Tolinka i róże

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Witajcie :wit

Daysy :oops: nie ma za co ,cieszę się że ty się cieszysz a roślinki u mnie się mnożą więc je rozdaję,ale ja przecież też dostaję ;:196

Sylwia ja to jakiegoś takiego kopa dostałam i poszłam jak w dym z tymi cebulami...ja tak mam ;:219 leżę,leżę a tu nagle kop i cały dzień aż do bólu.U mnie jeszcze sporo pąków mam nadzieję że jeszcze trochę się nacieszę i coś Wam też tutaj pokażę ;:27

Dorotko Mme jest oogromna i na prawdę mocno się zastanawiam co z nią zrobić ładnie kwitnie zakulkowana ale jak ją zakulkuję to mi pół trawnika zajmie ,ściąć szkoda,rozważam też postawienie kolejnej bramki drewnianej aby mogła się na niej wspierać ,ale nie wiem czy mój M to przeżyje ;:306

Aprilku gdybyś kiedyś miała tej trawki nadmiar to ja byłabym chętna ;:131 Może i u mnie ci się coś uwidzi to się wymienimy :wink:
Te tulipanki mocno pink kupione w B. odmiana Doll's Minuet ładne co? ;:170 mama nadzieję że takie będą jak na zdjęciu.

Iwonko :wit witaj w moich skromnych progach ,rozsiądź się wygodnie ,kawka czy cherbatka ? zapraszam do oglądania i poczytania ;:168
No ja tak mam że jak kocham to na zabój jak kupuję to hurtem ;:306 ;:306 a tak ...masz rację ....wpadłam po uszy ;:167 ;:167 a właściwie to po same łokcie bo pracy przy tych pannach nie brakuje,tylko że ja to uwielbiam nie wyobrażam sobie życia bez mojego ogrodu i moich róż ,sporo z nich to był impuls dziś kupuję trochę rozsądniej ,ale wciąż kupuję z tą tylko różnicą że i wydaje te które się nie sprawdzają ,marudzą i kapryszą.Liczę je jak kopczykuję ,sama jestem ciekawa ile ich dziś jest ;:218

za chwilkę dalsza część....
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Jadziu dziękuję za wsparcie duchowe i słowa uznania ,wiesz jak urooosłam ;:173 zazdroszczę osobom które potrafią rozłożyć sobie pracę na etapy ja ciągle nie mam czasu ,więc jak już mam chwilę to.....a później leżę i wszystko mnie boli ;:174
Ty kochana to musisz teraz siły oszczędzać cobyś miała je dla małej Amelki ,rączki muszą być zdrowe i silne ,żeby mogły maleństwo bujać, nie im teraz takie plebejskie prace :lol:

A zdjęć dzisiaj nie będzie hi,hi :twisted: podlewałam do późna ,bo jest tak sucho że patyka nie mogłam wbić i pomyśleć że on ma się ukorzenić he,he ;:306 ale wiara czyni cuda i ja wierzę że mi się uda w końcu wszyscy mówią że mnie to nawet patyk zakwitnie ,no to trzymam ich za słowo ;:209
Wracając do suszy...no to jest strasznie sucho ;:202 jak tak dalej pójdzie rośliny nie zdążą zgromadzić sobie wody przed mrozami i będzie nie dobrze ;:185 Różom to jakby nie bardzo przeszkadza poza plamistością żadnych chorób nie odnotowałam,nawet Mme Issac nie ma mączniaka co zaliczam do cudu...na prawdę ;:108
Jutro postaram się o kilka nowych fotek dobrej nocki ;:41
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinko, zapisuję do kajeta. Wiosną podzielę trawy i będziesz sadzić :wink:
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinko :wit
Przepraszam za nieobecność ! Postaram się nadrobić wszystko ;:196
Jak tam plamistość ?
U mnie okropnie ! Wszystkie były takie zdrowe a teraz :cry: obrywam te liście , ale nie rozumiem skąd to się bierze !
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinko, na razie rozsiądę się z ;:40 , a na kawkę wproszę się jutro ;:108. Mam sporo zaległości, więc trochę tu zabawię ;:306 .
Czy jeszcze teraz chcesz zapatyczkowac jakąś różyczkę? Nie jest za późno?
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinko moje, posadzone zeszłej jesieni, Doll's Minuet pięknie kwitły w tym roku. Ich kolor jest bardzo energetyczny jak na te porę roku a i kształt kwiatu śliczny. Mam nadzieję, że kolejnej wiosny zakwitną równie pięknie.
Cebulowe zakupy bardzo ciekawe, większość sama chętnie bym przygarnęła, może dlatego, ze większość z nich sama mam..? A jak wiadomo im więcej tym lepiej. :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Tolinka i róże

