Chmielakowo- czyli początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Powojnik w tym roku wsadzony, nie z tych małych sadzonek pudełkowych, a ze źródła dobrych pnączy. Wszystkie inne kwitły ładnie tylko właśnie Huldine i Markahm nie kwitną, ale ten drugi to był padnięty i dopiero odbija z nowymi przyrostami.

Jeszcze jedno pytanko odnośnie powojników bo inteligentnie kupiłam wiele kwitnących tylko w kwietniu i maju ;:124 one już opadły, ale zostały same środki czy to powinnam oberwać czy samo opadnie ?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11563
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Moje powojniki kupione w renomowanym sklepie miały ponad 90 cm, ale dopiero pokazują się pąki. Może różnie się korzenią w nowej glebie. Teraz tylko musimy cierpliwie czekać. :D
mataforgana
50p
50p
Posty: 52
Od: 22 cze 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Heeej! :) No to zapoznałam się z twoim tematem :) Idziesz jak burza! :D Pieknie się urządzacie. Super, że kupiliście działkę z domem, dla Oliwiera to na pewno najlepsza opcja. Chociaż z tego co pisałaś, to mimo choroby całkiem dobrze sobie radzi. Siostra mojego męża ma autyzm i niestety mimo ciągłej terapii jest kiepsko. No ale wiadomo, jak to z autyzmem - każdy przypadek inny. Trzymam kciuki za dalsze postępy małego :)
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Miło, że wpadłaś. Fakt faktem z autyzmem bywa różnie, nam się trafiła ta średnio funkcjonująca forma, młody chłonie wszystko jak gąbka, ale mówić się chłopakowi nie chce :) mam nadzieje, że siostra także zmieni front i pójdzie do przodu jak burza, jak to mówią nadzieja umiera ostatnia
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Róża z odzysku
Obrazek

Nowy nabytek, niestety bez konkretnej nazwy
Obrazek

Także nowa- Wierzba siwa
Obrazek

Petunia z własnego wysiewu, ponoć kiepska odmiana, z Lidla. Powyżej znów kulka z biedronki, która niestety padła.
Obrazek

Pomidorki, które w tym roku lekko nie miały, kocica uwielbiała leżeć na nowo wyrośniętych krzaczkach, zostało ich może z 1/4 i są raczej dosyć niskie
Obrazek

Powojniki, które walczą o siebie ;:138

Kaiser, już w czasie kwitnienia dopadł go uwiąd, ale jak widać odbija
Obrazek

Jackermani (ponoć), jakoś dziwnie się wybarwia, nie wygląda to na uwiąd
Obrazek
mataforgana
50p
50p
Posty: 52
Od: 22 cze 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

no u szwagierki już nie ma nadziei, bo to dorosła kobieta, 25 lat ma... o samodzielnym funkcjonowaniu mowy nie ma. ja na razie staram się za dużo nie myśleć co będzie, gdy teściowej sił braknie i na nas spadnie opieka...

aaa, róże cudne! ja jakoś się boję, że do róż ręki nie mam ;) wierzba fajowa, chyba też muszę się za drzewkami rozejrzeć... aaa no i pomidorki super - ja zrezygnowałam, po tym jak w zeszłym roku tak pieknie mi poszły w gruncie, obwieszone owocami były, a na sam koniec dostały jakiegoś parcha i szlag je trafił co do sztuki :P kocisko wasze? nasz niewychodzący, a te od sąsiadów trzymają się z daleka, bo sfora psów na podwórku. clematisy to chyba ogólnie w tym roku słabo idą?

