Przepisy dot.wycinki drzew.Ustawa z dn.16.04.2004(Dz.U.z 2013 poz.627)

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Hm...a ja tak sobie czytam i myślę....
co mają: "zamordyzm", "totalitaryzm", "komuna","armia czerwona" itp, do przepisów dotyczących wycinki drzew? :roll:
Może, przydałoby się tu troszkę więcej tolerancji wobec odmiennego od "naszego" stanowiska współdyskutantów?


Następne posty uderzające osobowo w wypowiadających się w tym wątku,
zostaną usunięte i umieszczone w utylizatorze.
Proszę od teraz trzymać się sedna tematu, nie ubliżając sobie wzajemnie w swoich wypowiedziach.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Drzewo jest formą żywej istoty. tak samo jak pies czy kot. Ja wiem że to cudza własność (patrz ile jest decyzji za) ,ale jak pisaliśmy już wcześniej ważny jest także wpływ na środowisko - nie możemy negatywnie oddziaływać na inne grunty. Więc w uzasadnionych przypadkach jest na nie.
Część budynków jest uznana za zabytkowe i są pod ochroną zabytków - tu nie możesz sobie dowolnie burzyć, przebudowywać itp. Drzewa są pod podobną ochroną. - są po prostu dobrem narodowym.
x-s-5
---
Posty: 59
Od: 2 cze 2013, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Interpretacja może iśc w dwie strony - dać Kowalskiemu także spokój lub zrównoważyć wysokość kar aby były adekwatne do strat.
chyba się zgubiłem bo o jakich stratach mówimy gdy ktoś wycina drzewo na własnym podwókru?
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Babuchna,
chwala ci za to, ze probujesz zrobic porzadek z tematem, chociaz nie jest to proste. Ale chcialbym na cos zwrocic uwage w sprawie tej 'tolerancji dla dyskutantow' o ktorej wspomnialas. jeśli kupisz sobie jakas rzecz a ktos inny stwierdzi, ze nie nalezy ona do ciebie, tylko jest wlasnoscia wspolna i to on bedzie teraz za ciebie decydowac co z nia zrobic, to czy nie zauwazysz w tym niczego bezczelnego?

H.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Hex, jeśli ktoś miesza zainteresowanie jak poruszać się w istniejących przepisach prawnych z swoimi żalami dotyczącemu wad istniejącego systemu, to przyznać należy, że do porozumienia się nie dojdzie. Bo nie można dojść do porozumienia z kimś, kto nie dąży do takiego stanu rzeczy.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Jak są wady w systemie / lub najczęsciej w wykonaniu / to należy o nich głośno mówić a nie nie reagować . Nie powinno mieć miejsca na cwaniactwo i lumpenproletariat
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

W jaki sposób reagujesz na wady systemowe? Opluwajac urzednika który realizuje zapisy ustawowe? Gdzie interpretacja ministerstwa nie jest wykładnią prawa, bo u Nas sady są niezawisłe i urzędnika nie obchodzi co mówi minister, gdy przepis pozostaje przepisem a jednoznaczne wyroki sadów ma leżeć u siebie na biurku.

Więc reakcją nazywasz zachowanie spike`a nie liczącego się z prawdziwym znaczeniem słów których używa? Jeśli chcesz reagować, to uderzaj we właściwe miejsce. Bo ze mną to sobie możesz pogadać, ale przepisów w ten sposób nie zmienimy.
x-s-5
---
Posty: 59
Od: 2 cze 2013, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

panie hosta a cóż to takiego pańskie wypowiedzi dot "mentalności" która się panu nie podoba co kwestionowanie własności drzewa ma wspólnego z radami na temat tego "jak poruszać się w istniejących przepisach"?
ten temat porusza nie tylko same przepisy i rady jak się w nich poruszać ale również zawiera nasze opinie o tych przepisach istniejącym systemie i ideologii jaka twórcom tego systemu przyświeca. nikt tu niczego nie myli.
no sorry ale istniejące przepisy mimo że bardzo restrykcyjne nie są specjalnie skomplikowane a wszystko tak naprawdę zależy od uznania "pana urzędnika" i poza jakimiś rażącymi naruszeniami przepisów niewiele można zrobić gdy pan urzędnik nie będzie "łaskawy".
szczególnie śmieszy mnie gdy za wycięcie jakiegoś drzewa które komuś przeszkadza urzędnik nakazuje posadzenie na własnym gruncie kilku innych. przecież jakby ktoś chciał sadzić sobie drzewa to by sobie posadził a skoro chce jakieś wyciąć to nie po to żeby mieć więcej drzew tylko żeby mieć mniej. ale nie ma wyjścia, trzeba kombinować, jakoś "ususzyć" drzewo które chcemy wyciąć albo wykończyć te nowe nasadzenia.
Więc reakcją nazywasz zachowanie spike`a nie liczącego się z prawdziwym znaczeniem słów których używa?
znaczenie jest jak najbardziej prawdziwe a że skojarzenia się nie podobają to już inna rzecz. niestety tak właśnie jest jak "spike" mówi. zresztą to doskonale widać z co bardziej agresywnych postów zwolenników tego systemu "ekologii za cudze" którzy tu się kilka razy ujawnili z groźbami wobec mnie.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Dyskusja z panem Hosta nie przyniesie skutku żadnego. To człowiek który widząc błędy w systemie omija skrzętnie i korzysta z nadanych mu przywilejów.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
brother1987
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 lis 2013, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

mam małe pytanie P. Hosta
mam wniosek na wycinkę drzew, który złożyła córka niezyjącej juz właścicielki działki; co z tym fantem zrobic?
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

w świetle prawa nie możesz wydać decyzji administracyjnej. Córka nie jest właścicielem, Nie ma postępowania spadkowego, ani kuratora sądowego który na czas określenia masy spadkowej reprezentowalby interesy nieruchomości, rodziny zapewne?

To jest rzecz, która boli, ale niestety, nawet jeśli drzewo zagraża bezpieczeństwo mienia i zdrowia to w świetle prawa o ochronie przyrody nie wydasz takiego zezwolenia - bo brak podstaw. Wniosek może złożyć tylko właściciel lub użytkownik (za zgodą właściciela). musisz umorzyć postępowanie administracyjne w tym temacie. I można rzec, drzewo niech się wali, i nikt za to nie będzie odpowiadał.
To człowiek który widząc błędy w systemie omija skrzętnie i korzysta z nadanych mu przywilejów.
hm, a uważasz że to jest błędem? Znasz się na swojej robocie i nie korzystasz z tych umiejętności? Hipokryzją mi tu zalatuje.

edyta: jak przychodzi człowiek, przynajmniej potrafię załatwić sprawę zgodnie z przepisami a nie mówię "nie da się".
brother1987
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 lis 2013, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Powiedziałem kobitce żeby przeprowadziła postepowanie spadkowe, duzo nie kosztuje a bedzie miala uregulowany stan prawny. no i oczywiscie zebral mi sie mały opr:)

coz nie ona pierwsza i nie ostatnia:D
x-s-5
---
Posty: 59
Od: 2 cze 2013, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy dotyczące wycinki drzew

Post »

Córka nie jest właścicielem
interesujący przypadek. czyżby wobec tego taka córka, nie będąc właścicielem, nie odpowiadała jak właściciel? czyli może sobie wyciąć co chce beż żadnych praktycznie konsekwencji? czy w takim wypadku karę będziecie próbowali nałożyć na nieżyjącą właścicielkę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”