Moje kolorowe Bąbelki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

prześliczny! Takiego u mnie brakuje ;:224 ;:204 hehe..
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Wspaniały storczyk ;:215 , nigdy nie spotkałam falka pachnacego, więc jesteś szczęściarą. Co do innych odmian - każda z nich ma swój urok, te bardziej "zaawansowane" wcale nie są aż tak trudne w uprawie, dlaczego się nie cieszyć kwiatkami nawet jeśli w perspektywie ma się wyjazd, każdemu należy się odrobina luksusu :heja , a kwiatkami zawsze można obdarować w razie czego wszystkie sąsiadki wkoło :wink:
Awatar użytkownika
Ciku
500p
500p
Posty: 527
Od: 5 maja 2013, o 01:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Piękny!! I sąsiadce bym go nie dała :D
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Ja też bym go sąsiadce nie oddała,chociaż to moja przyjaciółka zza płota ;:306
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Taka gapa i sklerozę mam, zapomniałam pokazać zdjęcia szklarenki...
Obrazek
Siedzi sobie w niej duży zdechlaczek, średnia Zebra i mini Lady. Gdyby mój czwarty nie miał takich długich listków to by się jeszcze i on zmieścił, ale trzy wyglądają w porządku, choć wolałabym całą szklarenkę miniaturkami wypełnioną ;:167
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

super ;:333 ja bym na dno szklarenki wysypała wilgotny keramzyt aby podnosił wilgotność powietrza roślinkom :) Bardzo mi się te szklarenki podobały, ale nie miałam okazji pojechać i kupić ;:222 nawet nie wiem czy miałabym ją gdzie postawić heh.. i ta kokardeczka na środku - uroczo :D
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Na razie stoją świeczniczki z wodą, ale jak dostanę keramzyt w swoje łapki to może pokombinuję, tylko musiałby być on taki ładny gładki, by mi całego uroczego nastroju nie psuł :D
Kokardeczkę wcześniej miałam przywiązaną do patyczka mini, a potem leżała jak go wyjęłam i wylądowała na szklarence, ot taki słodki akcent pasujący do mnie ^^, chyba z drugiej strony też jakąś przyczepię, by z okna też ładny widok był.
Ogólnie szklarenka też sprezentowana od Lubego. Jechała ze mną 400km, idealnie wpasowała się wymiarem w moją walizkę, to musiało być przeznaczenie - haha!
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Zbyt dużo się u moich podopiecznych nie dzieje, ale korzonek czy listek to zawsze coś ;)
U zdechlaczka pod uschniętym listkiem kryły się dwa korzonki, które ruszyły z kopyta gdy tylko listek odpadł :D, a kilka które stanęły w miejscu na jakiś czas znowu się budzą.
Obrazek
A u Little Lady pokazuje się listeczek!
Obrazek
Lubię tą soczystą zieleń jej listków. A to coś co na początku zidentyfikowałam jako zastygły pędzik jest chyba jednak zastygłym basalkiem, ale co mi po nim skoro nie rośnie.

Wczoraj także zakupiłam biohumus i robiłam moczonko. Chciałam kupić coś dla listków i korzonków, ale wszystkie były z większą ilością PK, a taką odżywkę już mam, zobaczymy jak będzie im po biohumusie.
U Zebry nic się nie dzieje, no w sumie usycha listek, który był złamany. Przedłużenia pędów na razie nie widać. Yellow Crowd przedłuża korzonki, ale on i tak dobry system korzeniowy ma, że ciężko było mi go ułożyć w doniczce by stał prosto.
Awatar użytkownika
flicka_
100p
100p
Posty: 136
Od: 15 lip 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

BIOHUMUS to najlepsza odzywka jaką stosowałam!
Awatar użytkownika
Sylwianna
50p
50p
Posty: 64
Od: 24 maja 2011, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice, woj. łódzkie

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Widzę, że jednak zakupy w Ikei udane :) ;:63 ;:63 ;:63 ;:63 Śliczny ;:167 ;:167 ;:167

-- 10 paź 2013, o 20:06 --

Dobrą odżywką też jest Bio Florin dla storczyków, u mnie zdziałał nie raz cuda, ale BIOHUMUS też Ok, tylko, że Bio ma większą ilość składników. :)
Pozdrawiam Sylwia
Zapraszam do moich wątków -> http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=43961
Awatar użytkownika
Dufin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4908
Od: 18 cze 2012, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

ale biohumus jest naturalny :wink: chociaż mi bardziej przypadło do gustu guano :)
Moje storczyki: cz.I, cz.II, cz.III

Pozdrawiam Ania!
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Ja sobie zapisuje wszelkie polecane odżywki i potem będę próbować, ale na razie zobaczymy jak biohumus na nie podziała, naturalnym środkiem chyba krzywdy im nie zrobię :D
Dufin mocno to guano śmierdzi, bo czytałam że niektórym strasznie przeszkadza ten zapach...
Awatar użytkownika
kamikami26
1000p
1000p
Posty: 2045
Od: 14 maja 2013, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moje kolorowe Bąbelki

Post »

Biohumus po mocnym wytrzęsieniu też fiołkami nie pachnie :;230 :;230 :;230
Ale takie są uroki naturalnych nawozów :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”