Trawy pampasowe

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Krzychoo
100p
100p
Posty: 151
Od: 30 mar 2008, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trawa pampasowa

Post »

Więcej optymizmu proszę :) Z 3 sztuk moich traw 1 też jest taka zasuszona. Na siłę wyrwałem jedno źdźbło i na dnie zobaczyłem resztki życia. Trzymam kciuki, że odbije. Podlewać z umiarem i będzie dobrze.
Awatar użytkownika
joannakr0508
500p
500p
Posty: 784
Od: 8 kwie 2011, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa pampasowa

Post »

Dziękuję za radę też za nią trzymam kciuki pozdrawiam :))
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. :)
Joanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53393" onclick="window.open(this.href);return false;
albercik
200p
200p
Posty: 269
Od: 4 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zaleszany, pow. stalowowolski, Podkarpackie

Re: Trawa pampasowa

Post »

joannakr0508 a jak ją zimowałaś? Wszystkie szczegóły opisz.
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Re: Trawa pampasowa

Post »

Albercik czy możesz raczej Ty opisać w szczegółach jak zimowałeś pampasówki i to z takim sukcesem???
Po co nam opis ,przepraszam joannakr0508, ale wyglądającej na uśmierconą trawę, :?
Nam potrzeba opisu zimowania traw pampasowych,który okazał się sukcesem.Może spróbujemy po raz kolejny je kupić,jeśli to taka łatwa metoda ich przetrzymania
choć przyznam się,że po kilku próbach doszłam do takiego samego wniosku i jak pisze seli7. To trawa nie na nasz klimat.
Albercik czy tylko jedną donice zimowałeś?czy więcej może? Czy wszystkie przetrwały zimę?
Pozdrawia cynia
albercik
200p
200p
Posty: 269
Od: 4 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zaleszany, pow. stalowowolski, Podkarpackie

Re: Trawa pampasowa

Post »

Cynia polecam przejrzeć kilka ostatnich stron w tym temacie i zobaczysz co, jak, gdzie, ile, na dzień dzisiejszy przezimowały wszystkie moje pampasówki. Jak koleżanka nam opisze jak zimowała, to ustalimy mniej więcej przyczynę takiego a nie innego efektu co się przyda i jej i nam wszystkim.
Awatar użytkownika
joannakr0508
500p
500p
Posty: 784
Od: 8 kwie 2011, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa pampasowa

Post »

Wykopałam ją z ziemi szybciej niż wsadziłam jak poczytałam że zimy nie przetrwa.W donicy stała rosła wypuściła dwa pióropusze i widać było że miała dobrze.Później przed mrozami wstawiłam ją do chłodnego miejsca i podlewałam raz na tydzień czasami na dwa w zależności ile spijała wody ale zaczęła schnąć zostawiłam ją tak do teraz i niedawno obcięłam ten susz

A tak wyglądała w zeszłym roku

Obrazek
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. :)
Joanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53393" onclick="window.open(this.href);return false;
albercik
200p
200p
Posty: 269
Od: 4 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zaleszany, pow. stalowowolski, Podkarpackie

Re: Trawa pampasowa

Post »

Moim zdaniem trochę za często podlewałaś, ja swoje w piwnicy podlewałem od listopada do teraz tylko dwa razy, a tą ze spiżarni 4 razy.
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Trawa pampasowa

Post »

Moje pampasówki również ładnie pprzetrwały kolejna zimę :D są zielone, skróciłem trochę końcówki liści i czekają na trochę lepszą pogodę, aby się wyprowadzić do ogrodu.
Przez cały okres zimy podlałem swoje 3 razy i to wcale nie obficie. Podlewanie sucholubnej trawy w okresie zimowania raz na tydzień, czy dwa to jej zabójstwo. :roll:
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
joannakr0508
500p
500p
Posty: 784
Od: 8 kwie 2011, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa pampasowa

Post »

No to ją pewnie zabiłam :shock: trudno się mówi mam nauczkę więcej już jej nie kupię w zeszłym roku na jesieni kupiłam miskanta zebrinusa i rozplenicę jeszcze kupię miskanta olbrzyma i będę szczęśliwa :)
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. :)
Joanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53393" onclick="window.open(this.href);return false;
albercik
200p
200p
Posty: 269
Od: 4 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zaleszany, pow. stalowowolski, Podkarpackie

Re: Trawa pampasowa

Post »

Joanna do trzech razy sztuka. Ja też wiele razy próbowałem aż okazało się, że najlepsza jest piwnica. Doliczyłem się 20 doniczek.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
joannakr0508
500p
500p
Posty: 784
Od: 8 kwie 2011, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trawa pampasowa

Post »

No to Ci zazdroszczę ja piwnicy niestety nie mam jakoś tak wyszło może błędem było ją trzymać na strychu w jasnym i zimnym pomieszczeniu zamiast w ciemnym garażu .Trudno na razie nie będę jej wyrzucać może wypuści zobaczę ,może akurat stanie się jakiś cud he he :roll:
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. :)
Joanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53393" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4562
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Trawa pampasowa

Post »

Asiu to pewnie marne pocieszenie ale moje trawy wyglądają teraz tak samo i również zimowały w jasnym chłodnym pomieszczeniu wraz z passiflorą i agawą, nie częściej podlewane niż passiflora i oszczędnie, ale myślę że moim pampasówkom zabrakło w pewnym momencie wilgoci (passiiflora i agawa przeżyły). Rosły w donicach.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: Trawa pampasowa

Post »

Moja trawka trafiła do 104 L pojemnika

Obrazek

Ledwo ją tachałem z ojcem dziś ;) ;:138 ;:138
Maniak roślin egzotycznych :)
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”