Mój taras tego lata zapraszam

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Nie ma za co :) cieszę się że mogłam pomóc :)

To ja dziękuję za rady dotyczące nawożenia. Jutro wybiorę się po nawóz :)
Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
antenka52
100p
100p
Posty: 186
Od: 11 lis 2013, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Wczoraj szukałam do kolekcji Passiflorę ale nic ciekawego nie było. A w OBI jest -taka sobie ale dalej nie przeceniona kosztuje 60 zł . Trochę za droga jak dla mnie, chyba już w tym roku dam sobie z nią spokój .

U mnie po deszczach grzyb zaczyna grasować po pelargoniach więc zaczynam latać z opryskami, a na bugenwilli mszyca .
Skąd to dziadostwo się bierze , bez przerwy coś atakuje.

Fajnie że cały tydzień cieplutko to po tych burzach wszystko fajnie odżyje. Fotki wrzucę wieczorem
zapraszam do mojego wątku kwiatowego
Mój taras tego lata zapraszam
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Myślałam, że to tylko u mnie to dziadostwo grasuje. Jak nie mszyca to biała muszka, albo przędziorek, ostatnio zauważyłam tarcznika :/
Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Witam Antenko oglądałam i podziwiałam Twoje piękne bugenwille, wyrażałam swój zachwyt w postach, ale zostały usunięte jako niemerytoryczne. Moim zdaniem pochwała jest budująca dla ogrodnika - amatora. Pozdrawiam :wit , i wydaje mnie się że na męczennicę trochę późno na posadzenie. Oglądałam je w obi, mocno wymęczone. :roll:
Awatar użytkownika
Frael
500p
500p
Posty: 501
Od: 25 paź 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

O rany! Aż mnie oszołomiło. ;:198 Wspaniały masz taras i niesamowite rośliny na nim. Metraż imponujący, mój balkon przy Twoim tarasie jak łepek od szpilki. ;:191
Podobają mi się drzewa, jako stałe 'wyposażenie' to bardzo dobry pomysł na tak wielkiej przestrzeni. I te piękne kwitnące oleandry i sandaville... Bardzo podobała mi się również ta pełna surfinia.
Naprawdę jestem pod wrażeniem. :)
antenka52
100p
100p
Posty: 186
Od: 11 lis 2013, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

To pora się przypomnieć z moimi kwiatami i wykopać watek na wierzch. Jakoś nie ma czasu na siedzenie przy kompie . Pogoda super ,grzeje słonko,ale codziennie mamy przelotne burze i sporo deszczu.
Dlatego trochę mordują się moje kwiaty na tarasie. Miałam kłopot z robactwem bo się zakradł i dokuczał.zaczęło wszystko marnieć,ale opryski poszły w ruch i na razie jest ok .

Zapraszam do obejrzenia dzisiejszych fotek

Obrazek Obrazek
Bugenvilla

Bugenville mam w kilku kolorach , dopiero zaczynają kwitnąć.
I tak po kolei

Obrazek
pomarańczowa
Obrazek Obrazek
fioletowa
Obrazek
czerwona
Obrazekr
óżowa
Obrazek
biała

Surfinie i petunie też w pełni szczęścia. Pięknie wieczorem pachną ,dają dużo radości

Obrazek Obrazek


sundaville po przesadzeniu do większej donicy ładnie się rozrasta

Obrazek




I jeszcze tunbergia

Obrazek Obrazek
zapraszam do mojego wątku kwiatowego
Mój taras tego lata zapraszam
Awatar użytkownika
Beatriceee
200p
200p
Posty: 361
Od: 28 cze 2013, o 01:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Jej ale wszystko rozrośnięte ;:oj. Cudnie :)
Jak sie sprawdza surfinia pełna? Trudniejsza jest w hodowli od tej o pojedynczych kwiatach
Kupilam nawóz który mi polecalas i czekam na efekty :)
Pozdrawiam Beata
Mój balkon i rośliny domowe
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=68297" onclick="window.open(this.href);return false;
antenka52
100p
100p
Posty: 186
Od: 11 lis 2013, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Witam,witam serdecznie ,dziękuje za wpis. Co do surfini pełnej to jestem mega zadowolona . Bardzo ładnie rośnie , gęsta ,dużo kwiatów. Nie wybuja ją tak jak tradycyjne surfinie , bardziej mi się podoba pełna ,zdecydowanie. Fajnie że nawóz kupiłaś- podlewaj ,efekty będą na pewno widoczne szybko . Ja troszkę przystopowałam nawożenie ,bo bałam się że przenawożę a to też nie dobrze .