pisz co nowego :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11563
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Paulinko morelowa róża śliczna. ;:oj Powojniki wielkokwiatowe kapryśne, ja za radą doświadczonych posadziłam włoskie i cieszę się kwiatami, choć niezbyt dużymi. Pomidorki w donicach dorodne, teraz kociak się nie zmieści, to dojrzeją. :) W B. nie dbają o rośliny, to loteria, jak przeżyją i zadomowią się w gruncie. Pozdrawiam ciepło. :wit
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Ja mam powojniki pierwszy rok, więc ciężko stwierdzić, już ze trzy padły na uwiąd, ale też szybko odbijają co mnie zaskakuje.
Miniatury z Lidla mają pojedyńcze pączki ;:138 (chwasty za płotu sąsiadów ;:14 )
Obrazek

Obrazek

Oraz powojnik , który kwitnąc już nie powinien wg etykiety, czyli "Jacqueline de Pre"
Obrazek

Pomidory w zeszłym roku hodowałam na balkonie i cieszyłam się owocami do października, oczywiście odmiany koktajlowe. W tym roku są na ogrodzie, ale jak widać są w donicach i tak zostaną , bo boję się chorób właśnie. Za to poznałam żal po warzywkach zaatakowanych parchem, u mnie padły rzodkiewki, zgodnie z tym co wyczytałam, w tym miejscach nasadziłam fasoli.

Obrazek

Obrazek

Ogródkowo nie wiele się dzieje, raczej na warzywniaku wszystko pnie się w górę i na boki ;:333
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety jak widać nie nadążam z chwastami, mojemu ogrodowi daleko do ideału, bo i mi czasu brakuje...
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Witam każdy początki swoje ma .Cieszymy się z powodzeń i plonów ogrodowych smucimy gdy coś nie wychodzi ale zawsze ogródek cieszy.czytam o twoim synku przestrzeń jest bardzo dobrym rozwiązaniem .Pracowałam z dziećmi cierpiącymi na autyzm trudno żyć z tą chorobą .podziwiam rodziców i ich cierpliwość .Ja mam swoich trójkę a czasem tez potrafią wyprowadzić z równowagi .Będę śledziła twoje zmagania ogrodowe Mój ogródek ma już kilka lat ale dużo jeszcze muszę zrobić ,by był taki jak piękne ogrody Powodzenia życzę .
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Witaj... :wit
Czytam, że powoli zapełniasz ogród roślinami. Ja mam go już dwadzieścia lat, a tylu powojników nie mam i chyba mieć nie będę. Początki zawsze są wstępem do czegoś stałego. Powoli i Ty rozbudujesz ogród, aż będziesz psioczyć, że za dużo tego wszystkiego nasadziłaś. :wink:
Powodzenia życzę i będę kibicować... :uszy
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11563
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Paulinko powojniki rozwiną pąki i będzie kolorowo. ;:215 Busz pomidorowy niesamowity ;:oj inne warzywa też pięknie rosną. Chwasty rosną wszędzie, dopóki nie zagłuszą roślin użytkowych, nie ma się co nimi przejmować. ;:196
asiuszka85
50p
50p
Posty: 51
Od: 15 lip 2011, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Witaj. U Ciebie też ślicznie i wszystko idzie jak burza. Na powojnikach zawiąż czerwoną wstążkę ;) Nie wiem dlaczego coś mi się ubzdurało, że są wymagające w uprawie... Na razie mam więc dwa wiciokrzewy z biedronki ;) A może w przyszłym roku...
Pozdrawiam i będę podglądać postępy ;)
Pozdrawiam ;)
zapraszam do siebie: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=88304" onclick="window.open(this.href);return false;
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Nowa porcja powojników, zakwitły marketowe powojniki z pudełka żaden nie jest tym czym powinien :lol: , ale i tak piekne ;:63
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Huldine
Obrazek

Powojnik, który kwitnie do maja , ale chyba pomyliło mu się coś ;:138
Obrazek

Litary
Obrazek
Obrazek

Prezent od mamy znajomej, czyli "maleńka" hosta
Obrazek

i boróweczki moje są niestety w takim stanie, nie wiem co im jest, czy spaliło je słońce czy to jakiś grzyb?
Obrazek

Róża angielska
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”