnących cebulowych, które posadziłam w ostatnim miesiącu, o floksach, macierznkach, zadarniających rozchodnikach, aksamitkach..

W ogóle szukam w okolicy jakiejś sensownej cenowo i dobrze zaopatrzonej szkółki- nie sklepu ogrodniczego. Iglaki kupowałam w Umiastowie k/Ożarowa, ale zlikwidowali się w związku z budową trasy. Mieli piękne okazy z gruntu, i niedrogo. Wszysco, co tam kupiłam przyjęło się pięknie i rosnie jak na drożdżach. Przy sadzeniu na korzenie dałam mikoryzę.
Ogrodnicze nieźle zaopatrzone, ale drogawo. Nie byłam jeszcze w Broniszach-musze sprawdzić wiosną, jak sa zaopatrzeni, a i to Piaseczno ciągnie..

Pod brzozami i kosodrzewinami wstępnie widze róże, o których wspominałam, to bardzo słoneczny fragment ogrodu. Zreszta obydwa narożniki, to troche patelnia.. Tam, gdzie rośnie Crimson Sentry na tle małych jak na razie jałowców spartan- to cały róg mam do zagospodarowania, bardzo słoneczny. Hortensja Wim's Red tam posadzona chyba wyleci w inne miejsce.

Klon palmowy atropurpurea kupiłam- a jakże- czerwony, fajne liście.. Tylko nie bardzo widze go na tych patelniach.. Postanowiłam więc na razie przetrzymać go zimą w donicy w garażu nieogrzewanym, a na wiosnę przygotować rabatę przy zachodoniej stronie domu- może tam przetrwa.. W projekcie to rabata po prawej stronie tarasu-taka w kolorowe plamy przy ścianie domu- tam mają być rododendrony, azalie-i tam pójdzie klon
Skąd ja w ogóle wymyślam z tymi plamami czerwonymi-jako dziecko nosiłam ubrania w każdym kolorze, z wyjątkiem czerwonego, którego nie cierpiałam. A teraz róże, fiolety, czerwienie..
Ogólnie ogródek robi się zielono, żółto, czerwony/różowy. Z tego wniosek, że musze poszukać jakiejś niebieskiej plamy dla równowagi

Nigdy nie miałam klonów-Crimson to mój pierwszy, bez palmowego nie umiałam wyjść ze sklepu :;230 i coś czuję, że na tych klonach się nie skończy.. Bardzo zainteresował mnie jeden z Twoich, o których czytałam. Nazwy teraz nie pamiętam, ale płonie jesienią na czerwono.. Tylko czy aby nie za duży dla mojego ogródka.. Widziałabym go na ściętym rogu działki..

Intensywnie myslę też nad rabatami przy wejściu do domu-ale tam nie ma nic-kompletne klepisko.. Na wiosnę musimy zrobić kostke to i rabaty się pojawią. Na razie wstępnie rozważam symetrycznie po bokach schodów jałowca blue arrow albo sentinel, do tego po jednym berberysku atropurpurea nana i cos płożacego-ale nie wiem co, bo wszystko małe za co się łapie- w opisie ma 2-3 metry średnicy docelowo.. ;:202

Kończę już tą paplaninę, bo zimy zabraknie na czytanie ;:124

pozdrawiam gorąco!
TATA 33
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 paź 2010, o 09:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GĘBICE/CZARNKÓW

Re: Zagospodarowanie działki 3000m.kw

Post »

witam ponownie czy ktoś mi doradzi co posadzić na tych 30 arach żeby nie płacić podatku nie jestem rolnikiem a podatku nie płace bo jest to grunt rolny klasy 6.pozdrawiam
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zagospodarowanie działki 3000m.kw

Post »

Posadź ładne liliowce. Będzie pięknie,mało pracy,a jak się rozrosną,będziesz mógł sprzedać.
Na co Ci las,meble będziesz robił?
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zagospodarowanie działki 3000m.kw

Post »

Zasiej trawę. 3 kilometry kwadratowe to nie znowu tak dużo a trawnik ładnie przystrzyżony zawsze fajnie wygląda. Co prawda pełnowymiarowego pola golfowego na tak małej powierzchni nie zrobisz ale może mini golf?
TATA 33
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 paź 2010, o 09:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GĘBICE/CZARNKÓW

Re: Zagospodarowanie działki 3000m.kw

Post »

A co z podatkiem rolnym nie będę płacił.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Zagospodarowanie działki 3000m.kw

Post »

Wojtass pisze:Zasiej trawę. 3 kilometry kwadratowe to nie znowu tak dużo a trawnik ładnie przystrzyżony zawsze fajnie wygląda. Co prawda pełnowymiarowego pola golfowego na tak małej powierzchni nie zrobisz ale może mini golf?
3 km kwadratowe to 3 miliony metrów więc trawy potrzeba kilkadziesiąt ton ;:306 ale masz rację na minigolf starczy ;:306
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zagospodarowanie działki 3000m.kw

Post »

Jak to się stało,ze z 30 arów,zrobiło się 3 kilometry kwadratowe? Przecież to troszkę więcej.
30 arów to w sam raz,aby posadzić kilka drzew owocowych,trochę ozdobnych i zostanie tyle miejsca,
że da się kosiarką przejechać.
TATA 33
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 3 paź 2010, o 09:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: GĘBICE/CZARNKÓW

Re: Zagospodarowanie działki 3000m.kw

Post »

30 arów to około 1/3 hektara.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zagospodarowanie działki 3000m.kw

Post »

TATA 33 pisze:30 arów to około 1/3 hektara.
Sorka pomyłka :)
Podatek rolny i tak będziesz płacił skoro w papierach ziemia jest rolna. Musiałbyś wystąpić o odrolnienie ale to ci się raczej nie będzie opłacało. Ja mam dwie działki po 500 metrów i płacę coś koło 100 złotych rocznie- z tym że ja mam na jednej działce domek letniskowy a na drugiej garaż, więc podatek jest wyższy. Co ciekawe, za budynek letniskowy/gospodarczy jest wyższy podatek niż za dom mieszkalny..Łot filozofija.
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Zagospodarowanie działki 3000m.kw

Post »

Skoro podatku nie płacisz, bo klasa ziemi jest 6, to jak ją obsadzisz czy obsiejesz to też nie będziesz płacił. Płaci się za klasę ziemi, a ni za uprawę.
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
fazer88
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 lis 2015, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Zagospodarowanie dużej działki,uprawy pod zarobek

Post »

Witajcie
Posiadam ponad 2h ziemi obrabianą przez znajomego głównie kukurydza. Sam zacząłem się zastanawiać jak wykorzystać tą ziemię co na niej posadzić żeby mieć może dodatkowy dochód a i frajdę. (krzewy, drzewka?)
Może ktoś z was podsunął mi jakiś pomysł w co mógłbym się zagłębić?
Gabo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 15 lis 2015, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: 2 hektary ziemi i co z nią robić?

Post »

Borówka amerykańska :)
Pozdrawiam serdecznie :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=90401" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: 2 hektary ziemi i co z nią robić?

Post »

Zawsze możesz sprzedawać ziemię na m3 :) kasa łatwa, nie trzeba się narobić :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”