Arbuz olbrzymi - Carolina Cross Cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
wingrul
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 890
Od: 8 sie 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Nie ma żadnych przygotowań.
Od 2 tyg zbieram się żeby zamówić obornik i jakoś telefonu wykonać nie mogę.
Coś czuję, że tunelu nie będzie ;:222
Wszystkiego mniej w przyszłym roku ale jak wykiełkują to Caroliny minimum 2szt
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Chyba przetworzt link z yt o ważeniu arbuzów w Krapkowicach. ;:224

https://m.youtube.com/watch?si=Rk0VqjLu ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Kabomba
500p
500p
Posty: 508
Od: 1 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biegun Zimna i Nędzy

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Uśmiałam się - najeździła się ta Karolina, jak jakaś gwiazda kina i estrady, na końcu aż się prosiło, żeby wywiadu udzieliła :D
("Dobrze mi się w sumie żyło, dużo się jadło, jeszcze więcej piło, teraz mnie wożą jak celebrytkę, głaszczą, cmokają i podziwiają, tylko... Jakie wydłubywanie nasion? O czym oni gadają!?").

Ten drugi, prawie 70 kg, też piękny wynik ;:333
Ja to bym chciała chociaż takiego, jak ten pani Małgosi, 22 kg... Z takim to już bym po wsi jeździła jak z rasowym pudlem i kazała głaskać i podziwiać, a legendy o moim "gigancie" to jeszcze prawnuki tegorocznych łoszaków by swoim dzieciom opowiadały :D
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Z Maćkiem rozmawiałem w sezonie wiele razy, jak i po konkursie. Stwierdził że popełnił sporo błędów, które będzie niwelować w kolejnym sezonie i będzie atakować nowy Rekord Polski. Dodatkowo narzekał na kształt arbuza, bo gdyby rósł równo, to pewnie ważyłby ponad 80kg.

Co do Pana Andrzeja i jego podopiecznych, to ma duszę artysty trochę, bo tu z dyni gigant zrobił karoce, a teraz z arbuza giganta sanie. Widać że wkręciła go uprawa gigantów i cała ta otoczka i zainteresowanie obok. :)

Ja jak to Ja. :wink: planów dużo m.in arbuz powyżej 50kg. :D Trzeba już sobie nakładać cele, by była motywacja na przygotowanie poletka. A czasu obecnie bardzo mało i tylko weekendami będe mógł coś działać. Na jesieni jest plan wysiewu zielonego nawozu i zastanawiam się nad zwapnowaniem całego poletka dyniowo-arbuzowego. Później przyjdzie czas na obmyślenie strategii działania co u mnie nie będzie łatwe, z racji ciągłego braku bieżącej wody na działce oraz braku mnie. :wink:

Obecnie o nasionach jeszcze nie myśle. Mam obiecane jakieś od Pana Andrzeja, Macieja i jeszcze jednego Macieja z arbuza prawie 50kg. Pomyślę jeszczebo jakichś nasionach zza granicy by mieć zapas do szczepienia ale jakie wysieje ostatecznie to jeszcze nie wiem. Mam nadal jakieś nasiona w kolekcji i może to je wysieje w pierwszej kolejności by użyć starszych wiekowo nasion.

Problemem nad którym na pewno musze posiedzieć, pomyśleć i podziałać, to karczowniki, które ponownie zaczynają sobie zbyt mocno hulać po działce. Zastanawiam się skąd one ciągle wracają ale zapewne z działki sąsiada ,,zza płota".

Tak czy owak obecnie w planach są 4krzaki arbuza, prawdopodobnie w czterech różnie przygotowanych dołkach. Nie ma zbytnio parcia na to, by zaraz faktycznie się nie wiadomo jakim cudem udało zdobyć super ekstra wynik, więc można potestować.

Wszystkie najwieksze arbuzy rosły w tunelach, u mnie raczej takiej uprawy nie będzie, choć do wiosny jeszcze daleko, więc nie powiem że na pewno nie będzie. :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Arbuz olbrzymi - Carolina Cross

Post »

Do mnie już dotarły. :)

Obrazek


Zapraszamy do następnego wątku tutaj
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”