Moi zieloni współmieszkańcy - AlfaXIII

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Moi zieloni współmieszkańcy - AlfaXIII

Post »

Witam serdecznie :)
Dojrzałam do tego by Wam przedstawić moich zielonych współmieszkańców.
Może zacznę od historii czyli od poprzedniego mieszkania. W mieszkaniu było 8 roślin doniczkowych. Paprotka, szeflera, raphidofora, hoja, dracena marginata, fikus beniamina, cissus rombolistny i wilczomlecz. Był to efekt kataklizmów potocznie zwanych zmianą mieszkania.
Obrazek Obrazek Obrazek
Znalazłam jedynie te trzy zdjęcia. Jak znajdę coś więcej to wkleję :)

Rafidoforę (Epipremnum,Scindapsus) rozpięłam na konarze akacji podprowadzonym robotnikom dokonującym przecinek na Plantach 8) :lol:
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Moi zieloni współmieszkańcy - AlfaXIII

Post »

W mieszkaniu było mało roślin za to miałam tam duży balkon, omalże taras i tam kwitła moja potrzeba otaczania się roślinami.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

jak widać była tam obdrapana ściana i okropna rura od rynny :? Starałam się przysłonić to roślinkami. Poniekąd się to udało :D Nie wiem jak to się stało ale nie mam ani jednego zdjęcia z zewnętrznej strony tarasu. A były tam na całej długości skrzynki.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witaj :D
Fajny pomysł z tym koszykiem po truskawkach. Z pewnością wyłożony jakąś folią. :D
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witam serdecznie pierwszego gościa :)
Elżbietko owszem, były wyłożone folią. Skrzynki zabejcowałam i leciutko pomazałam złotą farbą. Jak świeciło słonko efekt był niesamowity :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Gratuluję pomysłu i wykonania. Fajnie tak podpatrzeć czyjeś pomysły. :D
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Z przyjemnością podzielę się każdym pomysłem :) Na jednym ze zdjęć widać też stary durszlak zaadaptowany na doniczkę :) Mój M przytaszczył podkłady kolejowe, które również były użyte. Choćby ławeczka jaką zbudował z nich :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

A teraz coś z czasów obecnych. Moja mania otaczania się roślinami wyeliminowała suszarkę na pranie z balkonu:) Jest tak malutki, że musiałam wybrać. Nie trudno zgadnąć co wybrałam ;) A pranie też znalazło swoje miejsce.
Obrazek Obrazek
Pierwsze zdjęcie to jakaś niezidentyfikowana trawa przyniesiona specjalnie dla mojego czterołapego szkodnika. Chyba codziennie ją obgryza, aż dziw, że mimo wszystko się rozrasta:) Posadzona razem z moimi ukochanymi lobeliami i bluszczem. Wszystko znacznie lepiej rośnie od strony podwórka gdzie mój szkodnik nie może się dostać. Z prawej rozmaryn ciągle obrywany i wrzucany do garów. Z lewej eucomis bicolor.
Czyż nie król balkonu? Obrazek
Drugie zdjęcie to moje nefrolepsisy letniskujące w gąszczu winobluszcza.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

A cóż to za cudo na ostatnim zdjęciu...wspaniały okaz!
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Oczywiście jest i królowa balkonu :)
Obrazek Obrazek
rozkwitająca w towarzystwie. Obrazek
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Basga... to kwiat eucomis bisckolor :) Chołubię tę cebule od paru lat. Wedle mnie naprawdę warto :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Obrazek
Oto starzec popielny-mroźny. Ceniony jako roślina rabatowa a zupełnie nie doceniany jako przepiękna roślina ubarwiająca skrzynki balkonowe. Kapitalne uzupełnienie kocanki.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Rezydenci salonu :)
Obrazek Obrazek
Wedle mnie dracena. Ale to już Przemo się wypowie bo może juka :) Co mnie zdziwiło to fakt iż z pnia wyrasta młoda odnóżka. Cieszy mnie to bo pień mocno łysy jest.
Następne zdjęcia to piękny okaz draceny wonnej kupionej na allegro za... 4,25 8) :lol: Ileż się mój M namęczył by ją przytaszczyć do domu :)
Obrazek Obrazek
Do skrzynki dosadziłam bluszcze. Ale kiepsko rosną :( Jest tam też fiołek... odziedziczony razem z draceną. Ten nawet zaczął młode listki wypuszczać :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Oto obrazek jaki zaobserwowałam na podwórku. Obrazek
Dokarmiamy trzy koty. Czarną kotkę i dwójkę jej łaciatych młodych. Chyba jest im za dobrze :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”