Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

wanda7 pisze: Obrazek
Cześć Wandeczko :wit prześliczne są te bialutkie tulipanki ;:180 One wyglądają jak zrobione z delikatnych piórek :D
Pewnie zajęta jesteś budową nawadniania ogrodu ;:173
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Tulipanko, domyśliłam się, że musiaś pałać uczuciem do tulipanów, bo świadczy o tym zarówno twój awatarek, jak i nick. Miałam nadzieję, że znajdę gdzieś tówj stary wątek, w któyrm obejrzę te dawne tulipany, ale jakoś mi się nie udało. Masz rację, jesienią nie ma się już co obrażać, tylko trzeba sadzić, bo o tej wczesnowiosennej porze faktycznie bez cebulowych jest pustka w ogrodzie.

Iwonko, bardzo się cieszę z twoich słów. Od razu urosłam o kilka centymetrów wyżej. Buziaki przesyłam ;:196

Koziorożec, starałam się sadzić tulipany w grupach w rozmaitych miejscach, żeby tworzyły równomierne kępy. Czasem nie trafiłam z ich wysokością, to znaczy niższe rosną za wyższymi. Będę musiała zwracać jesienią na to uwagę.

Marpa, no właśnie cebule tulipanowe nie lubią ciężkiej ziemi i gniją. U mnie jest gleba bardzo przepuszczalna. Piszesz, że masz pojedyncze sztuki. Może warto byłoby je wykopać, a potem posadzić gdzieś razem taką różnokolorową plamę. Takie pojedyncze badylki bardzo mnie denewują, bo nie wiadomo, co z tym zrobić. Ani to specjalnie ładne, ani wyrzucić...

Jode22, Jolu warto w biedronie kupować. Kiedyś bywało gorzej, ale widać mają już lepszego dostawcę cebul i jest okej. No i tanio poza tym, ale to wiadomo.

Mufeczko, faktycznie niemiły zgrzyt z tym wyskokiem u Ciebie niespodziewanych tulipanów. Niby ogólnie wszystkie są ładne, ale ja też nie lubię pewnych zestawień kolorystycznych i aż zębami zgrzytam, gdy widzę taką dysharmonię. A dla ciebie tym bardziej niemiło, że oczekiwałaś parrotów czerwonych, na które i ja mam oko.

Magenta, No prawda Kasiu, takie zestawienie pomarańczowych tulipanów z niezapominajkami byłoby wspaniałe i wyraziste. Zresztą niebieskie kwiatuszki niezapominajek pasują do każdego koloru. Fajnie, że kwitną równocześnie z tulipankami.

Margo, nie będę 2 maja w Ciechanowie, bo mam chętkę odwiedzić Wojsławice, w których nigdy nie byłam. Muszę tylko poczytać, czy to będzie pora kwitnienia Rh. A do Szmitów wybiorę się pewnie pierwszy raz w czerwcu. Nie w celach zakupowych, tylko żeby pobyć trochę w raju ;:108

bunia79, witam serdecznie! Bogusia, jaki tam u mnie ideał? Gdybyś wiedziała, ile jeszcze tu brakuje choćby do poprawności... Ale staram się, staram!

Bozunia, nie wiem, z tymi odmianami to bez przerwy jakieś przekłamania. Niby kupujesz jedno, a masz drugie. Jak gra w loterię, nie wiadomo, co wyjdzie. Funkie w donicach szybsze, bo pewnie donica się nagrzewa z boków i pogania to roślinę do rozwoju. Tak myślę. A co do miskantów, to masz rację, z pewnością to właśnie dzielenie i przesadzanie wpłynęło na opieszałość. Na razie "przeżywają" przeprowadzkę i operację.

Steasi, dzień doberek. Klatka fajna. Ciekawa jestem, czy kiedyś ktoś w niej naprawdę trzymał jakiegoś ptaszka. Ja nie będę :wink:

hala67, wiesz, że jak o tym napisałaś, to faktycznie zaczęłam się zastanawiać, dlaczego te tulipany nie mają nic zielonego. Jakaś pomyłka czy co? I to z obu opakowań takie wyszły. Ale poszukałam w necie i znalazłam, że te moje to są prawdopodobnie White Parrot, czysto białe. Te Super byłyby pewnie ciekawsze, ale cóż...

