Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 9  
Autor Wiadomość
Gosiaczek
 Tytuł: Stefanotis bukietowy,żółknące liście
PostNapisane: 16 wrz 2007, o 16:13 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
przeczytałam wszystkie watki o tym kwiatku i sie dowiedziałam ze jak mu żółkną liście to ma za mało światła. No i faktycznie teraz przez ta brzydka pogodę to słońca jak na lekarstwo. I wynika z tego ze powinnam go przestawić tylko nie jestem pewna czy jak mu zmienię miejsce to nie zbuntuje sie i nie rzuci liście bo jak puścił nowa łodygę i założyłam na pałąk to sie od razu obraził i wszystkie liście zgubił. A druga sprawa to nie dawno przy podolewaniu leciutko przez przypadek minimalnie może o milimetr (więcej nie) trochę sie przesunął i nie wiem czy to tez nie jest powód żółknięcia i pozbywania sie liści.
Co poradzicie bo ja już sama nie wiem co zrobić żeby bardziej nie zaszkodzić!
Strasznie delikatny ten kwiatek, chyba nie na moja cierpliwość. Tyko ze jak zakwitnie to po prostu cudownie wygada i jeszcze piękniej pachnie! Wiec warto sie poświecić![/img]

piku
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2007, o 10:38 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

---
Mam takiego już dosyć długo, już nawet porobiłam z niego szczepki, rośnie na zachodnim oknie i nie zauważyłam żeby miał jakieś specjalne wymagania. Może Twój ma coś w ziemi i powinnaś mu ją wymienić :?:

Gotka
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2007, o 11:08 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
jak ten kwaitek wygląda? może ktoś wrzucić tu zdjęcie proszę?

wirtual24
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2007, o 12:04 
200p
200p
Gotka napisał(a):
jak ten kwiatek wygląda? może ktoś wrzucić tu zdjęcie proszę?

Obrazek
Obrazek

Gosiaczek
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2007, o 15:10 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Tak wygląda mój stefanotis:
Obrazek

leo
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2007, o 20:37 
---
Jak tak patrzę na zdjęcie Twojego kwiatka, to widzę okaz zdrowia. Nie wiem skąd Twoje obawy. Rzeczywiście zmiana miejsca może mu zaszkodzić, ale dlaczego chcesz go przestawić skoro boisz się, że straci listki? A jeśli twierdzisz, że schną mu listki to zwiększ wilgotność np. pryskając go lub stawiając doniczkę na podstawce z wilgotnym żwirkiem. Pozdrawiam. :lol: :D :lol:

Gotka
 Tytuł:
PostNapisane: 18 wrz 2007, o 20:43 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
bardzo ładny kwiatek:) też nie zauważyłam zeby mu coś dolegało.. może spróbuj go przestawić i zobacz co się bedzie działo.. odrazu nie uschnie przecież, on też chce żyć:) może lepiej mu zrobi zmiana miejsca? a jeśli nie to przestaw go zpowrotem:)

Gosiaczek
 Tytuł:
PostNapisane: 20 wrz 2007, o 12:32 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
zdjęcie jest jak jeszcze mu nic nie dolegało. Na razie pożyczyłam aparat i nie mam jak zrobić aktualnego. 3 listki już żółkły które oberwałam i żółkną następne 3. I nowa łodyga która wypuścił zrobiła sie tez prawie cała żółta. Najpierw spróbuje zwiększeniem wilgotności ale boje sie ze nie zahamuje tego procesu i poleca wszystkie bo żółkną od samego spodu po kolei 1, 2, 3 itd. w takiej kolejności jak wyrosły.

AniaDa
 Tytuł:
PostNapisane: 28 wrz 2007, o 20:45 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Mojemu stephanotisowi też żółkną pojedyncze listki. Spróbuję nieco go dokarmić. Może składniki odżywcze jakie ma w ziemi także Twojemu nieco już się wyczerpały?

olenka33
 Tytuł:
PostNapisane: 28 wrz 2007, o 21:13 
100p
100p
Gosiaczku,
on lubi światło i ciepło (ale nie południowe okno). Lubi też sporo zjeść bo z reguły szybko rośnie (ale nie rzesadż z azotem, bo zajmie się głównie rośnięciem). To o czym piszesz jest dość charakterystyczne dla roślinek "przelanych" i/lub przechłodzonych.

Nie podlewaj go zbyt często, ma skórzaste liście z których odparowuje stosunkow mało wody.
W jego przypadku lepiej wody ciut za mało niż trochę za dużo...

Na pałąk zawijaj młode pędy śmiało póki są bardzo elastyczne i jeszcze mają małe listeczki. Niedługo pewnie będziesz porzebowała dołożyć pałąk do góry - dla kolejnych przyrostów - nie zaplataj zbyt wielu "warstw" pędów na siebie.

ikolak
 Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2007, o 12:53 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Tydzień nie było mnie w domu, a mój Stefan zaczał szaleć.
Po długiej walce, wreszcie chyba znalazłem optimum dla niego światła i wody.
Na oczkach pojawiło się 6-7 niezidentyfikowanych obiektów. Podsyłam zdjęcia.
Czy to są malutkie pączki , czy będą listki?
http://uploadimages.com/manage/Mjc4MzYuMzAzNDA=.232918
http://uploadimages.com/manage/Mjc4MzYuMzAzNDA=.232917

Danio
 Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2007, o 15:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wygląda to na malutkie pączki kwiatowe. Z moich doświadczeń wynika, że zawiązywaniu pąków sprzyja lekkie przesuszenie podłoża. Nie przesadzaj go też zbyt często.
Życzę sukcesów :D Dorota

Gosiaczek
 Tytuł:
PostNapisane: 13 paź 2007, o 09:46 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Mam już w końcu aparat i mogę pokazać jak schną mu listki. Posłuchałam Waszych rad i zwiększyłam wilgotność i wydaje mi sie że może to mu pomoże bo na razie nie widzę żeby kolejne usychały:

Obrazek

Kasia123
 Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2008, o 16:03 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Czy ktoś może mi doradzić skąd wziąć odwapnioną wodę? Przeczytałam, że taka właśnie potrzebuje stefanotis, bo inaczej robią mu się plamy na liściach (od zraszania) i żółkną młode listeczki (od podlewania wodą z nadmiarem wapnia). Od pewnego czasu zarówno podlewam jak i zraszam mojego stefanotisa przegotowaną i odstaną wodą, ale plamy na liściach nadal sie robią, a ostatnio zżółknął mu kolejny młody listeczek, który jeszcze dobrze nie zdążył wyrosnąć. Dodam, że kwiatuszek był niedawno przesadzony, ma dobrą ziemię jest nawożony, ma jasno ale nie stoi na słońcu. Czyli wszystko niby tak jak ma być. Zatem czym go podlewać, czy np. niegazowana woda mineralna byłaby odpowiednia?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 124 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 9  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości