Trawy pampasowe

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Grzegorzu a co myślisz jeśli ja bym te trawy przezimowała w chłodnej oranżerii. Bo one są zadołowane w wielkich donicach. Jest to kłopot bo to dodatkowe bieganie.A może one nie powinny być w donicach. Tylko raz kozie śmierć i do ziemi ( ale to brzmi )
Pozdrawiam Magda :)
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Karolciu jeżeli w donicach to super jeszcze lepiej tak samo przechowujemy jak oleandry . W oranżerii będzie miała super warunki . Nie obcinaj dopiero na wiosnę jak wypuszczą młode pędy. Jaka temperatura w oranżerii panuje zimą ? Jedną trawę też mam w donicy i przechowam w altanie , ale to ciężar taka donica . Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Grzegorzu odnośnie temperatury w oranżerii to nie ma problemu bo tam jest grzejnik delikatnie odkręcę i będzie na +. Tylko czy one bo mam ich dwie biała i różowa będą kwitły ;:88 . Masz jakieś doświadczenia z uprawą w donicy ;:88 . Ja je kupiłam w sierpniu i w tym roku nie kwitły. Pozdrowionka Magda ;:80
Pozdrawiam Magda :)
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Magdo w przyszłym roku zakwitną 100 procent . Czy masz zdjęcie bym powiedział Tobie ile będą miały kwiatów . Jak spojrzysz na trawę tuż nad ziemią są ciemne zgrubienia (bulwy) to one wydadzą piękne kwiaty w zasadzie to prawie pewne że od 3-7 kwiatów , a po 5 latach do 30 . Problem zacznie się za 3 lata jak wyniesiesz tą donicę . Trawa będzie bardzo wysoka.Pozdrawiam :D
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Moja trawa pampasowa Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Piękna!!!! Ja swoją wiosną wsadziłem w dużej donicy i miałem ją na zimę przenieść do szklarni.Niestety tak się zakorzeniła że wykopanie jej stało się niemożliwe.Opatuliłem ją więc włókniną ..może przezimuje.
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

grigori24 pisze:Moja trawa pampasowa
Czy możesz napisać coś na temat jej uprawy, jakie ma stanowisko - wilgotne, suche, jak ją okrywasz na zimę.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Oczywiście stanowisko słoneczne,w okresie od maja do września wilgotne miejsce. Lubi nawożenie . Stosować nawozy do traw ozdobnych . Po pierwszych większych przymrozkach dobrze okryć trawę agrowłókniną i bardzo grubo obsypać korą . Od września nie podlewać UWAGA bo zgnije . Trawy nie przycinamy .Powodzenia .
Zygmunt53
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 17 lut 2007, o 19:13
Lokalizacja: zachód Polski

Jeśli mogę coś podpowiedzieć.

Post »

Jestem nowy na forum /może kiedyś się odważę pokazać swój ogród/ ale z ciekawością śledzę Wasze dokonania i jestem pod wrażeniem.Szczególnie ujmuje mnie kultura dyskusji,bezinteresowna szczerość i dzielenie sie doświadczeniem , roślinkami,swoją radością.


Przymierzam się do posadzenia kilku traw, w tym oczywiście pampasowych. W Zielonej Górze ponoć jest łagodny klimat ale jak 2 lata temu pomarzły mi niezabezpieczone ogniki to dmucham na ZIMNE.

Stary ogrodnik podpowiedział mi jak je zabezpieczyć przed przemarznięciem.
Wystarczy znależć stare wiadro bez dna, starą beczkę ...może być nowa ale koniecznie bez dna.Im wyższa tym lepsza.
Nakładamy na trawę z góry,do środka wsypujemy trociny, korę...a część, która wystaje ponad wiadro-beczke czy inny pojemnik bez dna obwiązujemy włókniną bądż -wg jego słów pozostawiamy- bo ponoć jak przemarznie to odrośnie.
Pozdrawiam.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Goniu znalazłem te zdjęcia trawy pampasowej i oto one :pierwsze 2 zdjęcia z 2001 r i 2 ostatnie najświeższe


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zygmuncie jeśli cię dobrze zrozumiałem to trociny miały by styczność z trawą pampasową ? Chyba to nie dobry pomysł ponieważ mogą zgnić .Trawa pampasowa nie może mieć nadmiernej wilgoci w okresie zimowym bo właśnie zgnije.Zaznaczam że to tylko moje sprawdzone porady.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Piękną kępę wyhodowałeś ,jestem pod wrażeniem :shock: :shock: :shock:
Takie kępy widziałam na Krecie gdzie rosną w stanie naturalnym ,zobacz Obrazek
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

grigori24 pisze:Goniu uporczywie szukam ale na pewno gdzieś są na płytce . :roll:
Oczywiście rozumiem i znalazłam inne rozwiązanie :D
Okryłam swoją trawę a Ty oceń czy zrobiłam to prawidłowo :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21795
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Gosiu - grigorii zapewne Ci odpowie lada moment a ja
zapraszam Cię w międzyczasie do mojego ogródka gdzie wkleiłam zdjęcia obrazujące mój sposób zabezpieczenia pampasówki. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Zablokowany

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”