Majeczka, te tulipanki też mi się kojarzyły z puchem. Śliczne są, rzeczywiście. Ale za mało ich mam, powinnam kupić dwa razy tyle. A co do nawadniania, to jeszcze nie mam wszystkich elementów. Muszę się poważnie tym zająć, bo to już za długo trwa, a lato za pasem. ;:224
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Wandeczko ;:196 pięknie zaczęłaś nowy wątek. ;:138
Takie łany tulipanów . ;:oj I do tego mają jeszcze nazwy . ;:oj
Chyba muszę znaleźć coś podobnego do Twojej balii. Świetne miejsce na funkie, a mam trochę i nie bardzo wiem, gdzie je posadzić. ;:138
:wit
Awatar użytkownika
BOGULENKA
500p
500p
Posty: 839
Od: 23 lis 2012, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Wandziu, tulipany Super Parrot przepiękne, Mata Hari również. Balię masz fantastyczną, bardzo lubię takie przedmioty w ogrodzie. Ostatnio rozmawiając ze znajomą podsunęłam jej pomysł przegrzebania złomowiska m, celem pozyskania ciekawych naczyń. I znalazła, w dodatku pomalowała na taki niebieski kolor, w sobotę byłam i widziałam te balie, garnki i inne pojemniki - wszystkie na niebiesko, pięknie to wyglądało.
U mnie w sobotę porządnie lało i teraz miejscami w warzywniku woda stoi, ale wsiąka, więc powinno być ok.
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do siebie, Bogna
Żabia Łąka
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Ignis, stare pojemniki to bardzo dobra rzecz właśnie na funkie. Trzeba tylko zrobić w dnie dziury, żeby był odpływ wody deszczowej. Ja mam jeszcze stary kocioł, ale jest duży, jak to kocioł, i nie bardzo jeszcze wiem, gdzie go umieścić.

Bogulenko, starocie teraz w cenie. Czasem widzę w sklepach takie odnowione graty i koszt ich jest całkiem niemały. W sumie to dobrze, że nie trafiają na śmietnik i że panuje na nie moda. Znajoma pewnie jest ci wdzięczna za pomysł. Fajnie, że zrobiła wszystko w jednym kolorze. Jak to jeszcze ładnie obsadzi roślinami... :roll:
Ja też mam po kątach jeszcze parę gratów. Kiedyś się za to wezmę. Kiedyś...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ubiorek wiecznie zielony
Obrazek

Serduszka wspaniała
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Cześć, Wandeczko :wit
Piszesz, że lubisz nowych gości. A starych? Lubisz jeszcze choć troszkę ;:218 ?
Nie masz rarytasów, pokazujesz to, co wszyscy, a jednak sposób, w jaki swój ogród skomponowałaś powoduje, że jest on ciągle ciekawy, jedyny w swoim rodzaju, uroczy.
Widzę, że minęła Ci obraza na róże, a teraz i na tulipany. Moja obraza na te ostatnie jeszcze trwa, tym bardziej, że w tym roku nie wylazły Super Parrot :evil:, ale kiedy patrzę na Twoje zdjęcia, znów nabieram na nie apetytu. Rozwiązaniem jest traktowanie ich jak jednoroczne, podobnie jak wrzosy i lawendę. Wtedy odpada stres, a zostaje sama radość.

Pozdrawiam - Jagoda
PS. Też klateczki zbierasz :shock:, ja nie wpadłam na to, żeby je powynosić do ogrodu.
Awatar użytkownika
Steasi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3181
Od: 2 wrz 2010, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Soczewka/ Płock

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Oh widzę kolejną klateczkę ;:167 Masz kilka czy to z jedną tak wędrujesz?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Zdjęcia tulipanów w słońcu bezkonkurencyjne ;:63 Pięknie kwitną,dziś odnalazłam zguby Elegant Lady ;:333
A już zwątpiłam ;:224
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Uff,dotarłam :D Piękna,przyspieszona wiosna z tulipanami w roli głównej.Nie lubisz żółtych i czerwonych? ;:131 A ja takie lubię :) Ale na przyszły sezon obiecałam córce kępę białych,bo zwróciła mi uwagę,że nie mamy a ona gdzieś widziała i zachwyciła się.Ty takie masz :D Och,Wandziu,nawet przez sekundkę nie myśl,że ktoś zapomni o twoim ogrodzie(nawet jak nie masz rarytasów :wink: ).Jeżeli rzadko wpada ,to albo ma kłopoty z komputerem,albo siedzi we własnych chwastach i piele,żeby choć w procenciku mieć tak pięknie jak ty ;:224
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Jaki fantastyczny gąszcz już uzyskałaś ;:215 Zdjęcia tulipanów w słońcu, bardzo efektowne.
Ja też nie lubię żółtych i czerwonych ;:306 Niestety trochę takich mam bo mama mi je dostarcza...a nie mogę jej zrobić przykrości. Staram się tylko ich nie fotografować ;:170
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Jaka piękna ta klatka. Mam słabość do takich rzeczy ;:167
A tulipany wyglądają bosko. Już wiem, że jesienią obkupię się w cebulki :lol:
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

:wit wpisuję się...uwielbiam podglądać te kamienne ścieżki pod Czesławem...ależ bogato u ciebie i kolorowo ;:215
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kamienne ścieżki pod dębem Cz.13

Post »

Jagi, Steasi, Tulipanka, Annes77, Miriam, Patkaza - dziękuję kochane z uznanie dla mojego ogródka. ;:167 Teraz wszystkie nasze ogrody wyglądają zjawiskowo, a więc róbmy zdjęcia, aby zostały na zimowe wspomnienia.

Oprócz tulipanów i bylinek u mnie kwitnie teraz i upojnie pachnie ŚLIWA DZECIĘCA. Mam ją już od wielu lat, po kwitnieniu troszkę formuję. Ogromnie lubią ją mszyce, bo pewnie ma słodkie kwiatuszki i miękkie listki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”