O i zakwitły pierwsze pelargonie ze sklepu internetowego znanego na forum. Kolory fajne i gatunki ,ale strasznie malutkie pąki, drobne ,mizerne. Zrobiłam zdjęcia z bliska i wyglądają okazale , ale w rzeczywistości są strasznie maleńkie. Podlewam ich dużo nawozem ,niewiele to daje. Nie zadowolona z nich jestem i choć zebrały się jako sadzonki to jednak kwiaty słabe. Obrazek Obrazek Obrazek


i moje ulubione czerwone pełne moja hodowla ,szczepki pobrane wiosną
Obrazek



i scewola,pięknie obficie kwitnie ,polecam ją szczerze.
Obrazek




Jutro wrzucę resztę fotek pozdrawiam. A teraz idę podlewać te moje pupilki
zapraszam do mojego wątku kwiatowego
Mój taras tego lata zapraszam
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Nie dziwię się ze te czerwone to Twoje ulubione bo są śliczne ;:215
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Przepiękne pelargonie ;:oj a scewoli nawet nie znałam :shock:
hugomir_a
200p
200p
Posty: 399
Od: 18 mar 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Witam się serdecznie :)
Piękny taras, do pozazdroszczenia ;:oj i zazdroszcze tych pelargonii :)
Obrazek
O scewoli myślałam w tym sezonie, ale się naczytałam, ze dosyć wymagająca...że niby podłoża jakiegoś specjalnego potrzebuje itp. więc sobie odpuściłam, ale może niepotrzebnie...
Nieśmiało, skromnie, balkonowo... Zapraszam! :)
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
amarylis384
500p
500p
Posty: 740
Od: 5 sty 2014, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Witam :wit
Nie mam słów podziwu dla Twoich "kwiatowych" osiągnięć. Gratuluję ;:215
Widząc Twoją scewolę i tunbergię wpiszę je do swoich planów przyszłorocznych. Przyznam się, że zapomniałam o nich. Podaj może wskazówki odnośnie pielęgnacji scewoli.
Pozdrawiam :D
antenka52
100p
100p
Posty: 186
Od: 11 lis 2013, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój taras tego lata zapraszam

Post »

Witam
Amarylis co do Scewoli to największym atutem tego kwiatu jest to ,że w ogóle o niego nie dbam i fajnie rośnie . Jest w pełnym słonku ,często na wietrze i deszczu, czasem podleje go nawozem i tyle. Ja też w przyszłym roku posadzę więcej Scewoli bo mnie zauroczyła . Pomyślę o innych kolorach b jest jeszcze biały i jasny różowy .Te trzy kolory mogą razem super wyglądać .

A co u nas na tarasie ???? Myślałam dzisiaj że wieczorem będzie,, KONIEC ŚWIATA ,, Jak u nas lało , to chyba nawet mało powiedziane. Istne TORNADO przeszło nad nami. Wszystko powywracane ,obtłuczone, aż boję się jutro rano na taras wyjrzeć .
To mnie najbardziej dobija , wszystko piękne ,okazałe każdy się zachwyca. I wystarczy kilka minut żeby było wszystko zniszczone . Do tego lokalizacja mojego tarasu prawie na dachu potęguje zawsze te burze.

Ale żeby nie było tak żle to jeszcze dzisiaj po południu kilka fotek zrobiłam może jutro zrobię jeszcze

Zapomniałam napisąc że walczę na tarasie z jakimś paskudztwem ,które obżera mi liście w kwiatach-pelargoniach ,bluszczach . Trochę czasu mi zajęło znalezienie przyczyny a tu okazało się że chrabąszcze ,małe czarne, nie wiem jak się zwią ,ale i inne dziadostwo siedzi. Sporo mi obżarły .


to wstawiam to co dzisiaj zrobiłam. Oczywiście moja bugenvilla fajnie już kwitnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

i kolorowa surfinia jeszcze chwile temu była taka malutka ledwo z doniczki się wychylała ;:3

Obrazek



OOO i zapomniałam o rózowej bugenwilli i białej ale dzisiaj zdjęcie tam z bliska bo jest piękny kwiat

Obrazek

Obrazek


To teraz niecierpek ,który tez daje chyba już wszystko z siebie. Ile on już tak obficie kwitnie bez żadnej przerwy w pięknych kolorach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




I oleander kremowy pełny ma piękne kwiaty takie podwójne trąby a nawet potrójne przypomina mi kwiatem daturę .

Obrazek Obrazek


I na koniec heliotrop spisuje się w skrzyniach bardzo dobrze .
Myślałam że nie uda się bo z tego co czytałam jest dość ciężko go w skrzyniach hodować.
Początkowo usychały im delikatnie liście ,ale puszcza nowe i na okrągło kwitnie.
A pachnie obłędnie aż miło obok niego usiąść.

Obrazek
zapraszam do mojego wątku kwiatowego
Mój taras tego lata zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”