Jeż w ogrodzie.Kochajmy jeże.Jak go zaprosić do ogrodu/

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek76
100p
100p
Posty: 119
Od: 12 kwie 2008, o 15:33
Lokalizacja: północna Małopolska

Post »

Po tym, jak napisałem poprzedni post w tym temacie, poszliśmy z żoną do ogrodu i od razu natknęliśmy się na tego sympatycznego łobuza. Zapakowałem go do wiaderka i wyniosłem do "lasku" rosnącego na sąsiedniej działce. Niedawno uszczelniłem wszystkie bramy i furtki plastikową siatką ogrodową i z jeżem jest spokój.

Rozumiem wszystkich, którym jeże się podobają. Ale w poszukiwaniu ślimaków rozwalają bez miłosierdzia roślinki - u nas poległy w nocnych manewrach rozchodniki, floksy i cyprysik japoński.
to ja, Wojtek :)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Zeszłego roku, zachęcona tymi wszystkimi postami, zapędziłam syna do zbudowania przepisowego domku dla jeża. I mam z tego powodu ogromne wyrzuty sumienia. Dwa dni pod rząd znajdowałam na trawniku jeże z przegryzionym gardłem. Dwie nieszczęsne ofiary. Nie mam pojęcia, kto to mógł zrobić? Nie były poszarpane, zjedzone, tylko zamordowane.
Sąsiad kiedyś widział na działce kunę. Ja przedwczoraj widziałam jakby sławna pumę, przyczajone kocisko miało w zadzie z 25 cm i długaśny ogon i było w dziwnym szaro-brązowym kolorze. Zwykłe koty też wędrują, ale tego to się wystraszyłam.
Waleria
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Jeż

Post »

Możliwe że to była kuna lub ,,łaska'' (o ile dobrze pamiętam ta właśnie się nazywa jakby troszkę mniejsza kuna), słyszałem że te zwierzaczki wypijają krew ale niezjadają ofiary. Słyszałem również o tym jak kuna zabiła (wypiła krew) kure lub inny drób, ale nigdy niesłyszałem o tym żeby zaatakowała jeża.
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Hihihi - ja mam od dziś swojego jeżyka w ogrodzie.
Na fotce widać jak nosi igliwie i ścieli sobie gniazdko.
Znalazł sobie miejsce na skarpie pod kosodrzewiną.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Wojtek76
100p
100p
Posty: 119
Od: 12 kwie 2008, o 15:33
Lokalizacja: północna Małopolska

Post »

Ciekawe Reniu, czy będzie Ci rujnował niskie rośliny... :roll:
to ja, Wojtek :)
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Wojtku - zobaczymy. A niech tam rujnuje - mniejsze szkody niż po ślimakach - mam taka nadzieję.
A jak widać na jednej z fotek - popatrz na wybranej przez niego drodze rośnie trzkrotka i faktycznie on na nią nie zważa - teraz taka trochę pochylona.
Zawadza tym igliwiem, które nieustannie transportuje.
Pozdrawiam, Renia
W moim ogrodzie cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Wojtek76
100p
100p
Posty: 119
Od: 12 kwie 2008, o 15:33
Lokalizacja: północna Małopolska

Post »

Ja również bardzo chętnie zatrzymałbym jeża u mnie w ogrodzie, ale obserwacja każdego ranka, ile szkód ten kolczasty maluch narobił, jest bardzo przykra. Wydaje mi się, że działalność ślimaków, która pewnie jest szkodliwa, jest mniej spektakularna.
Poza tym, na ślimaki jest skuteczny sposób: na płytką tacę nalać piwa, które należy bardzo posolić. :twisted: :wink:
to ja, Wojtek :)
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

To ślimaczki wolą piwko z solą niż z sokiem? Ja jednak nadal mam ochotę na jeża. Nie mam żadnych bardzo cennych roślin, krzewy też mają już po kilka lat, więc jeżyk na duże straty by mnie nie naraził.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Awatar użytkownika
Wojtek76
100p
100p
Posty: 119
Od: 12 kwie 2008, o 15:33
Lokalizacja: północna Małopolska

Post »

Na szczęście żadnych cennych roślin mi nie zniszczył, ale i tak człowiekowi szkoda, gdy zobaczy swoje piękne rozchodniki lub floksy rozniesione w 3 d....
A co do ślimaków, to pewnie wolałyby piwo z sokiem, ale to właśnie sól jest tym "sposobem" na nie. :twisted: :)
to ja, Wojtek :)
Budzian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 lip 2009, o 22:08

Problem z JEŻEM w ogrodzie

Post »

Witam, mam problem z jeżami w ogrodzie (mój piesek codziennie jednego złapie).
Czy istnieje jakiś sposób aby jeże nie wchodziły do mojego ogrodu.
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

jej... jeże są bardzo pożyteczne ! zjadają ślimaki i wszelkie inne robactwo... :(
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
vicky_pollard
---
Posty: 116
Od: 27 gru 2008, o 16:56

Post »

W tym wypadku wieczorem zamykałbym, albo uwiązał na smyczy psa. Jeśli do ogrodu przychodzą jeże, znaczy to, że znalazły u Ciebie w ogrodzie obfitość pokarmu. Wpuść je do ogródka bo za kilka dni/tygodni zamieścisz tu post z pytaniem "jak pozbyć się ślimaków/robactwa itp z ogrodu?".
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

Zgadzam się z przedmówcami. Ja co prawda mam problem ze ślimakami i to ogromny, a jeża byłem zmuszony eksmitować :? wlazł mi do tunelu pod czarną folię rozłożoną pod doniczki... jeszcze bym go rozdeptał :?
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”