Post »

Iwonko ja zawsze na zimę patyczkuje róże i wiem ,że nic im sie nie stanie no chyba ,żeby przyszły bardzo ostre mrozy ODPUKAĆ .Tolinko ;:196 dziennie widzę jak Amelka rośnie i mam nadzieję ,ze dam radę wszystko opanować, a wózek może stać w ogródku, a ja sobie popracuję.Zobaczymy jak to będzie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tolinka i róże

Post »

Jadziu,dziękuję za radę. Ja swoje patyczki wsadziłam do doniczek we wrześniu, ale jeszcze się chyba nie ukorzeniły. Obawiałam się,że zimno może im zaszkodzić. Ale w takim razie zaryzykuję :D
x-ja-a

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinko, widzę, że podobne etapy lenia przechodziłyśmy. Ja też tylko patrzyłam na moje kwitnące jeszcze obficie panny i się pukałam w czoło, że już czas spać, nic nie robić i odpoczywać. Ale jak mroźne noce (u nas było -8 stopni z czwartku na piątek) ścięły te wszystkie kwiaty to tak mi się smutno zrobiło, że się zabrałam za robotę i przesadziłam jedną różę i wkopałam cebule. U mnie niewiele, ale tulipany na Twojej fotce maksymalnie po lewej, takie bladawe - mam takie same :D Zima ma być jednak ciepła, więc patyki się ukorzenią ;:215
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinka pisze: No ja tak mam że jak kocham to na zabój jak kupuję to hurtem ;:306 ;:306 a tak ...masz rację ....wpadłam po uszy ;:167 ;:167 a właściwie to po same łokcie bo pracy przy tych pannach nie brakuje,tylko że ja to uwielbiam nie wyobrażam sobie życia bez mojego ogrodu i moich róż ,sporo z nich to był impuls dziś kupuję trochę rozsądniej ,ale wciąż kupuję z tą tylko różnicą że i wydaje te które się nie sprawdzają ,marudzą i kapryszą.Liczę je jak kopczykuję ,sama jestem ciekawa ile ich dziś jest ;:218

:;230 :;230 wiesz, co!!! wypisz wymaluj ja też tak mam.... :;230 :;230 może tylko z tą różnicą, że wcześniej je liczę.... ;:306
Witaj Tolinko ;:196 po przeczytaniu Twojego wpisu teraz wiem, że Ty mnie rozumiesz.... bo ja się zaczynam wstydzić, że ciągle coś zmieniam... :;230 A no właśnie co nowego zamówiłaś ;:oj
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Witajcie :wit
Aprilku przypomnę się :uszy wzięło mnie na trawy :;230 nawet jedną oskubałam z kotków i będę siać do kuwetek może się uda ,bo w gruncie ona nie zimuje a jest śliczna bordowa ;:224

Mati hej!! :wit gdzieś ty się chłopaku podziewał??? tu się tyle dzieje a ciebie nie ma ;:124
Plamistość piszesz he,he,he no ma się całkiem nieźle ,szaleje sobie w najlepsze ;:306 Ja się nawet nie zastanawiam skąd się to bierze ,bo i po co?Już prawie zima,wymrozi ,co nie wymrozi wypryskam wiosną ;:173 Cieszę się z tego co jest i co kwitnie ,chodzę sobie oglądam wącham i cieszę,kocham te moje roślinki nawet w plamkach ;:167


