POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Mam podobną i nawet ją na zwolnionych obrotach wykorzystuję do ugniatania spulchnionej gleby, bardziej pochylając ją przodu. Może skupić się na odpowiednim pochyleniu kierownicy.
sonboten47
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 30 wrz 2015, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

@ ekopom
Tzn. radzisz obniżyć kierownicę?
Przeszło mi na myśl, że grzęźnięcie glebogryzarki może być spowodowane zużyciem zespołów roboczych (noży) - maszyna już 5 lat dość intensywnie pracuje (pod 100 motogodzin rocznie).
Bandana86
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 kwie 2022, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Miechowa, małopolskie

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Odkopuję, bo może komuś się przyda. Mam glebogryzarkę Pubert Vario na silniku Hondy. U mnie grzęźniecie bylo często spowodowane samą strukturą gleby. Wiele razy uprawiając głęboko glebę trochę pylistą, trochę gliniastą zrobiłam z niej miałki pył w którym grzęzła nie tylko glebogryzarka ale i ja. Rozwiązanie dosć proste, ale męczące - niższy bieg, wolne obroty, ostroga tą podgiętą częścią w dół, kierownica nisko żeby móc ostrogę prawie całkiem wyjąć z gleby w razie zagrzebania. No, i jeździć niezbyt czesto, na drobne chwasty raczej opielacz, żeby struktury gleby jeszcze bardziej nie zniszczyć.

Inne problemy, przy okazji:
-noże się 'zatrzymują' w ziemi, chociaż nie jest bardzo twardo: prawdopodobnie pasek się zużył, jest już za luźny i się ślizga. Koniecznie spisać numer paska przed zakupem, często podanie modelu glebogryzarki nie wystarcza. Wersja ekstremalna tego problemu: ostrza nie kręcą sie wcale po wcisnieciu dzwigni: pasek się zerwał. względnie, jeśli mamy pecha, poszła linka którą regulujemy napięcie paska
-szarpak nie 'łapie', sznurek nie zwija sie cały: odkrecic szarpak, wyczyscic z ziemi, spryskac smarem w sprayu zapadki
- (dla zapominalskich) glebogryzarka zaczyna się nagle dławić i nagle gaśnie po ok minucie od bezproblemowego odpalenia: nie otwarłeś wajhy zamykającej dopływ benzyny
Baśka
aneroid
50p
50p
Posty: 51
Od: 13 kwie 2014, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Prośba o pomoc ze zraszaczem wachadłowym Gardeny

Post »

Ostatnio zaczęły pojawiać się przecieki na gumowych dyszach wspomnianego zraszacza wahadłowego.
Ma 18 dysz gumowych które są na pasku. Na pasku był prawdopodobnie jakiś klej - uszczelniacz który przyklejony był do plastikowej obudowy.
Szukam jakiegoś kleju który spełnił by wspomniane właściwości.
Może ktoś z kolegów naprawiał już coś takiego i może podzielić się wiedzą za co z góry bardzo dziękuję.
Trochę szkoda było by unicestwić w/w zraszacz.
Taki sam mam jak na tej aukcji..
Link do portalu usunięty/Karo
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Chciałabym zacząć przygodę z narzędziami akumulatorowymi do ogrodu. Zależy mi na trwałości i możliwie małej awaryjności, ale i rozsądnej cenie. Nie wiem na jaką firmę się zdecydować. Wydawało mi się, że Bosch byłby dobrym wyborem, ale gdy poczytałam, że legendarna jakość tej firmy to już przeszła historia i obecnie jest to bardzo awaryjny sprzęt, to zwątpiłam.
Proszę osoby, które faktycznie używają przynajmniej od jakiegoś czasu akumulatorowych narzędzi w ogrodzie o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. W sieci najczęściej są opinie osób, które dopiero co kupiły narzędzie i piszą o swoich pierwszych wrażeniach, a to przecież tak naprawdę nic nie mówi o trwałości i niezawodności.
Pozdrawiam. Jola.
Marcin19901
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 maja 2024, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wertykulator ręczny - jak używać?

Post »

Pytanie jak w temacie. Jak prawidłowo się tego używa? Czy noże powinny "wbijać" i ciąć darń czy tylko lekko ślizgać się po niej i zbierać filc? Czy noże powinny pod własnym ciężarem jechać po ziemi czy trzeba mocniej dociskać? Pod jakim kątem trzymać ten wertykulator? Mam wrażenie, że jakbym nie robił to jest źle, bo z trawnika o słabiutkiej kondycji po moich manewrach postał jeszcze słabszy trawnik, a raczej dziurawy i ogromnie przerzedzony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”