Górale z Andów - blabla cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Ponieważ dziś rozpocząłem sezon kaktusowy wypada i otworzyć nowy wątek. Aparat mi szwankuję i muszę go naprawić więc zdjęcia pojawią się nieco później.

Dziś udało mi się szybko naprawić tunel i nałożyć folię, którą zwiała wichura w ubiegłym tygodniu. Pierwsze kaktusy powędrowały już na letnie stanowiska, jutro będę wynosił z piwnicy następne kuwety a trochę tego jest.

W tym roku na pewno wszystkie moje rośliny nie zmieszczą się do foliaka więc zamierzam postawić kilka niezależnych inspektów okrytych tylko samą folią. Pewnie wstawię je w miejsce lekko ocienione, pod drzewami i przeniosę tam wszystkie kwitnące rebucjowate. Dzięki temu powinienem odzyskać trochę miejsca we foliaku. Myślę także o wykorzystaniu odkrytego tarasu. Mam do dyspozycji jakieś 15m2 czystego nieba od południowej strony domu. Myślę, że wszystkie światłolubne roślinki będą czuły się tam znakomicie. Powędrują tam echinopsy i duże, silnie ociernione lobiwie. W ubiegłym roku te roślinki stały sobie cały sezon pod chmurką i krzywda się im nie stała więc w tym roku będzie podobnie.

Za jakieś 2 tygodnie opróżnię wewnętrzne parapety z ubiegłorocznych siewek i zabiorę się za nasionka. Znów będzie co pikować przez prawie cały sezon.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Jak już rozlokujesz wszystkie swoje pociechy to cyknij zdjęcia (mogą być murarskie) jak to wygląda w całości :)
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Ja zaczekam na fotki inspektów. Sam planuję budowę jakiegoś i jestem ciekawy jakie rozwiązanie zastosujesz?
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 802
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

:wit Melduję się w 3 części.
Również nie mogę się doczekać fotek, jakichkolwiek ;:108
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

I ja się melduję ,czekam na fotki ,z pewnością nie będą gorsze od poprzednich :D
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

:wit Ja czekam na fotki..... i prelekcję :) ;:65
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

No i proszę, wątek wreszcie nazywa się, jak powinien. 'Kilka kaktusów' to była kpina w żywe oczy :lol:.
Dobrze więc, czekam na fotki (i listę tego co w nadmiarze do pozbycia się :D).
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
banditoo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3054
Od: 23 lis 2008, o 01:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

blabla pisze:Myślę także o wykorzystaniu odkrytego tarasu. Mam do dyspozycji jakieś 15m2 czystego nieba od południowej strony domu.
Jeszcze nie wykorzystane? Wstyd. Też czekam na fotki całości
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20119
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

I ja się melduję w Twoim nowym, przemianowanym wątku. :)
Chętnie i często tu zaglądam bo takich roślin przecież pominąć nie sposób. Popatrzę też z ciekawością na nowe konstrukcje i poczytam o kolejnych wysiewach czy młodych roślinkach. Tymi jestem żywotnie zainteresowany bo pomijając lobivie które u mnie nie chcą dobrze rosnąć cała reszta należy do moich ulubieńców. :wink:
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Wszyscy czekamy na fotki z Twojej kolekcji. Jest wyjątkowa i wszyscy też o tym mówią, ale w tym przypadku warto się powtórzyć. Naprawdę wiele można się od Ciebie nie tylko nauczyć, ale i sprawić pociechy dla oczu. Niesamowity wątek, który dla mnie jest obowiązkowym, choć więcej czytam i podziwiam, niż się odzywam. ;:131
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Też się melduję w nowym wątku,no i jak ty wynosisz swoje kaktusiki i się nie obawiasz,no to ja też wyniosę gymlaki i rebucjowate,
ale na pewno jak się już wyrobisz z kolekcją,to na pewno pokażesz trochę fotek z wyprawy,na które jest tu na forum więcej osób czekających
na takie fotki ze stanowisk ;:180
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

I mnie też tutaj zabraknąć nie może :wink: czekamy na fotki ;:108
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Artur89 pisze:Jak już rozlokujesz wszystkie swoje pociechy to cyknij zdjęcia (mogą być murarskie) jak to wygląda w całości :)
To trochę potrwa. Teraz ustawiam doniczki bezpośrednio na blatach stołów a nie w kuwetach. To pozwala mi uzyskać dodatkowo 10% powierzchni ale każdą doniczkę trzeba ustawiać oddzielnie co jest trochę pracochłonne. Za to roślinki prezentują się lepiej, jest przynajmniej porządek, doniczki stoją równo.
przemek_pc pisze:Ja zaczekam na fotki inspektów. Sam planuję budowę jakiegoś i jestem ciekawy jakie rozwiązanie zastosujesz?
Na razie koncepcja jest tylko w mojej głowie. Zobaczymy, może w najbliższą sobotę zacznę ją realizować. Chcę oprzeć się na deskach - najłatwiej i najszybciej.
emerald pisze::wit Ja czekam na fotki..... i prelekcję :) ;:65
Najbliższa prelekcja w Warszawie 9. kwietnia. Szczegóły tutaj: http://www.ptmk.warszawa.pl/plan_2014.html Później pewnie będę coś przynudzał na kaktusiadzie w maju a pod koniec roku, w październiku będę w Lublinie http://www.kaktusylublin.pl/o_nas/plan_ ... 014cd.html
moritius pisze:Dobrze więc, czekam na fotki (i listę tego co w nadmiarze do pozbycia się :D).
Wielkiej ilości nadwyżek teraz nie będzie. Ubiegłoroczne wysiewy z Argentyny nie urosły za wiele i pewnie nawet jesienią nie będą nadawały się do transportu. Może będzie trochę ukorzenionych odrostów bo jesienią przeprowadziłem poważną akcję usuwania nadmiaru odrostów w wielu doniczkach.
banditoo pisze:
blabla pisze:Myślę także o wykorzystaniu odkrytego tarasu. Mam do dyspozycji jakieś 15m2 czystego nieba od południowej strony domu.
Jeszcze nie wykorzystane? Wstyd.
Póki co nie było takiej potrzeby. Cały czas jest trochę wolnego miejsca w ogrodzie.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”