Iwonko zapomniałam wpaść na kawkę ,ale mam nadzieję że sama się obsłużyłaś :lol: Myślę że teraz to dobry czas na patyczkowe eksperymenty nigdy ich nie robiłam i tak jakoś robię to bardziej z ciekawości czy mi się uda ,ale dziewczyny piszą że powinno ,więc próbuję he,he,he i pewnie jak się uda to je wydam,bo ja niecierpliwa jestem i lubię już duże krzaczki najlepiej już kwitnące ;:108

O!Aniu ;:196 te lalkowe tulipany pierwszy raz wpadły mi w oko ale z B.mam dobre doświadczenia,a jeszcze twoja opina :tan już się nie mogę doczekać ;:65 Czy my już nie pisałyśmy o naszych gustach...że podobne :lol: Ilość cebul = się piękny efekt ,kiedyś sadziłam po jednym opakowaniu ,a kilka odmian w kilku miejscach ,teraz sadzę kilka opakowań jednej odmiany w jednym miejscu i tak w kilku miejscach :;230 :;230

Jadziu ależ ci tej kruszynki zazdroszczę ;:167 ;:167 moje dzieciaki jeszcze nic nie myślą ;:223 też bym sobie wózeczek do ogródka a ja hyc w grządki.
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

c.d ;:168

Jagna te tulipany co są z boku te bladawce to Elegant Lady moje ulubione ;:167 mam ich całą łąkę ale w tym roku jeszcze dokupiłam żeby mieć je bliżej siebie przy tarasie ;:224 U mnie niby mróz ,ale trzykrotki i dalie w donicach na tarasie i róż w gruncie jeszcze nie ścięło i mam nadzieję że jeszcze jakiś czas tak będzie ;:218

Majka ja też liczyłam ,ale w tym roku coś wsadziłam ,coś wysadziłam, jednej wcześniej ,drugie później i straciłam rachubę ;:219
Rozumiem??Ja cię doskonale rozumiem!!! :;230 ja się nie wstydzę....zmieniam bo lubię zmiany,lubię jak coś się ciągle dzieje,ja zodiakalny Bliźniak jestem :lol: Zamówiłam w tej jesieni niewiele

1 Lavender Ice (TAN04249) -zgadnij kto mnie namówił ??
2 Celebrating Life (HARvixon) -jedną mam dokupiłam drugą
3 Chandos Beauty (Harmisty) -jedną mam dokupiłam drugą niezłe z niej pachnidełko ;:170
4 Lacre - bez komentarza ;:167 ;:167 ;:167
5 Wollerton Old Hall (Ausblanket) - jestem jej bardzo ciekawa pójdzie na miejsce obok Abrahama D. w zamian za Charls A.który chyba ma raka wgłębnego
6 Moonstone (WEKcryland) - ciekawa jestem tej róży ,jakoś eden jeszcze mi nie pokazał na co go stać
7 Stephanie Baronin zu Guttenberg Rose
8 Eden Rose -jakoś pierwszy eden jeszcze mi nie pokazał na co go stać liczę na tego
9 Rody (Tanydor) - dla mojej przyjaciółki
10 Kurfürstin Sophie (Meisselpier) - będę czekać niecierpliwie na jej kwiaty ;:65
11 Soeur Emmanuelle - Dieter Muller(DELamo) - zamówiona dla koloru
12 Granny (Pouloma) - to nasza Dorotka jest sprawczynią tego zakupu Dorotko ;:196

Troszkę wczorajszych fotek :wink:

Novalis

Obrazek

Piano

Obrazek

Obrazek

Pomponella ma jeszcze sporo pąków


Obrazek

First Lady ta to zmienia te kolory ;:218 w kocimiętce

Obrazek

Lacre ;:167 ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

c.d

Amelia r.

Obrazek

Morden Blush z przetacznikiem

Obrazek

Guernsey bez kolorków

Obrazek

Majeczko jak myślisz czy to może być Mamma Mia ?Na tym zdjęciu z wczoraj wyszła w pomarańczu ale na prawdę jest różowa i tylko trąca brzoskwinią


Obrazek

to jej zdjęcie z wiosny


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”